Soda oczyszczona – sposób na piękną skórę twarzy

Każda z nas słyszała kiedyś o sposobach na pielęgnację twarzy i ciała od swoich babć, które bazowały na kosmetykach przyrządzanych w domu, bądź wręcz „wyjętych” z kuchennej szuflady czy domowej apteczki. Jednak w codziennym zabieganiu trudno nam znaleźć czas na samodzielne przyrządzanie kosmetyków, dlatego zazwyczaj ufamy tym, które znajdziemy na sklepowej półce.

Ale droga do pięknego wyglądu jest prostsza niż myślimy – pielęgnacja czeka na nas w szufladzie z… przyprawami.

Pielęgnacyjna moc sody oczyszczonej

Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu, jest substancją, której zwykle używamy do czyszczenia różnych powierzchni i rzeczy w domu, może też działać oczyszczająco na naszą skórę. Oczywiście, przed użyciem sody do płukanki czy maseczki, należy sprawdzić (np. w niewidocznym miejscu na ręku), czy nie mamy na nią uczulenia. Poniżej opisujemy sposoby, w jakie można sodę wykorzystać w celach pielęgnacyjnych.

Maseczka z sody oczyszczonej

Banalnie prosta do przygotowania: potrzebujemy jedynie jednej lub dwóch łyżek sody, soku z połowy cytryny oraz dwóch łyżek miodu. Kiedy zmieszamy składniki, kładziemy tak przygotowaną maseczkę na twarz na około 15 minut. Po tym czasie należy maseczkę dokładnie spłukać i cieszyć się miękką, odświeżoną skórą.

Oczyszczanie twarzy sodą

Z pomocą sody oczyszczonej możemy zafundować sobie również domowy peeling. Wystarczy, że połączymy łyżeczkę sody z połową łyżeczki soli morskiej oraz z płynem/żelem do mycia twarzy, którego używamy. Tak przygotowanej mieszanki możemy używać co kilka dni, jako naturalnego peelingu.

Maseczka złuszczająca

Jeśli potrzebujemy złuszczyć nadmiar naskórka z twarzy, połączenie sody i oleju kokosowego będzie do tego idealne! Zaleca się zmieszanie sody i oleju w proporcjach 1:2, przynajmniej przy pierwszym stosowaniu. Później, kiedy wiemy już, że nasza skóra reaguje dobrze na taką maskę, możemy proporcje wyrównać (1:1).

Mamy nadzieję, że powyższe sposoby wykorzystania sody oczyszczonej zachęcą do korzystania z dobrodziejstw naturalnych kosmetyków, które posiadają właściwie same zalety – są łatwo dostępne, tanie i nie zawierają chemicznie przetworzonych składników.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest