Ćwiczenia z Chodakowską – Killer. Jakie efekty daje jeden z najbardziej wymagających treningów?

Ewa Chodakowska stworzyła już naprawdę wiele programów treningowych, żaden z nich nie spotkał się jednak z tak potężną falą rekcji jak Killer. Na czy polega jego fenomen? Przede wszystkim jest to najbardziej wymagających ze wszystkich autorskich planów treningowych Chodakowskiej.

Ta forma ćwiczeń, polegających na poprawie kondycji całego ciała, jest dedykowana dla osób, które są już na zaawansowanym poziomie i na tyle dobrze znają wytrzymałość swojego organizmu, by móc rozpocząć ćwiczenia. Cały program oparty został na trzech blokach ćwiczeniowych, które należy powtórzyć w trzech seriach. Są one oddzielone od siebie przerwami, w trakcie których wykonywane są ćwiczenia kardio – ciało pracuje cały czas, celem jest tu jedynie regulacja i uspokojenie oddechu oraz poprawa wydolności organizmu. Plan treningowy wykorzystuje dosyć proste ćwiczenia, takie jak: pajacyki, przysiady czy podskoki. Ale cały trud dotrwania do końca treningu polega tu na jego intensywności i szybkim tempie wykonywanych powtórzeń. Dlatego tak ważne jest, aby przed rozpoczęciem przygody z Killerem odpowiednio się do niego przygotować i zadbać o kondycję ciała.

Na czym polega Killer?

Spalanie i modelowanie, bo tak brzmi pełna nazwa autorskiego treningu, skupia się na pracy różnych partii ciała – przede wszystkim brzucha, pośladków i ud. To właśnie w trakcie tak zwanych ćwiczeń siłowych rzeźbimy ciało. Uwaga przechodzi równomiernie pomiędzy najbardziej problematycznymi miejscami – kilka minut intensywnego napinania mięśni brzucha po chwili zmienia się w spalanie zbędnego tłuszczu, który zalega na udach.
Pomiędzy tymi ćwiczeniami następuje tak zwany odpoczynek, ale to tylko pozorna nazwa. W tym czasie zaczyna się kardio – trenerka proponuje tu ćwiczenia różnego rodzaju – od marszu po szybszy bieg i podskoki. Ten moment treningu ma na celu przede wszystkim polepszenie kondycji, spalanie kilogramów oraz poprawę krążenia krwi.

Jakie efekty po Killerze?

Jak we wszystkich ćwiczeniach, aby osiągnąć upragnione efekty, potrzebna jest regularność. Tak intensywny trening jak Killer nie może jednak być wykonywany codziennie – wystarczą 3-4 treningi w ciągu tygodnia. W trakcie tak aktywnych ćwiczeń organizm może spalić każdorazowo nawet do 500 kalorii. Ale to nie jedyne korzyści, po około 2 miesiącach, zauważalne staje się wyrzeźbienie sylwetki, wzmocnienie mięśni brzucha oraz dolnych partii ciała czyli ud i pośladków. Oprócz tego, regularne ćwiczenia przyniosą widoczną poprawę kondycji i stratę niepotrzebnych kilogramów.

Opinie o Killerze

Zwolenników killera jest chyba tyle samo, co jego przeciwników. Ten plan treningowy wywołał wiele odmiennych opinii. Jedni chwalą go za szybkie i bardzo efektowne rezultaty, ale te opinie nie są jedyne. Wiele osób, które spróbowały swoich sił w treningu nie było do końca zadowolonych – wyczerpujące ćwiczenia, mocne zakwasy, obciążenie nóg i zbyt rozbudowane mięśnie łydek. To główne efekty „uboczne”, którymi podzieliły się w sieci osoby trenujące killera.

Trzeba pamiętać o tym, że ten rodzaj treningu jest przeznaczony dla osób już zaawansowanych w ćwiczeniach. Zbyt mocne obciążenie nieprzystosowanego organizmu może nie przynieść upragnionych rezultatów, ale szybką rezygnację. W trosce o dobrą kondycję i zgrabną sylwetkę zawsze najważniejsze jest nasze zdrowie i to, by sport przynosił nam wiele radości i satysfakcji.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest