5 prostych trików, które pomogą Ci wytrzymać na diecie

Decyzji o przejściu na dietę zazwyczaj towarzyszy duża dawka optymizmu i wielkie plany. Często jednak zdarza się tak, że gdzieś po drodze nasz entuzjazm się zmniejsza, a znalezienie motywacji jest coraz trudniejsze. Nie ma w tym nic dziwnego. Wystarczy, że robiąc zakupy przypadkowo znajdziemy się w dziale ze słodkościami i już mamy ochotę zrobić sobie małe odstępstwo. Mając do dyspozycji tak wiele różnorodnych smakołyków trudno jest przejść obok nich obojętnie. Ale wytrwanie w postanowieniach i umocnienie silnej woli staje się o wiele prostsze, kiedy zastosujemy kilka łatwych wskazówek. Dzięki nim wygrasz walkę o zgrabną sylwetkę i nie dasz się pokusom!

Wskazówki jak wytrwać na diecie!

1. Zapomnij o „dietach cud”.

Wybierając odpowiednią dla siebie dietę unikaj głodówek, które nie przyniosą nic poza efektem jojo i wycieńczeniem organizmu. Owszem, restrykcyjne ograniczenia żywieniowe zapewnią szybki spadek wagi. Ale oprócz tego zafundują nam wiele problemów zdrowotnych, a po zakończeniu takiej diety, wygłodzony organizm znowu zacznie domagać się zwiększonej ilości kalorii, a Ty szybko przybierzesz te kilogramy, które udało Ci się zrzucić. Najlepsza dieta to taka, która jest bogata w różnorodne składniki odżywcze, które zaspokoją uczucie głodu a tym samym zmniejszą ryzyko podjadania.

2. Wyrzuć wszystko, co niezdrowe.

To prosta zasada, która doskonale sprawdzi się podczas leniwych weekendów. Wyobraź sobie, że właśnie oglądasz swój ulubiony serial, a skoro już relaksujesz się po długim i męczącym tygodniu, to przydałoby się coś do pochrupania? Niestety, ostatnia paczka chipsów wylądowała w śmietniku. W lodówce masz jednak coś równie pysznego – smakowite marchewki baby. Wybierasz, więc to co jest w zasięgu ręki, czyli zdrową i niekaloryczną przekąskę.

3. Baw się smakiem i kolorem.

Nie jedz ciągle tego samego. Monotonia nigdy nie jest dobra, tym bardziej na talerzu. Potraktuj przejście na dietę jako poszerzenie swoich horyzontów kulinarnych i baw się smakiem, zadbaj o estetykę swoich dań. Sprawi Ci to wiele przyjemności ,a przy tym poczujesz większe zaangażowanie do tego, co robisz.

4. Przygotuj się na wyjścia ze znajomymi.

To jedna z największych pokus. Kiedy wychodzisz na miasto masz ochotę zjeść coś niezdrowego? Przygotuj się na to jeszcze zanim wyjdziesz z domu. Zjedz obfity, zdrowy posiłek. Uczucie sytości spowoduje, że nie będziesz chciała zamawiać niczego na mieście. A jeśli nawet skusisz się na coś, co nie znajduje się na twojej liście dozwolonych produktów, to zapewne będzie to tylko mała przekąska.

5. Nie poddawaj się, nawet jeśli zrobisz coś nie tak.

To ostatnia i najważniejsza wskazówka. Pamiętaj, że nawet jeśli popełnisz mały grzech i podjesz coś niezdrowego to jeszcze nie koniec świata! Nie rezygnuj z diety, niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś. Po prostu następnego dnia zrób więcej brzuszków lub przysiadów i idź dalej. Zamień rezygnację na motywację. Uśmiechnij się do lustra i powiedz sobie, że i tak dasz radę wytrwać do końca, a wczorajsze, małe odstępstwo nie będzie spędzać Ci snu z powiek.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest