Przeszczep włosów – na czym polega i ile kosztuje?

Wiele osób boryka się z problem nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Skutkiem tego zaczynają mieć z tego powodu kompleksy, które powodują pewien dyskomfort w codziennym życiu. Coraz więcej osób zastanawia się więc nad zabiegiem przeszczepu włosów. Jednak należy pamiętać, że zabieg ten nie zawsze daje satysfakcjonujące nas efekty. Jak zatem wygląda zabieg i co należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu?

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów to zabieg, który polega na przeniesieniu mieszków włosowych z części ciała, które nie ulega łysieniu na obszar, który jest pozbawiony owłosienia. Dlatego też w zabiegu tym uczestniczy tylko jeden pacjent.
Na początku należy udać się na konsultację z chirurgiem, który ustali czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu, a jeśli tak to określi jakie rezultaty będzie w stanie osiągnąć. Po zakwalifikowaniu się do zabiegu na spotkaniu z lekarzem ustala się pożądaną linię włosów tak, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Taką linię zaznacza się na skórze głowy tuż przed operacją. Pacjent operowany jest na znieczuleniu miejscowym, a jeśli jest to dziecko to podawane jest znieczulenie ogólne.

Następnym krokiem jest ogolenie włosów, z którego lekarz będzie pobierał fragment owłosionej skóry, aby przemieścić ją w miejsce dotknięte łysieniem. Należy pamiętać, że po takim zabiegu zostaje blizna, jednak jest ona bardzo mała i można ją ukryć pod włosami. Cały zabieg trwa zazwyczaj kilka godzin (od 1 nawet do 8 godzin). Zależy to m.in. od rozmiaru obszaru objętego łysieniem, liczby implantów, gęstości w jakiej zostają umieszczone, a także techniki przeszczepu włosów oraz wieku pacjenta.

Przeszczep włosów – jaka jest cena zabiegu?

Cena zabiegu przeszczepu włosów zależy od cennika danej kliniki, która taki zabieg wykonuje. Jednak nawet wewnątrz kliniki może się ona różnić dla każdego z pacjentów, gdyż ma na nią wpływ również stopień zaawansowania choroby, a więc wielkość obszaru poddawanego zabiegowi przeszczepu włosów. Ceny takich zabiegów wahają się więc w granicach od 1,5 tysiąca nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Natomiast dokładną kwotę możemy poznać dopiero po konsultacji ze specjalistą.

Przeszczep włosów – rezultaty i opinie

Zabieg przeszczepu włosów daje bardzo widoczne efekty, czasem nawet spektakularne ale zachowując przy tym naturalny wygląd. Włosy, które rosną w miejscu przeszczepionego fragmentu skóry są mocne i gęste, a co najważniejsze efekt ten jest trwały i pozostaje z nami do końca życia.

Opinie na temat zabiegu są w większości przypadkach bardzo pozytywne. Pacjenci są zadowoleni z osiągniętych efektów, dzięki którym pozbyli się uporczywego dla nich problemu. Oczywiście należy pamiętać, że powodzenie zabiegu w dużej części zależy od wykwalifikowanego specjalisty i poprawności wykonania zabiegu.

Zabieg przeszczepu włosów jest zabiegiem skutecznym co potwierdzają opinie pacjentów. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny, podczas którego istnieje ryzyko wystąpienia komplikacji w przypadku gdy zabieg zostanie wykonany nieprawidłowo. Dlatego też przed podjęciem takiej decyzji należy skonsultować problem, który nam doskwiera z odpowiednim specjalistą i dowiedzieć się czy istnieją inne, mniej inwazyjne metody, które mogłyby nam pomóc. Tym sposobem będziemy pewni, że decyzja jaką podjęliśmy jest dla nas najlepszą opcją.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest