Witaminy dla mężczyzn na potencję

Potencja to zdolność do odbywania współżycia seksualnego i wbrew pozorom dotyczy nie tylko panów w starszym wieku, ale także mężczyzn młodszych. Coraz więcej mówi się o tym wstydliwym problemie, a na rynku pojawiają się coraz to nowsze produkty wspomagające walkę z zaburzeniami erekcji. Dostępne są leki, ale równie ważna jest odpowiednia dieta i suplementacja. Sprawdź co jeść, aby utrzymać wysoką potencję.

Tabletki na potencję

Leki na potencję są zazwyczaj pierwszym krokiem podejmowanym przez mężczyznę w momencie walki z tym problemem. Nic dziwnego, coraz więcej reklam na ten temat, mnóstwo nowych tabletek na rynku i gwarancja szybkiego rezultatu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak pomocna może być wcześniejsza wizyta u specjalisty który doradzi odpowiednią farmakologię.

Leki działają na układ krążenia, rozszerzając naczynia krwionośne. Dzięki temu krew sprawnie doprowadzana jest do członka, gdzie zostaje zatrzymana, co umożliwia uzyskanie prawidłowej erekcji.

Stosowanie takiej metody leczenia, nawet przy użyciu leków bez recepty nie jest niebezpieczne, wystarczy, abyś wybierał sprawdzone produkty, które zostały przebadane.

Dieta na potencję

Zanim wybierzesz się do apteki po zapas leków, zastanów się nad tym jak się odżywiasz. Dieta ma ogromny wpływ na zachowanie organizmu. Warto najpierw powiedzieć o produktach, które zdecydowanie zaburzają zdolność do współżycia seksualnego.

Czego unikać podczas diety?

  • alkohol – nadmierne spożywanie alkoholu wpływa na brak erekcji, ponieważ osłabia odczuwanie bodźców, ale także rozregulowuje ciśnienie tętnicze krwi.
  • papierosy – podobnie jak alkohol, nikotyna wpływa negatywnie na układ krwionośny, uniemożliwiając dopływ krwi i prawidłową erekcję.
  • cukier i sól – są przyczyną nadciśnienia tętniczego i prowadzą do zaburzeń erekcji.

Co jeść na potencję?

  • cynk – sprzyja produkcji testosteronu i wpływa na jakość erekcji. Źródłami cynku są: orzechy, pieczywo pełnoziarniste, otręby, ostrygi.
  • żeń szeń – żeń szeń na potencję był znany już od bardzo dawna. Jest afrodyzjakiem i działa w rozkurczaniu naczyń krwionośnych.
  • witamina A, D i E – biorą udział w skurczu i rozkurczu mięśni oraz uczestniczą w syntezie hormonów płciowych. Witamina E (ryby, orzechy, ziarna zbóż), witamina A (żółte i pomarańczowe warzywa i owoce, żółtka jaj), witamina D (jajka, produkty mleczne, ryby, dojrzałe sery)
  • kwasy omega 3 – wzmacniają układ krążenia, znajdziemy je w rybach, oleju lnianym, orzechach włoskich czy pestkach dyni.
  • kakao – produkt zwiększa ukrwienie członka.
  • afrodyzjaki – istnieje wiele produktów spożywczych, które podnoszą libido, są to między innymi: czekolada z wysoką zawartością kakao, szafran, ostrygi.

Problem z potencją nie jest tak ciężki jakby się wydawało. Wystarczy trochę o siebie zadbać, poprawić styl życia. Najważniejsze to ograniczyć stres, udoskonalić codzienną dietę oraz wprowadzić aktywność fizyczną, a jeśli jednak to nie pomoże, wystarczy wybrać się do lekarza, który uratuje sytuację odpowiednimi lekami.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest