Multimasking – czyli jak rozwiązać wszystkie problemy z cerą?

Każdy z nas miał, mniejszy lub większy problem ze skórą. W okresie dojrzewania jest to najczęściej trądzik, następnie przeradza się w inne, niechciane pozostałości na skórze. Rozwiązaniem problemów związanych z cerą jest, coraz bardziej popularny… Mulitimasking.

Czym jest mulimasking ?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego jak różne wymagania ma Twoja skóra w danych obszarach. Jeden kosmetyk może okazać się niewystarczający. W jednym miejscu cera jest skłonna do przetłuszczeń, w kolejnym spotykasz się z przesuszeniami. Mulimasking przychodzi Ci na ratunek, ponieważ tą metodą, nakładasz kilka różnych maseczek w jednym czasie. Dzięki tej możliwości, możesz być pewna, że dopieszczasz oraz dbasz o skórę według jej potrzeb.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakie kosmetyki działają na Ciebie najlepiej, aby mieć pewność, że rozlokujesz je we właściwej części. Przed nałożeniem maseczki konieczne jest dokładne oczyszczenie twarzy, np. płynem micelarnym czy mleczkiem do demakijażu.

Jak dobrać kosmetyk do typu skóry ?

Skóra sucha – to typ skóry, który potrzebuje szczególnego nawilżenia oraz pielęgnacji. Suchość skóry oznacza także brak potrzebnych witamin, musisz koniecznie zadbać o to, aby odpowiednio ją odżywiać. Nie zapominaj jednak o tym, że w tym przypadku należy postępować bardzo ostrożnie. Zatem najdelikatniejszym i bezpiecznym wyjściem, będzie stosowanie maseczek na bazie łagodnych składników – jogurtu, ogórka, koziego mleka oraz aloesu. Wybieraj delikatne maseczki lub kremy, musisz wykluczyć na tej płaszczyźnie wszelkiego rodzaju glinki czy peelingi ścierające, ponieważ jedynie spowoduje to podrażnienia.

Skóra tłusta – jeśli posiadasz cerę ze skłonnością do przetłuszczeń, musisz skierować się w stronę masek ścierających. Twoja skóra zyska wtedy więcej blasku oraz pozbędziesz się uporczywych zaskórników. Doskonałym rozwiązaniem są maseczki z miodu, ponieważ zawiera właściwości antybakteryjne, a także przeciwzapalne. Miód zawiera wiele składników odżywczych, jak widzisz nie występuje tylko w roli leku na przeziębienie ! Kolejnymi rozwiązaniami są glinki, jeśli mówimy o skórze tłustej, najlepszym rozwiązaniem jest czerwona lub błękitna.

Skóra wrażliwa – przy takim rodzaju skóry najbardziej wskazany jest minimalizm – im mniejsza ilość kosmetyków tym lepiej. Często ten typ łączy się także z występowaniem alergii, zatem musisz postępować z rozwagą. Dobrym rozwiązaniem są maseczki, które może stworzyć dermatolog na receptę. Jeśli jednak nie posiadasz tak dużych obaw, i Twoja skóra nie wymaga specjalistycznej opieki, możesz uciec się do domowych rozwiązań. Używaj kosmetyków naturalnych, tak jak w przypadku skóry suchej, ponownie możemy tutaj wrócić do stosowania aloesu. Maść nagietkowa jest również dobrym rozwiązaniem, znajdziesz ją w każdej aptece, pamiętaj jednak, aby nakładać cienkie warstwy tego preparatu, aby skóra mogła ‘oddychać’. Aby zapewnić skórze odświeżenie, w momencie, kiedy, czujesz pieczenie, możesz zastosować okład z plastrów ogórka.

Podział partii twarzy przy metodzie multimasking

Strefa T – zalicza się do niej brodę, nos oraz czoło. Ze względu na to, że to najbardziej wysunięte części twarzy, przez co są narażone np. na promienie słoneczne, stają się podatne na wypryski, przesuszenia. W tych partiach efektywny okazuje się kwas salicylowy, ponieważ posiada działanie antybakteryjne, odblokowuje pory, a także złuszcza stary naskórek.

Skóra pod oczami – to część, w której najczęściej możemy spotkać się z niechcianymi zmarszczkami oraz niechcianymi, pękającymi naczynkami. Skóra w tym miejscu jest delikatna, a więc dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie kremu z witamina E. Wybieraj kosmetyki naturalne, a także w celu braku podrażnień oczu, wybieraj preparaty bezzapachowe.

Policzki – w tej partii najbardziej istotnym, jest nawilżenie. Policzki to najczęściej sucha część, zadbaj więc, o to, aby wspomagać ją witaminą C, powoduje to rozświetlenie, a także regenerację naskórka.

Mam nadzieję, że zastosujesz się do wskazówek oraz wypróbujesz tę metodę. Pamiętaj, aby maseczki stosować regularnie, jeden, dwa razy w tygodniu. Jest to optymalny czas, kiedy skóra może się regenerować.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest