Trening P&P – Push and Pull – na czym polega?

To rodzaj treningu jest określany mianem, ‘dla każdego’. Jest doskonała metodą, rozwijającą siłę oraz wielkość mięśni. Dzięki niemu możesz ćwiczyć z większą częstotliwością, a przy tym spalać większą ilość kalorii.

Jak działa Push&Pull?

To bardzo prosta i bezpieczna metoda dla każdego. Polega na właściwym podzieleniu dni treningowych, a więc w jednym dniu skupiasz się na wykonywaniu ruchów przyciągających, w drugim natomiast, pchających.
Podczas dnia Push, skupiamy się na klatce piersiowej, nogach, barkach oraz tricepsach. Trening Pull, będzie więc, angażować takie partie jak – nogi, tylne części barków, plecy, bicepsy, a także przedramiona. Ten rodzaj treningu jest faworytem osób, które ćwiczą, ponieważ zapewnia najlepsze efekty. Przyczyna jest bardzo prosta, wcielając ten system ćwiczeń, zapewniasz swoim mięśniom, właściwą regeneracje. Idzie też za tym fakt, że w każdym dniu możesz być wydajny, gdyż jesteś odpowiednio wypoczęty. Jak w każdej kwestii, opinie na temat tego rodzaju aktywności, są podzielone.

Zalety treningu Push&Pull

  • Spalanie dodatkowej ilości tłuszczu – dzięki podziałowi na partie, możesz trenować częściej, jesteś wypoczęty, ponieważ Twój organizm miał odpowiedni czas na regeneracje, co za tym idzie, nie jesteś przemęczony, nie odczuwasz bólu mięśni, a więc Twoja sprawność fizyczna jest podniesiona.
  • Regeneracja mięśni – przy wykorzystywaniu tej metody, możesz być spokojny. Taki rodzaj treningu, pozwala odpocząć mięśniom, dzięki czemu możesz także, cieszyć się ich wzrostem. Poprzez grupowanie razem mięśni na ruchy wypychające oraz przyciągające, nie musisz snuć obawy, że przetrenujesz swoje ciało.

Wady treningu Push&Pull

  • Powtarzalność – przy wybraniu tego rodzaju treningu, rzadko będziesz mieć okazje do zmiany kolejności. Idzie za tym fakt, iż najefektywniej jest robić ten trening w zestawieniu – duże partie, przed małymi, np. klatkę piersiową przed bicepsem.
  • Przemęczenie układu nerwowego – mimo tego, że trening P&P jest jednym z najlepszym rozwiązań, obciąża jak każda inna aktywność. Regeneracja zajmuje przeważnie przy każdym rodzaju ćwiczeń, około czterdziestu ośmiu godzin. W takich sytuacjach najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest suplementacja, mowa tutaj o białku, bo to ono jest także odpowiedzialne za odbudowę włókien mięśniowych. Dla lepszego efektu dodaj – aminokwasy oraz witaminy.

Rozwiązanie, które przedstawiłam dla Ciebie powyżej, jest odpowiednie dla wszystkich osób. Układ ćwiczeń za każdym razem, może być dostosowany do Twoich możliwości, niezależnie od tego czy jest na początku drogi, czy już w zaawansowanej grupie osób ćwiczących.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest