Przeszczep włosów – na czym polega i ile kosztuje?

Wiele osób boryka się z problem nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Skutkiem tego zaczynają mieć z tego powodu kompleksy, które powodują pewien dyskomfort w codziennym życiu. Coraz więcej osób zastanawia się więc nad zabiegiem przeszczepu włosów. Jednak należy pamiętać, że zabieg ten nie zawsze daje satysfakcjonujące nas efekty. Jak zatem wygląda zabieg i co należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu?

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów to zabieg, który polega na przeniesieniu mieszków włosowych z części ciała, które nie ulega łysieniu na obszar, który jest pozbawiony owłosienia. Dlatego też w zabiegu tym uczestniczy tylko jeden pacjent.
Na początku należy udać się na konsultację z chirurgiem, który ustali czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu, a jeśli tak to określi jakie rezultaty będzie w stanie osiągnąć. Po zakwalifikowaniu się do zabiegu na spotkaniu z lekarzem ustala się pożądaną linię włosów tak, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Taką linię zaznacza się na skórze głowy tuż przed operacją. Pacjent operowany jest na znieczuleniu miejscowym, a jeśli jest to dziecko to podawane jest znieczulenie ogólne.

Następnym krokiem jest ogolenie włosów, z którego lekarz będzie pobierał fragment owłosionej skóry, aby przemieścić ją w miejsce dotknięte łysieniem. Należy pamiętać, że po takim zabiegu zostaje blizna, jednak jest ona bardzo mała i można ją ukryć pod włosami. Cały zabieg trwa zazwyczaj kilka godzin (od 1 nawet do 8 godzin). Zależy to m.in. od rozmiaru obszaru objętego łysieniem, liczby implantów, gęstości w jakiej zostają umieszczone, a także techniki przeszczepu włosów oraz wieku pacjenta.

Przeszczep włosów – jaka jest cena zabiegu?

Cena zabiegu przeszczepu włosów zależy od cennika danej kliniki, która taki zabieg wykonuje. Jednak nawet wewnątrz kliniki może się ona różnić dla każdego z pacjentów, gdyż ma na nią wpływ również stopień zaawansowania choroby, a więc wielkość obszaru poddawanego zabiegowi przeszczepu włosów. Ceny takich zabiegów wahają się więc w granicach od 1,5 tysiąca nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Natomiast dokładną kwotę możemy poznać dopiero po konsultacji ze specjalistą.

Przeszczep włosów – rezultaty i opinie

Zabieg przeszczepu włosów daje bardzo widoczne efekty, czasem nawet spektakularne ale zachowując przy tym naturalny wygląd. Włosy, które rosną w miejscu przeszczepionego fragmentu skóry są mocne i gęste, a co najważniejsze efekt ten jest trwały i pozostaje z nami do końca życia.

Opinie na temat zabiegu są w większości przypadkach bardzo pozytywne. Pacjenci są zadowoleni z osiągniętych efektów, dzięki którym pozbyli się uporczywego dla nich problemu. Oczywiście należy pamiętać, że powodzenie zabiegu w dużej części zależy od wykwalifikowanego specjalisty i poprawności wykonania zabiegu.

Zabieg przeszczepu włosów jest zabiegiem skutecznym co potwierdzają opinie pacjentów. Należy jednak pamiętać, że jest to zabieg inwazyjny, podczas którego istnieje ryzyko wystąpienia komplikacji w przypadku gdy zabieg zostanie wykonany nieprawidłowo. Dlatego też przed podjęciem takiej decyzji należy skonsultować problem, który nam doskwiera z odpowiednim specjalistą i dowiedzieć się czy istnieją inne, mniej inwazyjne metody, które mogłyby nam pomóc. Tym sposobem będziemy pewni, że decyzja jaką podjęliśmy jest dla nas najlepszą opcją.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *