Jak zrobić mięśnie? Kilka prostych rad

Aby zamienić tłuszcz w mięśnie, należy przestrzegać kilku reguł. Wielu z nas marzy o wspaniałej sylwetce, jednak nie wie jak prosto można to osiągnąć.

Po pierwsze dieta a potem ćwiczenia

Wystarczy tylko zacząć od zmiany diety. Posiłki należy wydzielić na kilka mniejszych. Na początek może być pięć. Na śniadanie można zakupić płatki z pełnego ziarna, do tego jogurt naturalny plus zielona herbata. Posiada właściwości odchudzające. Na drugie śniadanie kanapki z pieczywa pełnoziarnistego z polędwicą, plus dwa jabłka. Na obiad najlepiej pierś z kurczaka. Zamiast ziemniaków, lepszy będzie ryż. Należy unikać przekąsek między posiłkami. Na kolacje najlepiej zjeść coś pożywnego np. sałatkę, najlepiej z oliwką z oliwek.

Przez pierwsze dni należy stopniowo zacząć uprawiać sport. Można rozpocząć trening od tego co się lubi najbardziej. Jeśli chodzi o siłownię, można zacząć od treningów raz w tygodniu, a potem stopniowo się do nich przyzwyczajać. Nie należy tez rozpoczynać głodówek, a ćwiczenia rozpoczynać godzinę po lekkim posiłku. Wielu osobom, przez to wydaje się, że spalanie tłuszczu i uzyskiwanie przy tym mięśni nie jest możliwe. Wystarczy przestrzegać mniejszej dawki kalorii, o czym napisałam w zdrowym jadłospisie.

Jeśli chodzi o przekąski, to albo powinniśmy ich unikać, bądź ewentualnie słodycze zastąpić owocami. Podczas wysiłku na samym początku organizm spała węglowodany, a dopiero potem tłuszcze. W celu pozbycia się tkanki tłuszczowej można doprowadzić do niedoboru kalorycznego. Warto jednak pamiętać, aby nie doprowadzić organizmu do wyczerpania. W przypadku różnego rodzaju chorób, warto najpierw zasięgnąć porady lekarza.

Kiedy najszybciej budujemy mięśnie?

Najlepsze spalanie tłuszczu odbywa się wtedy, kiedy nasze tętno podczas wysiłku osiąga 65 % procent maksymalizacji. Budowa mięśni jest stopniowym procesem. Podczas treningu dochodzi do procesu przeciwstawnego, nazywanego katabolizmem. Polega to na mikrouszkodzeniach w mięśniach. W takiej sytuacji organizm próbuje je poprawić, przy nadwyżce energetycznej. Źle dobrany trening może doprowadzić do skutku odwróconego niż tego, który chcemy osiągnąć. Najczęstszą przyczyną, jest zwykle źle dobrana dieta, w której jest mało składników mineralnych.

Przez dłuższy czas , powinniśmy trenować tak aby spalać tłuszcz, a nie skupiać się tylko na sylwetce. Na początku warto przyzwyczaić się do zdrowszego trybu. Bardzo często zniechęcamy się na początku, jeśli po paru tygodniach nie osiągamy zamierzonych skutków. Nic bardziej mylnego. Budowanie sylwetki to długi proces, dlatego warto uwierzyć we własne siły.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest