Jak schudnąć z ud – ćwiczenia i porady!

Uda są uważane za jeden z trudniejszych obszarów ciała pod względem odchudzania, między innymi dlatego, że wiele diet skupia się na okolicy brzucha. W osiągnięciu zgrabnych nóg pomaga właściwa dieta i odpowiednie ćwiczenia. Dzięki połączeniu jednego i drugiego można zyskać smukłe nogi, którymi w końcu można się pochwalić.

Odchudzenie ud czyli wieloetapowy proces

Trzeba wykonywać regularnie ćwiczenia i przestrzegać zmiany w sposobie odżywiania. Jeśli stosuje się dobrą dietę to nie pozbawia się organizmu składników odżywczych, których on potrzebuje. Wartościowe diety zawierają warzywa, owoce, pieczywo pełnoziarniste (nie białe), komplet witamin oraz białek. Jeśli nie ma się pewności co do zastosowania wybranej diety należy skonsultować się z lekarzem albo z dietetykiem.

„Bolączką” kobiet są szczupłe nogi, które u większości są wynikiem tylko genetycznie mniejszej ilości mięśni, a nie małej ilości tłuszczu. Kobiety z tendencją do tycia w nogach, maja w nich też więcej mięśni i łatwiejsze budowanie tkanki mięśniowej. Byłoby więc stratą omijanie ćwiczeń nóg na siłowni z obawy przed ich wzrostem.

Najlepszym sposobem jest zmierzenie grubości fałdy tłuszczu na środku uda oraz obwodu uda i ćwiczenie nóg w ilości ok 15-20 powtórzeń na 1 serie oraz ignorowanie „wrażenia” wzrostu przez okres ok 6 tygodni.

Przykładami ćwiczeń na uda są:

1. Krzyżowanie nóg w pozycji leżącej– leżąc na podłodze, ręce należy rozłożyć na boki, nogi unieść do góry tak, aby z tułowiem tworzyły kąt 90 stopni. Nogi skrzyżować na zmianę.

2. Unosząc nogi na siedząco– należy położyć się na boku, podpierając tułów ręką, drugą rękę kłaść wzdłuż na nodze. Nogę należy unieść na wysokość około 50 cm, potem powoli opuść ją, a po wykonaniu serii ćwiczeń jedną nogą zmienić stronę.

Po tym okresie ćwiczeń należy uda zmierzyć i porównać. Taki zabieg pozwala na realna ocenę co dzieje się z tkanka tłuszczową ud i mięśniami oraz dostosowanie dalszego postępowania. Jeśli się stwierdzi wzrost ilości mięśni, zaś tłuszcz pozostaje na tym samym poziomie należy odpuścić sobie trenowanie ud i ćwiczyć lekki jogging.

Nie należy zapomnieć o tym aby codziennie wypijać dwa litry wody w okresie zimowym i trzy litry latem, niezależnie od tego, czy odczuwa się pragnienie, czy nie. Dodatkowe ilości wody zmniejszają zatrzymywanie płynów w organizmie i pomagają zużywać tłuszcz, a także likwidować cellulit w rejonie ud4.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest