5 najlepszych ćwiczeń dla leniwych

Nie każdy lubi intensywne treningi, ale nie znaczy to, że z tego powodu musi rezygnować z aktywności fizycznej. Na szczęście istnieją ćwiczenia izometryczne, które można wykonywać w domu, bez wychodzenia na siłownię. Do tego nie wymagają dużego nakładu wysiłku, więc idealnie nadają się dla osób leniwych.

Jakie ćwiczenia wybrać dla osób leniwych?

Ćwiczenia izometryczne to ćwiczenia siłowe polegające na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu określonych partii mięśni. Efektem tych ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni, ich sprężystości i elastyczności. Jedynym warunkiem jest regularność, dopiero wtedy efekty będą naprawdę zadowalające. Aktywność ta również wpływa na poprawę nastroju oraz zlikwidowanie uczucia zmęczenia.

Poniżej przedstawiamy pięć ćwiczeń izometrycznych

  1. Połóż się na brzuchu na przykład na macie, następnie umieść dłonie pod czołem. Ciało trzymaj w linii prostej z nogami lekko rozchylonymi na szerokość bioder. Napnij pośladki i unieś nogi w górę od podłoża. Utrzymaj tę pozycję przez 15 sekund.
  2. Połóż się na plecach z rękami wzdłuż tułowia. Zegnij nogi w kolanach i podnoś biodra naprzemiennie w górę i dół, pamiętając, by przy opuszczaniu nie dotykały podłogi. Podczas unoszenia bioder napinaj mocno pośladki. Ćwiczenie należy powtórzyć 10 razy.
  3. Usiądź na krześle z wyprostowanymi plecami nie dotykającymi oparcia. Nogi rozstaw na szerokość bioder. Następnie ułóż dłonie jak do modlitwy na wysokości klatki piersiowej z uniesionymi równolegle do podłogi łokciami. Zacznij wywierać nacisk dłońmi na siebie, tak jakby chciało się między nimi zgnieść jakiś przedmiot. Dociskaj dłonie przez 3-5 sekund. Po tym czasie opuść ręce i połóż dłonie na udach. Po 3-5 sekundach powtórz uciskanie. Całość powtórz cztery razy.
  4. Połóż się na brzuchu, ciało ułóż w linii prostej. Wyprostowane przed siebie ręce wyciągnij ku górze z uniesionymi do góry kciukami, nogi rozchyl na szerokość bioder. Unieś tułów do góry, napinając przy tym odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Głowa powinna znajdować się w linii prostej z kręgosłupem. Następnie napnij brzuch oraz pośladki, unieś nogi do góry od podłoża i jednocześnie trzymaj uniesione w górze ręce. Pozostań w tej pozycji przez 15 sekund.
  5. Połóż się na plecach, nogi zegnij w kolanach. Stopy ułóż na szerokości bioder. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Napnij mocno mięśnie brzucha, tak by między odcinkiem lędźwiowym, a podłożem nie było żadnej przerwy i spokojnie przy tym oddychaj. Barki trzymaj luźno. W takiej pozycji napinaj ciągle brzuch przez 10 sekund. Po tym czasie rozluźnij mięśnie brzucha i pozostając dalej w tej samej pozycji, odpoczywaj przez kolejne 10 sekund.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest