Ewa Chodakowska – skąd się bierze fenomen królowej polskiego fitnessu?

Celebrytka, prekursorka, pasjonatka, ale przede wszystkim – prawdziwa królowa fitnessu w naszym kraju. Jej poczynania i wypowiedzi śledzą zarówno mężczyźni jak i kobiety. To ona zapoczątkowała prawdziwy trend domowych treningów i zdrowego trybu życia. Co wiemy o jednej z najsłynniejszych kobiet w Polsce? W czym tkwi jej fenomen? Kim jest Ewa Chodakowska?

Ewa Chodakowska – kim jest?

Ewa Chodakowska wiek swój podaje bardzo chętnie, nie ukrywając przy tym mijających lat. Zawsze 24 lutego, na swoich social mediach, opisuje dzień urodzin i przypomina o kolejnej zmianie w dowodzie. Obecnie ma 36 lat, co jak wielokrotnie powtarza, nie jest dla niej przeszkodą w osiąganiu sukces i kariery. W 2013 roku, w swoim rodzimym Sanoku, poślubiła greckiego trenera personalnego – Lefterisa Kavoukisa, który jest jej ogromnym wsparciem. Często na pytania o dzieci odpowiada, że jest szczęśliwa i nie planuje ciąży w najbliższym czasie.

ewa

Pasję i miłość do sportu rozwinęła podczas studiowania i kończenia Pilates Academy Athens oraz IAFA College Athens. To tam też poznała swojego obecnego męża, również trenera, który pomógł jej zrozumieć świat sportu. Po studiach w Grecji wróciła do Polski, gdzie zaczęła prowadzić blog, porady dotyczące ćwiczeń i aktywności fizycznej. Po wystąpieniach w popularnych programach porannych, zaczęła tworzyć programy treningowe na DVD, układać diety online, a później redagować magazyn sportowy – Be Active. Po wpisaniu Ewa Chodakowska Wikipedia przeczytać możemy iż w 2015 roku znalazła się na liście 50 najbardziej wpływowych Polek, w tym na miejscu 3 w kategorii “Show Biznes, Styl Życia, Sport”.

Ewa Chodakowska w social mediach

Główna komunikacja z fanami odbywa się przez kanały social media, które prowadzone są bezpośrednio przez trenerkę. Udostępniane posty opierane są na motywacji wszystkich ćwiczących, pokazywaniu metamorfoz podopiecznych, swoich codziennych czynnościach i kilkutygodniowych akcjach.

Ewa Chodakowska Facebook – ponad 2 miliony polubień, nawet po 1.5 tysięcy wyświetleń na post, pod każdym zdjęciem od 500 do nawet 5 tys “laików”. Jednym słowem – potężne narzędzie w przepływie informacji i poznawaniu życia Ewy “od środka”. Posty głównie opierają się na komunikowaniu nowych informacji i reklamowaniu osiągniętych sukcesów
Ewa Chodakowska Instagram – ponad 1.3 miliona obserwujących, łącznie ponad 3 tysiące zdjęć i klipów. Profil pełen jest krótkich komunikatów w formie video i wielu klipów insta-stories.

Ewa Chodakowska Youtube – ponad 220 tys subskrypcji. Ostatnio trenerka umieszcza na kanale swoje vlogi. Wcześniej profil opierał się na nagranych ćwiczeniach, krótkich treningach oraz komunikatach ze świata fitnessu.

Ewa Chodakowska ćwiczenia i dieta online

Obecnie Ewa Chodakowska stworzyła i nagrała prawie 20 zestawów ćwiczeń. Wszystkie one zróżnicowane są pod względem trudności, tempa, ilości rund i długości. Oznacza to iż z Ewą możemy nie tylko spalać centymetry, ale także budować tkankę mięśniową i pozbywać się cellulitu. Wszystkie treningi dostępne są w formie płyt dvd, które możemy zakupić na oficjalnej stronie www. Warto, przed zakupem, poczytać o typie i różnorodności zestawów. Tak o to, chętni na budowanie mięśni brzucha, powinni skupić się na treningu Target- Płaski Brzuch, a osoby starsze, na zestawie Fit 50+.

Stosunkowo nowa jest również dieta online, którą Ewa Chodakowska proponuje wszystkim ćwiczącym. Jest to wizja pakietu, który dba nie tylko o nasze ciało pod względem fizycznym, ale także dostarcza mu minerałów i witamin od środka. Dieta została stworzona przede wszystkim ze zdrowych i świeżych produktów, nie bazując na wyniszczających głodówkach. Średnio opiera się na ok 5 zdrowych posiłkach, w granicach 2000-2500kcal (dla kobiet).

Najbardziej popularne treningi Ewy Chodakowskiej

1.Ewa Chodakowska Skalpel

Jeden z najpopularniejszych treningów, który przyczynił się do sławy trenerki. Trening trwa 40 minut i angażuje całe ciało, głównie bazując na wzmocnieniu i wysmukleniu mięśni. Nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu i pomimo swojego dość spokojnego tempa, przynosi naprawdę zaskakujące rezultaty.

2.Ewa Chodakowska Turbo

Wielki rywal powstałego na udach cellulitu. Trening łączy w sobie element cardio i treningu siłowego. Zbudowany jest z 8 rund, złożonych w ciągły, energiczny 40minutowy zestaw ćwiczeń. Ze względu na dwa, różne poziomy trudności, trening skierowany jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych osób.

ewa chodakowska zaczyna zarabiac na warsztatach warunki cwiczen sa tragicz 394988

3.Killer

Uważany za jeden z najtrudniejszych treningów spod rąk Chodakowskiej. Połączenie spalania i modelowania naszego ciała. Tempo jest na tyle szybkie i silne, że powinny się go podjąć osoby zaawansowane, które znają aktywność fizyczną od dłuższego czasu.

4.Bikini

Trening przygotowujący ciało do sezonu letniego, nastawiony na spalanie tkanki tłuszczowej. Składa się z krótkich rozgrzewki, 2 rund i rozciągania. Konstrukcja ćwiczeń jest na tyle przemyślana, że możemy poświęcić im zarówno 20 jak i 40 minut.

5.Metamorfoza 21

Ćwiczenia, których założeniem jest, zmienić nasze ciało w 21 dni. Zestaw jest dość trudny, dlatego preferują je osoby średnio-zaawansowane. Dziesięć rund, angażujących całe ciało, przeplatanych jest kilkusekundowymi przerwami.

chodakowska pt 02

Ewa Chodakowska dieta Bebio

Jedna z najpopularniejszych i najchętniej podejmowanych diet online, skierowana zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Firma proponuje również tzw. dietę dla dwojga, który łączy w sobie składniki niezbędne dla prawidłowego rozwoju kobiety i mężczyzny. Jak dowiadujemy się na oficjalnej stronie, każda wykupiona dieta gwarantuje ponad 200 ciekawych i smacznych przepisów, oraz ogromną różnorodność posiłków. Popularność takiej formy naszego jadłospisu i motywacji do działania jest ogromna. Licznik osób, które podjęło metamorfozę stale rośnie i obecnie wskazuje ponad 1 milion. Obecnie dietę układa 5 doświadczonych dietetyków, którzy na podstawie preferencji żywieniowych planuje dietę i liczy kalorie za nas. Przygotowaną listę i narzędzia stosujemy regularnie, przesyłając pomiary naszych postępów. Cały proces odchudzania jest nadzorowany przez zespół specjalistów, którzy służą poradą i pomocą.

Cena diety zależy od wybranego pakietu, tak o to:

  • indywidualny plan dla jednej osoby to – 99zł za 2 miesiące
  • plan diety dla pary to 169zł za 2 miesiące

Cena jest więc mocno konkurencyjna na rynku i podjęcie jej jest dużo tańsze, niż w przypadku standardowych wizyt u dietetyka. Nie mniej jednak, trzeba pamiętać, iż taka forma odchudzania jest dużo trudniejsza i wymaga pełnej szczerości, z samym sobą. Dietetyk, który nas nie obserwuje na realnych wizytach może pominąć wiele ważnych objawów. Pamiętajmy też iż w przypadku poważnych schorzeń, lepiej udać się do tradycyjnego dietetyka.

W czym tkwi fenomen? Ewa Chodakowska efekty i opinie

Sukces Ewy Chodakowskiej to wiele różnych, przemyślanych składowych. Po pierwsze- Chodakowska efekty obiecuje w sposób nie tylko szybki, ale udokumentowany przez kobiety w całym kraju. Oznacza to, że proponowane przez nią treningi są po prostu skuteczne. Obecnie, na stronie, obserwować możemy naprawdę spektakularne i niesamowite metamorfozy, podczas których podopieczni chudną nawet 30kg. Po drugie – wizerunek Ewy jest wyjątkowo spójny i oryginalny. To ona zapoczątkowała prawdziwy trend ćwiczeń, propagując przy tym domowe i tanie treningi. Atmosfera wsparcia i przyjaźni, którą odczuwamy przede wszystkim w social mediach, dodatkowo daje poczucie bezpieczeństwa i opieki, które są niezbędne w ciężkiej walce. Po trzecie, opinie dotyczące treningów i diety są raczej zachwalane i z chęcią wykorzystywane w praktyce. Co prawda kilka ćwiczeń zderzyło się z falą krytyki, ale była to tylko kropla w morzu, wszystkich, popularnych dziś zestawów.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest