Suche, spierzchnięte usta – pozbądź się problemu domowymi sposobami!

Przesuszone, popękane usta to problem, który nasila się szczególnie podczas zmian temperatury – zimne powietrze, mróz, wiat, a nawet zbyt wysokie działanie promieni słonecznych to czynniki, które wpływają niekorzystnie na kondycję skóry, a tym bardziej na nasze usta. Są one bardzo delikatne, ponieważ warstwa skóry na ustach jest co najmniej kilka razy cieńsza, niż na reszcie naszego ciała. Innymi czynnikami, które powodują pierzchnięcie może być niedobór witamin, palenie papierosów lub odwodnienie całego organizmu. Również niektóre ze składników pomadek mogą powodować wysuszanie ust.

Domowe sposoby na piękne usta!

Popękane usta to nie tylko kwestia estetyczna – ich wygląd z pewnością nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie. Spierzchnięte wyglądają na zaniedbane, ale również powodują ból i krwawienie. Częste nawilżanie ust to podstawowa. Z racji tego, że na wargach znajduje się najmniejsza ilość gruczołów łojowych, ich samoczynna regeneracja trwa bardzo długo. Dlatego, aby przywrócić im piękny, zdrowy wygląd należy przede wszystkim zaopatrzyć się w dobrą pomadkę ochronną i stosować ją najczęściej jak tylko się da – szczególnie kiedy znajdujemy się na dworze, gdzie szkodliwe działanie czynników zewnętrznych nasila problem.

1.Solidna dawka nawilżenia

Dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody to kolejny czynnik, który przyspieszy leczenie. Picie od 1,5 do 2 litrów wody codziennie to podstawa – dzięki temu zadbamy nie tylko o nawilżenie ust, ale również całego ciała. Ochronimy je przed wysuszeniem i oddalimy widmo zmarszczek.

2.Zetrzyj martwy naskórek

Peeling z cukru to doskonałe rozwiązanie, aby pozbyć się popękanej warstwy na ustach – delikatne starcie suchego, popękanego naskórka pozwoli na szybszą regenerację. Cukier najlepiej jest wymieszać z miodem (ma on działanie antybakteryjne). Tak przygotowaną pastę nakłada się następnie na usta i wsmarowuje okrężnymi ruchami, po wszystkim wystarczy wypłukać je letnią wodą. Peeling to dobre przygotowanie do dalszych zabiegów.

3.Domowy olejek

Po pozbyciu się martwego naskórka należy dobrze nawilżyć usta. Z pomocą przychodzi tu oliwa z oliwek. Wystarczy kilka kropel nałożonych na wargi, by stały się bardziej miękkie i mniej zaczerwienione. Tłusta konsystencja doskonale wsiąknie w głębokie warstwy, regenerując i odżywiając wargi. Oliwa tworzy ochronną warstwę, chroniąc usta przed utratą nawilżenia.

4.Regeneracja miodem

To jedno z podstawowych lekarstw na popękane usta. Miód doskonale zregeneruje i odżywi naskórek. Jego gęsta konsystencja sprawia, że można go zastosować w połączeniu z oliwą (by zneutralizować oleisty, tłusty posmak). Miód łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia, dzięki właściwościom bakteriobójczym. Nałożony na usta wygląda jak błyszczyk. Dodatkowo ujędrnia i uelastycznia wargi, dzięki czemu szybko powraca ich naturalna miękkość.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest