Zabieg na twarz – Cosmelan. Na czym polega, efekty i opinie

Idąc do profesjonalnego salonu kosmetycznego, wciąż nie można się nadziwić, ile rozmaitych zabiegów można wykonać, aby udoskonalić swoje ciało. Tym razem weźmiemy pod lupę zabieg na twarz Cosmelan – innowacyjny przepis na wyrównanie kolorytu skóry twarzy bez względu na przyczynę przebarwień. Jak on działa? Czy jest skuteczny? Ile kosztuje? To właśnie między innymi na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Cosmelan – co to jest oraz w jaki sposób działa

Cosmelan to cały zestaw produktów, na który składa się:

  1.  roztwór odtłuszczający;
  2.  maska w kremie;
  3. krem depigmentacyjny;
  4. krem łagodzący.

Kuracja produktami z zestawu dzieli się na dwa etapy:

Etap pierwszy odbywa się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zadaniem kosmetologa jest oczyszczenie i odtłuszczenie skóry, a następnie nałożenie specjalistycznej maski.

Drugi etap ma miejsce już w zaciszu domowym i jest to długotrwały proces. Rozpoczyna się on od spłukania maski zaaplikowanej jeszcze w gabinecie kosmetycznym. Przez kolejny miesiąc pacjent korzysta z kremu depigmentacyjnego zgodnie z zaleceniami wydanymi przez dermatologa. To naturalne, że skóra może być podrażniona – nie należy z tego powodu przerywać kuracji. Jeżeli jednak stan naszej cery nas niepokoi, zanim zdecydujemy się na przerwanie kuracji, najpierw należy skonsultować to z lekarzem prowadzącym. Krem łagodzący stosowany jest do podrażnień oraz złuszczającego się naskórka.

Ważne informacje: aby kuracja okazała się skuteczna, nie należy jej przerywać przed terminem wyznaczonym przez lekarza prowadzącego. Wszelkie wątpliwości należy konsultować właśnie z nim. Warto również mieć na uwadze fakt, że najprawdopodobniej zabieg będzie wymagał po pewnym czasie powtórki, zwłaszcza, jeżeli skóra ma tendencję do przebarwień i nie występują one na skutek czynników zewnętrznych.

Cosmelan cena

Niestety, kuracja Cosmelanem nie należy do najtańszych zabiegów na rynku. Sądząc jednak po efektach (o których mowa nieco niżej), jest to zabieg jak najbardziej warty swojej ceny. Jest to bowiem wydatek rzędu 1600 złotych. Uczulamy jednak na fakt, że skóra twarzy jest niezwykle wrażliwa na wiele produktów chemicznych. W związku z tym, jeżeli zależy nam na profesjonalnej, skutecznej i, co najważniejsze, bezpiecznej redukcji przebarwień, warto zdecydować się na kurację Cosmelanem.

Cosmelan opinie

Kobiety, które miały okazję korzystać z kuracji Cosmelanem z reguły są zadowolone z uzyskanych efektów. Poniżej znajdują się wypowiedzi internautek, które mają już za sobą kurację tym produktem.

Pierwsze efekty kuracji Cosmelanem były widoczne już po tygodniu. Choć byłam pełna obaw, kiedy pojawiły się pierwsze podrażnienia, mój lekarz zapewnił mnie, że to naturalne. Ja mu uwierzyłam i dzięki temu zyskałam promienny wygląd. Aneta, 35 lat

Kurację Cosmelanem rekomenduję wszystkim kobietom, które mają problem z przebarwieniami. Cosmelan nie jest produktem tanim, jednak bezpiecznym i niezawodnym. Serdecznie polecam. Klaudia, 27 lat.

Podsumowując, zabiegi wyrównujące koloryt cery to nie jest rzecz, na której należy oszczędzać. W trosce o nasze zdrowie, powinnyśmy sięgać po produkty znane i bezpieczne dla naszej skóry. Takim produktem jest właśnie Cosmelan. Jeżeli zatem nadal masz wątpliwości czy jest to środek odpowiedni dla Ciebie, nie zastanawiaj się już dłużej, tylko umów się do dermatologa na konsultację.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest