Skóra pod oczami – jak ją pielęgnować, by była w dobrej kondycji?

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i cienka. Z tego powodu bardzo szybko się starzeje. Ze względu na małą ilość gruczołów łojowych w tych okolicach jest też bardziej przesuszona niż inne partie twarzy i zdradza nie tylko wiek człowieka, ale także wszelkie oznaki przemęczenia, niedoboru snu, stresu czy przepracowania. Pielęgnacja skóry pod oczami jest niezwykle ważna i powinno się o nią zadbać już od 20 roku życia.

Co ma wpływ na wygląd naszej skóry pod oczami?

Biorąc pod uwagę strukturę skóry pod oczami musimy mieć świadomość, że właśnie w tej okolicy skóra przesusza się bardzo szybko i jest podatna na podrażnienia. Bez odpowiedniej pielęgnacji wiotczeje, traci jędrność i ma skłonność do tworzenia się sińców. Największy wpływ na jej stan mają czynniki zewnętrzne oraz tryb życia jaki prowadzimy, tj. promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza, mała ilość snu, stres, zła dieta czy nieodpowiednie nawilżenie spowodowane wypijaniem za małej ilości wody. Wszystko to powoduje, że skóra staje się matowa, przesuszona i mało elastyczna, a co więcej wygląda na zmęczoną.

Sucha i cienka skóra pod oczami – jak o nią zadbać?

1.DEMAKIJAŻ

To, że dokładny demakijaż jest bardzo ważny w pielęgnacji skóry wie chyba każdy. Ale należy również zwrócić uwagę na to czym go wykonujemy i w jaki sposób. Przede wszystkim powinniśmy sięgać po produkty pozbawione SLS, alkoholu, silnych konserwantów czy sztucznych barwników, dzięki czemu znacznie zmniejszymy ryzyko podrażnienia
i przesuszenia skóry. Kolejną kwestią jest sposób w jaki wykonujemy demakijaż oka. Bardzo ważne jest, aby nie pocierać i nie rozciągać skóry wokół oczu tylko przyłożyć nasączony produktem płatek kosmetyczny i po chwili delikatnie go przesunąć, aby usunąć makijaż.

2.KREMY POD OCZY

Jak już wcześniej zostało wspomniane skóra pod oczami jest bardzo delikatna dlatego też powinniśmy używać w tej okolicy kosmetyków o lżejszej formule, które jej nie obciążają. Kremy pod oczy w odróżnieniu od kremów stosowanych do twarzy są poddawane testom okulistycznym, co sprawia że nie podrażniają naszych oczu. Na rynku dostępne są produkty kremowe, żelowe i postaci serum, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

3.MASAŻ

Dzięki masowaniu skóry wokół oczu możemy dłużej zachować elastyczną i jędrną skórę, a także przeciwdziałamy powstawaniu opuchlizny, co sprawia, że nasze spojrzenie wydaje się odświeżone. Trzeba jednak pamiętać, aby ruch ten był delikatny. Można na przykład oklepywać skórę palcem serdecznym. Taki zabieg można wykonać podczas aplikacji kremu pod oczy.

4.OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

Ciągle słyszymy, że promieniowanie słoneczne przyczynia się do szybszego starzenia się skóry i sprawia, że jest ona bardziej wysuszona. I to całkowita prawda. Dużo osób sięga po kremy z filtrami jednak stosują je zazwyczaj tylko do ciała, a zapominają o okolicy oczu, na którą powinno się zwrócić największą uwagę. Dodatkowo warto zakładać okulary przeciwsłoneczne, gdyż mrużenie oczu podczas słonecznego dnia powoduje powstawanie zmarszczek.

5.DODATKOWA PIELĘGNACJA

Warto co jakiś czas sięgać po różnego rodzaju maseczki i okłady, które dobrze nawilżą skórę wokół oczu, odświeżą i rozświetlą spojrzenie oraz zminimalizują oznaki zmęczenia takie jak opuchlizna czy cienie pod oczami.

6.TRYB ŻYCIA

Spojrzenie wiele mówi na temat naszego stylu życia, dlatego warto zadbać o odpowiedni wypoczynek i przede wszystkim dobry sen. Nie zapominajmy również o diecie, dzięki której możemy dostarczyć naszemu organizmowi potrzebnych witamin i minerałów. Ponadto dbajmy o odpowiednie nawadnianie organizmu poprzez picie dużej ilości wody, gdyż to właśnie ona w dużym stopniu wpływa na nasz wygląd i samopoczucie.

Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa, dlatego bardzo szybko widać na niej wszelkie oznaki zmęczenia, zaniedbania i starzenia się. To właśnie w tych okolicach najszybciej pojawiają się tak nielubiane przez nas zmarszczki. Stosując kilka prostych zasad, możemy znacznie wydłużyć czas, w którym nasza skóra pod oczami będzie gładka, jędrna i nawilżona.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest