Filmy, które warto obejrzeć w 2018 roku!

Rok 2018 jest zdecydowanie bardzo udany pod względem obfitości premier najróżniejszych superprodukcji. W kinie możemy zobaczyć mnóstwo fantastycznych animacji, widowiskowych scen science fiction, dramatów, horrorów, komedii i filmów romantycznych. W swoim przeglądzie filmowym, skupię się przede wszystkim na produkcjach dedykowanych damskiej części odbiorców, których premiera jeszcze się nie odbyła, aczkolwiek nie omieszkam wspomnieć również o tych, które już od jakiegoś czasu możemy podziwiać na dużym ekranie.

Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku

1. Nowe oblicze Greya

Jednym z obowiązkowych tytułów, jeżeli mowa o filmach romantycznych jest „Nowe oblicze Greya”, czyli trzecia i zarazem ostatnia część thrillera erotycznego, opartego na książkowej trylogii autorstwa E.L. James. Dwie pierwsze części odniosły ogromny sukces finansowy, a premiera trzeciej odbyła się 9 lutego, tuż przed samymi walentynkami. Świeżo upieczeni nowożeńcy Christian i Anastasia rozpoczynają nowy, wspólny etap swojego życia. Ana powoli odnajduje się w roli żony miliardera, a Christian zostawia przeszłość za sobą i uczy się jak funkcjonować w stałym związku. Jednak zanim na dobre zaczynają cieszyć się wspólną sielanką, na ich drodze pojawia się były szef Anastasii, Jack Hyde, który pragnie zemsty w odwecie za zwolnienie z pracy w wydawnictwie.

indeks 1

2. Pozycja obowiązkowa

Filmem, dla którego główną inspiracją była wspomniana już trylogia książek o Christianie Geryu jest „Pozycja obowiązkowa”, która opowiada historię czterech wieloletnich przyjaciółek. Dziewczyny od lat łączy wspólna fascynacja książkami, dlatego utworzyły własny klub czytelniczy, a ich intelektualne, comiesięczne spotkania służą dyskusjom na temat nowości czytelniczych. Gdy na drodze Diane, Vivian, Sharon i Carol staje thriller erotyczny „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, panie zauroczone jego zmysłową pomysłowością, postanawiają złamać tabu i zasmakować w nowych „obliczach miłości”. Tę wyśmienitą komedię możemy oglądać na ekranach kin już od 25 maja.

7841071.6

3. Ocean’s 11

Film „Ocean’s 8”, to kobieca wersja znanego, kinowego przeboju „Ocean’s 11”, którego akcja rozgrywa się latem 2018 roku. W głównych rolach zobaczymy całą plejadę gwiazd, min. Sandrę Bullock, Cate Blanchett, Helenę Bonahm Carter, Anne Hathaway oraz Rihannę. Film opowiada o Debbie Ocean, kobiecie, która przez ponad pięć planowała największy skok w swoim życiu. W realizacji tego planu pomaga jej ekipa najlepszych specjalistek w swoim fachu: jubilerka, oszustka uliczna, hakerka, paserka oraz projektantka mody. Ich celem jest impreza roku „Gala Met” i zdobycie diamentowego naszyjnika. Czy plan okaże się wystarczająco perfekcyjny, aby niepostrzeżenie wynieść z gali klejnoty warte 150 milionów dolarów? Premiera filmu odbędzie się 22 czerwca.

gf jTbA bbGK ox12 oceans 8 plakat 320x400 nocrop

4. Jestem taka piękna!

„Jestem taka piękna!” to pozycja obowiązkowa dla każdej miłośniczki śmiesznych filmów z pozytywnym przekazem. Renee to przeciętna obywatelka Nowego Jorku, która każdego dnia coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że piękni i bogaci są faworyzowani i uprzywilejowani w każdym aspekcie życia. Gdy pewnego dnia ulega drobnemu wypadkowi i uderza się w głowę, jej całe życie zmienia się o 180%. Kobieta w swoim mniemaniu z dnia na dzień stała się zjawiskowo piękna, chociaż w rzeczywistości ciągle wygląda dokładnie tak samo. Bohaterka przekonana o swojej cudownej przemianie, przeistacza się z szarej myszki w prawdziwą femme fatale, która dzięki swojej przebojowości i wierze w siebie, zaczyna odnosić coraz większe sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Film wchodzi na ekrany kin 29 czerwca.

7841078.6

5. I że Ci nie odpuszczę

Kolejna fantastycznie zapowiadająca się komedia romantyczna to film pt.”I że Ci nie odpuszczę”, opowiadająca o historii samotnej matki Kate, która ze wszystkich sił stara się utrzymać dom pracując na dwie zmiany oraz spełnić swoje marzenia o zdobyciu lepszej pracy. Pewnego dnia zostaje zatrudniona do sprzątania jachtu, którego właścicielem jest bogaty playboy Leo. Mężczyzna odnosi się do niej z wyższością i traktuje bez należnego szacunku. Gdy w wyniku wypadku Leo traci pamięć, Kate korzysta z okazji do zemsty i udaje, że jest jego żoną. Ku jej zaskoczeniu, były playboy zaczyna doskonale odnajdywać się w roli obowiązkowego męża i ojca, a między nimi powoli rodzi się uczucie. Film do obejrzenia na dużym ekranie już od 15 czerwca.

7845944.6

6. Tully

Ostatnia produkcja na mojej liście, “Tully”, to opowieść o kobiecie, która przytłoczona ciężarem macierzyństwa, nie chce być już dłużej perfekcyjną matką i panią domu. Marlo ma dwójkę dzieci w wieku szkolnym, a trzecie za niedługo przyjdzie na świat. Stawianie potrzeb domowników ponad swoje własne sprawia, że zmęczona obowiązkami staje się coraz bardziej zagubiona i przytłoczona codziennością. Dopiero gdy na jej drodze pojawia się „nocna niania” Tully, kobieta zaczyna dostrzegać pozytywne aspekty swojego życia. Młoda dziewczyna wpiera Marlo w trudach macierzyństwa i mobilizuje ją do podjęcia trudu związanego z powrotem do „dawnej siebie”. „Tully” do obejrzenia w kinach już od 11 maja.

220px Tully movie poster

Mam nadzieję, że tych kilka pozycji filmowych przypadnie do gustu każdej miłośniczce zabawnych komedii i filmów o romantycznej miłości z happy endem oraz zachęci Was do ich obejrzenia z przyjaciółkami lub drugą połową w kinie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest