Szczoteczka soniczna – wady i zalety

Coraz częściej na sklepowych półkach można natrafić na soczewki soniczne. Czym różnią się od szczoteczek elektrycznych oraz jakie są ich wady i zalety? W poniższym poradniku znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat szczoteczek sonicznych.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna, jak sama nazwa wskazuje, to nic innego, jak szczoteczka wyposażona w specjalny akumulator, który emituje drgania i fale dźwiękowe Szczoteczki soniczne wykonują od 30 do ponad 60 tysięcy ruchów na minutę – to kilkaset razy więcej niż są w stanie wykonać nawet najwprawniejsi użytkownicy szczoteczek manualnych! Podczas mycia zębów szczoteczka ta wytwarza tzw. „mikrobąbelki”, złożone z naszej śliny i pasty do zębów, pozwalające wyczyścić nawet najtrudniej dostępne miejsca w dalszych zębach.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Zarówno technologia „mikrobąbelków”, jak i zwiększona częstotliwość ruchów na minutę sprawiają, że szczoteczki soniczne są znacznie lepszym wyborem niż popularne szczoteczki elektryczne. Tym, co wyróżnia szczoteczki soniczne, są również charakterystyczne dla niej tzw. ruchy wymiatające podczas mycia, które pomagają w skuteczniejszym usuwaniu resztek jedzenia i powstających osadów. Niektóre modele szczoteczek elektronicznych wyposażone są w specjalne sanitizery, które, dzięki zastosowaniu promieniowania UV, dezynfekują końcówki szczoteczek.

Szczoteczka soniczna jest więc bez wątpienia najlepszym wyborem dla wszystkich, którym zależy na zdrowych zębach i prawidłowej higienie jamy ustnej. Mimo stosunkowo wysokiego kosztu samej szczoteczki – najtańsze modele zaczynają się od 100 złotych, a najdroższe kosztują nawet parę tysięcy, inwestycja ta może nam się bardzo szybko zwrócić, ponieważ zadbane zęby odwdzięczą się rzadszymi wizytami u dentysty. Wiele ciekawych modeli szczoteczek sonicznych znajdziesz na https://www.neonet.pl/szczoteczki-elektryczne-i-irygatory/szczoteczki-soniczne.html .

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Większość szczoteczek sonicznych posiada specjalny timer, który zatrzymuje się dokładnie po upływie dwóch minut – czyli po takim czasie, który potrzebny jest do dokładnego umycia zębów. Niektóre z nich wyposażony są także w specjalny quadpacer, zatrzymujący co 30 sekund pracę szczoteczki, aby dokładnie wyczyścić każdą z czterech stref jamy ustnej.

Mycie zębów za pomocą szczoteczki sonicznej jest niezwykle proste – wystarczy ułożyć włosie pod kątem 45° i pozwolić szczoteczce pracować. Po upływie dwóch minut należy starannie opłukać szczoteczkę, a następnie, jeśli posiadasz sanitizer, zdezynfekować za jego pomocą końcówkę.

Szczoteczka soniczna – polecane modele

Szczoteczka elektryczna PHILIPS HX6511/50 Sonicare EasyClean

Jeden z najbardziej popularnych modeli szczoteczek sonicznych. Mimo stosunkowo niewielkiej ceny (ten model Phipilsa można znaleźć już za niecałe 200 złotych) oferuje ciekawe funkcjonalności, takie jak program „łatwy start”, pozwalający stopniowo przyzwyczajać się do działania tego rodzaju szczoteczki, czy aż 62000 obrotów na minutę. Propozycja Philipsa na pewno przypadnie do gustu osobom posiadającym aparaty ortodontyczne – producent zapewnia bowiem, że model ten dostosowany jest także do ich szczególnych wymagań.

Szczoteczka elektryczna PHILIPS HX6932/36 Sonicare FlexCare

Nieco droższa propozycja Philipsa, wyróżniająca się zarówno quadpacerem i timerem, jak i wspomnianą wyżej opcją łatwego startu. Zależnie od aktualnych potrzeb, użytkownik może wybrać jeden z 3 trybów: czyszczenia, wybielania lub masażu. Jak deklaruje producent, model ten usuwa do 7 razy więcej płytki nazębnej niż tradycyjna szczoteczka manualna.

Obu modeli szukaj na https://www.neonet.pl.

Mimo dość wysokiej ceny szczoteczka soniczna jest jednym z lepszych prezentów, jakie, w trosce o swoje zęby, możemy zrobić sobie lub naszym bliskim. Zaawansowane technologie, zwiększona liczba obrotów oraz poręczna budowa szybko podbiją Twoje serce.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest