Burpees- proste ćwiczenie, które da Tobie solidny wycisk!

Ćwiczenie angażujące wszystkie partie mięśni. Jeśli chcesz poprawić wygląd brzucha, ud, ramion i pośladków – koniecznie dowiedz się na czym ono polega!

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o Burpees

Burpees łączy trening siłowy z aerobowym, co wpływa na jego większą intensywność. Jest świetnym ćwiczeniem kardio (treningiem wytrzymałościowym) umożliwiającym spalić nawet w 10 minut – 100 kcal! Uważane jest za jedno z najcięższych, a zarazem najskuteczniejszych ćwiczeń do zrobienia. Redukuje w bardzo szybkim tempie tkankę tłuszczową. Podnosi tętno i włącza do pracy wszystkie mięśnie. Jednak warto pamiętać, że tylko dzięki systematyczności możemy wypracować upragnione efekty.

Na czym polega ćwiczenie -Burpees?

Trening wykonuje się bez przerwy, jedno ćwiczenie po drugim. Do wysiłku zaliczamy 4 etapy ćwiczeń:

 1. Przysiad
 2. Deska
 3. Pompka
 4. Wyskok

Trening wykonany kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy po kolei może stać się świetnym wyzwaniem i wyciskiem dla każdego. Dlatego dla większości osób jest męczarnią, dla innych natomiast rozładowującym doskonale stres, złość i napięcie – ćwiczeniem.

Zalety treningu Burpees

 • Znaczne przyspieszenie metabolizmu
 • Błyskawiczne spalanie tkanki tłuszczowej
 • Silne Ramiona
 • Płaski brzuch
 • Jędrne pośladki
 • Proste i mocne plecy
 • Szczupłe nogi
 • Lepsza koordynacja ruchowa
 • Mocna kondycja

Burpees

Jak poprawnie wykonać Burpees?

Dla początkujących – (4 serie po 2 minuty, 1 minuta odpoczynku).
Stajemy w miejscu. Plecy prostujemy. Dół spinamy – jak do przysiadu. Dłonie opieramy na ziemi. Stopy przylegają do podłogi. Jedną nogę stawiamy do tyłu, potem drugą nogę stawiamy do tyłu – jak w desce. Leżymy w podporze. Skokiem wracamy nogami do siebie – jak do przysiadu. Wykonujemy wyskok do góry z uniesionymi rękoma nad głową.
Dla średnio – zaawansowanych – (6 serii po 2 minuty, 1 minuta odpoczynku).
Plecy proste, dół spięty. Dłonie opieramy na podłodze – jak do pompki. Wyrzucamy nogi w tył. Utrzymujemy ciężar ciała na palcach stóp. Wykonujemy skok z powrotem w kierunku dłoni, lądując na płaskich stopach. Wyskok z uniesionymi rękoma do góry.
Dla zaawansowanych – (6 serii po 3 minuty, 1 minuta odpoczynku).
Wymaga wykonania czterech ćwiczeń z rzędu również z pompką.

Ważne wskazówki!

Podczas wykonywanego ćwiczenia pamiętaj o prostym kręgosłupie. Nie śpiesz się, staraj utrzymać umiarkowane tempo. Zważaj na oddech i nie zatrzymuj się podczas treningu – może to spowodować utratę sił i rezygnację z ćwiczenia. Podczas wykonywanej pompki – zważaj na technikę. Staraj równomiernie opuszczać całe ciało – nie tylko brzuch i biodra.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest