Witamina E – właściwości, zastosowanie i działanie na skórę, które pokochasz!

To jedna z najbardziej istotnych witamin, jakie są nam niezbędne, aby właściwie funkcjonować oraz cieszyć się młodością, takie miano zyskała witamina E w kosmetyce, w medycynie natomiast jest określana mianem ‘witaminy płodności’, gdyż to dzięki niej możemy ją zachować.

Wchodzi w grupę witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, łącznie z innymi – A, D i K. Jest określana tokoferolem, tworząc, zatem grupę takiego związku. Jest magazynowana w organizmie, gdzie swoje miejsce znajduje głowie w tance tłuszczowej, a także w nadnerczach.

Witamina E i jej występowanie

Zważając na fakt, iż rozpuszcza się w tłuszczach oraz jest długi czas gromadzona w wątrobie, ciężko będzie nam zachować dietę niskotłuszczową. Jej występowanie wcale nie jest szerokie, gdyż plasuje się najczęściej w produktach wysokotłuszczowych, przykładowo takich jak orzechy, soczewica, owoce dzikiej róży, nasiona słonecznika oraz oleje roślinne.
Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie tej witaminy w różnego rodzaju preparatach, możemy tutaj uwzględnić chociażby – kapsułki, olejki czy kremy.

Witamina E na twarz – odśwież się!

Nie bez powodu dermatolodzy alarmują o cudownych właściwościach tego składnika. Kiedy jesteś w wieku nastoletnim, Twoje włókna kolagenowe ‘pracują na najwyższych obrotach’, jednak po dwudziestym roku życia, zaczynają, słabnąć. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi witaminy E, które nadaje Twojej cerze miękkości oraz nadaje jej blasku.
Jednym z najprostszych i ciekawych rozwiązań jest dodanie zawartości kapsułki do Twojego ulubionego kremu na twarz.
Jeśli na Twojej skórze występuje trądzik czy zaczerwienienia wymieszaj płyn z kapsułki wraz z oliwką i wetrzyj na miejsca, gdzie występują zmiany.

Witamina E – cena

Patrząc na szerokie zastosowanie witaminy E, możemy stwierdzać, iż jej cena jest bardzo niska. Standardowo możemy dostać ją w każdej aptece, najczęściej w opakowaniu trzydziestu tabletek. Jej cena waha się w granicach dwudziestu, do trzydziestu złotych.

Wygodniejszym rozwiązaniem może okazać się zakup przez Internet. Zalecam bardziej tę opcję, ponieważ przy zakupach możesz przeczytać opinię, a także otrzymać rabat przy nabyciu większej ilości, a także suma tabletek w opakowaniu jest najczęściej liczniejsza, niżeli ta nabyta w tradycyjny sposób, za cenę mniej więcej sześćdziesięciu złotych. Stosowana przeze mnie Natural E-400 (sto kapsułek).

Witaminę E ciężko przedawkować, jednak w przypadku farmaceutyki zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami, które znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania. Nigdy nie kupuj tabletek z nieznanego oraz nieopisanego źródła. Podczas lata obecność tej witaminy jest najbardziej wskazana, zwłaszcza w upalne dni. Dzięki niej idealnie ochronisz swoja skórę przed promieniami słonecznymi.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest