Mel B.: ćwiczenia na jędrne pośladki

Która z nas nie chciałaby mieć idealnie kształtnych, jędrnych pośladków? W końcu to dokładnie te części ciała, jakim sprężystości zaczyna brakować najszybciej. Przyczyną może być nie tylko spadek aktywności fizycznej wiążący się chociażby z siedzącą pracą, ale i ciąża. Aby sobie pomóc, możesz spróbować specjalnego treningu Mel B. opracowanego z myślą o osobach z podobnym problemem.

Czym jest trening Mel B.?

Trening Mel B. to zestaw ćwiczeń ułożonych specjalnie po to, by ujędrniać pośladki. Co ważne, nie zaliczają się one do szczególnie wymagających – mają za zadanie wzmacniać oraz aktywizować mięśnie znajdujące się w obręczy biodrowej. Wszystkie opierają się na wymachach nóg oraz pracy bioder. Wcześniej przygotowany zestaw wykonuje się przez 10 minut każdego dnia. Eksperci zapewniają, że aby zobaczyć efekt, nie potrzeba więcej.

Jakie ćwiczenia w ramach treningu Mel B. możesz wykonać?

Jeśli zależy Ci na zgrabnych pośladkach, wypróbuj poniższe ćwiczenia:

  • Zastosuj klęk podparty. Zadbaj o to, by kolana oraz dłonie były rozstawione na szerokość bioder. Podnieś lewą nogę do tyłu i zegnij ją na wysokości kolana, jednocześnie podnosząc ją tak wysoko, jak tylko możesz. Później wróć do momentu, w którym noga tworzyła linię prostą z kręgosłupem. Ćwicz w ten sposób przez 30 sekund, a następnie zmień nogę.
  • Ułóż się na plecach na płasko. Ręce puść wzdłuż ciała i dociśnij mocno do podłoża. Nogi zegnij w kolanach, a potem podnoś pośladki w górę. Wykonuj czynność przez 60 sekund, a potem zrób sobie przerwę.
  • Ułóż się na boku. Głowę oprzyj na dłoni, nogi połóż jedna na drugiej. Postaraj się napiąć mięśnie brzucha. Nogę, która przylega bezpośrednio do podłoża, zegnij w kolanie, a drugą w pełni wyprostowaną podnoś w górę i opuszczaj w dół (zadbaj, by w żadnym momencie nie dotykała podłoża). Ćwiczenie wykonuj przez 60 sekund.

Jakich efektów możesz się spodziewać po ćwiczeniach z Mel B.?

Jeśli uda Ci się utrzymać regularność podczas ćwiczeń, prawdopodobnie już po kilku tygodniach zauważysz efekty swojej pracy. Pośladki, za sprawą systematycznie wzmacnianych mięśni, staną się twardsze i dużo jędrniejsze. Ponadto poprawi się ich kształt. Aby rezultat okazał się jeszcze lepszy, warto dodatkowo zadbać o odpowiednią dietę, która pomoże organizmowi lepiej funkcjonować i nie dopuści do odkładania się zbędnych kilogramów w okolicach bioder. Możesz też systematycznie wykonywać przysiady i włączyć je do swojego codziennego treningu jako jedno z głównych ćwiczeń.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest