Dietetyk Tychy

Usługi

Lista dietetyków w Tychach

Nie znaleziono
Utrzymanie idealnej sylwetki oraz dobrego stanu zdrowia wymaga ogromnej samodyscypliny, wyrzeczeń i poświęcania dużej ilości wolnego czasu na zakup odpowiednich produktów i przygotowywanie wartościowych posiłków. Szybkie tempo życia, spędzanie większości dnia w pracy, zajęcia dodatkowe dzieci czy inne, ważne obowiązki często sprawiają, że nie mamy sił, a przede wszystkim czasu na odpowiednie i zbilansowane żywienie. Efekt? Szybkie, śmieciowe i bezwartościowe jedzenie. Powiedz stop i skorzystaj z usług renomowanych specjalistów żywieniowych w Tychach, którzy ułożą i dopasowują dla Ciebie indywidualną dietę Przyjrzyjmy się im z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Kim właściwie jest dietetyk? Dietetyk - specjalista żywieniowy na wyciągnięcie ręki

Ostatnio bardzo modnym zawodem stał się dietetyk. Czym tak właściwie zajmują się dietetycy i na co możemy liczyć korzystając z ich usług? Dietetyk to wykwalifikowanych specjalista w dziedzinie żywienia, który pokaże nam jak prawidłowo się odżywiać. Nauczy nas nawyków żywieniowych, dzięki którym poprawi się nasz ogólny stan zdrowia, kondycja a także wygląd. Co najważniejsze, dietetyk opracuje dla nas indywidualne zalecenia żywieniowe dopasowane do wieku metabolicznego, wagi, prowadzonego stylu życia. Pod uwagę bierze się oczywiście przyjmowane leki czy przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca czy nadciśnienie. Dietetyk to specjalista interdyscyplinarny, ponieważ oprócz rozległej wiedzy na temat żywienia, posiada także wiedzę z zakresu biochemii, medycyny oraz psychologi.

Kto powinien skorzystać z usług dietetyka?

Grono osób, które powinno skorzystać z usług profesjonalnego specjalisty do spraw żywienia jest szalenie szerokie. Zacznijmy jednak od początku. Przede wszystkim oferta skierowana jest dla osób borykających się z nadwagą czy otyłością I i II stopnia. Niekiedy nasze ciało i nawyki żywieniowe osiągnęły taki pułap, w którym powrócenie do poprawnej wagi ciała jest możliwe jedynie pod okiem dietetyka. Co więcej, korzystając z diety ułożonej przez profesjonalistów mamy pewność, że nie robimy sobie dodatkowej krzywdy. Nie ma tu miejsca na eksperymentowanie, czy odrzucenie jakiejś grupy produktów przyniesie efekt, jaka ilość posiłków i kalorii pozwoli zgubić niepotrzebny nadbagaż. Im szybciej zaczniesz jeść zgodnie ze sprawdzonymi wytycznymi, tym szybciej osiągniesz upragniony efekt. Dietetyk pomoże również w całkowicie odwrotnej sytuacji, a więc w niedowadze. Jakże mylnym jest powszechne stanowisko laików, że wystarczy przecież więcej zjeść tłustych i słodkich produktów, by waga powirowała w górę. Często z niedowagą walczą alergicy, których lista produktów niealergizujących jest niezwykle uboga. To jeszcze nie koniec, ponieważ dietetyk niesie nieocenioną pomoc także przy walce z różnorodnymi chorobami. Przykład? Cukrzyca czy celiakia.  W pierwszym przypadku można spożywać jedynie produkty o niskim indeksie glikemicznym, a w drugim wykluczyć należy wszystkie produkty zawierające gluten. To trudne choroby, a kluczem do efektywnej walki jest właśnie prawidłowa dieta. Nic więc dziwnego, że większość osób nie potrafi samodzielnie stawić im czoła.

Praca dietetyka - jak to się odbywa?

Decydując się na profesjonalne usługi dietetyków na terenie miasta Tychy, pierwsze spotkanie polega na zebraniu niezbędnych i kluczowych informacji do ułożenia prawidłowej i zbilansowanej diety. Do każdego pacjenta dietetycy podchodzą indywidualnie, nie ma tu mowy o pracy na podstawie utartych jadłospisów i diet. W pierwszej kolejności dietetyk pragnie poznać nasze nawyki żywieniowe, prosi o wykonanie podstawowych badań w celu sprawdzenia czy poziom substancji odżywczych i witamin w naszym orgaznimie oscyluje w normach. Następnie na podstawie wagi i wzrostu dietetyk określa nasze BMI, dowiadujemy się, czy nasza waga jest w normie, mamy nadwagę, niedowagę czy chorujemy na otyłość. Często na pierwszym spotkaniu dietetyk dokonuje analizy składu ciała, informując nas o ilości tkanki tłuszczowej, mięśniowej i udziale procentowym wody w naszym organizmie, jest to tzw. bioimpedancja elektryczna. Sama dwu czy trzycyfrowa wartość pokazująca się na wadze, mówi niewiele.

Dieta

Po przeprowadzonym wywiadzie i analizie składu ciała, dietetyk może przystąpić do ułożenia indywidualnej diety dla swojego pacjenta. Przeważnie dieta układana jest na 2 tygodnie, następnie ma miejsce wizyta kontrolna. Dietetyk w Tychach jest cały czas do dyspozycji, w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwość, wystarczy zadzwonić. Jeśli dieta przynosi efekty jest kontynuowana. Jeśli coś budzi wątpliwości specjalisty, jest korygowana np. kaloryczność czy ilość.

Opinie i kontakt

Jeśli masz wątpliwości co do skorzystania z usług dietetyka w Tychach, zapoznaj się z opiniami osób, które już uporały się ze swoimi problemami, lub są na najlepszej ku temu drodze, dzięki indywidualnym dietom. Wybierz dietetyka z dostępnej listy, skontaktuj się i umów na swoją pierwszą wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie. Odnalezienie lokalizacji znacznie ułatwi zamieszczona mapka, dzięki której zorientujesz się jak bezproblemowo dojechać na wizytę. Pozwól sobie pomóc. Do dzieła!

Baza miast