Powiększenie piersi – o czym warto wiedzieć?

Duży biust od zawsze kojarzony był z kobiecością. Piękne i jędrne piersi są również obecnie wpisane w kanony kobiecego piękna. Niestety Matka Natura nie każdą Panią obdarzyła takimi walorami, a przecież każda z nas chciałaby czuć się w pełni wartościowo. Bardzo często na liście życzeń znajduje się właśnie dorodny biust. Oczywiście w dobie medycyny estetycznej jest to marzenie do spełnienia, jednak warto jest dobrze przemyśleć taką decyzję.

Powiększanie piersi – rodzaje oraz na czym polegają?

Zwiększenie rozmiarów biustu kojarzone jest przede wszystkim z zabiegiem chirurgicznym, choć nie zawsze musi temu towarzyszyć skalpel. Obecnie dostępnych jest kilka sposobów powiększenia piersi.

Metody nieinwazyjne (nie chirurgiczne) polegają na aplikowaniu różnego rodzaju kremów lub serum. W drogeriach kosmetycznych dostępnych jest kilka preparatów, które zdaniem producentów mają powiększyć biust. Czy to działa? Raczej osiągnięcie większych rozmiarów za pomocą kremu jest wątpliwe, jednak z pewnością stosowanie takiej kuracji ma najmniej skutków ubocznych. Do takich kosmetyków najczęściej dodawane są substancje uelastyczniające skórę w związku z czym sam wygląd piersi znacznie się poprawi.

Do metod nieinwazyjnych należą także ćwiczenia. W tym wypadku również nie powiększymy rozmiaru miseczki o dwa lub trzy rozmiary. Wykonywanie regularnych ćwiczeń działających na mięśnie klatki piersiowej mogą zredukować tkankę tłuszczową lub fałdy skórne wokół biustu przez co optycznie będą większe. Także same mięśnie ulegną rozbudowie co może korzystnie wpłynąć na wygląd piersi. Należy jednak pamiętać, że przy wysiłku fizycznym spalana jest tkanka tłuszczowa z której nasz biust jest zbudowany. Należy więc dobrać odpowiednie ćwiczenia a od nich aż roi się na stronach internetowych.

Kolejną metodą bezoperacyjną jest powiększanie piersi tłuszczem lub kwasem hialuronowym. Zarówno tłuszcz jak i kwas wstrzykuje się strzykawką pod mięsień piersiowy. W pierwszym przypadku, jest to tłuszcz pochodzący od pacjentki, konieczna jest więc liposukcja (co może również ucieszyć niektóre z Pań). Zaletą tej metody jest fakt, że piersi wyglądają naturalnie, nie ma dużych blizn oraz możliwa jest korekta np. asymetryczności. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego wiąże się jednak z koniecznością powtarzania zabiegu co jakiś czas, bowiem efekt pierwszego zabiegu znika w przeciągu 1-2 lat (maksymalnie po 3 latach). Co prawda kolejne wizyty są dużo tańsze, jednak dla utrzymania efektu niezbędne będą stałe konsultacje z lekarzem i same zabiegi.

Ostatnią metodą jest wszystkim znana operacja plastyczna. Polega ona na umieszczeniu silikonowego implantu pod mięśniem piersiowym większym. Aby tego dokonać niezbędne jest nacięcie wokół piersi przez które wprowadzony zostaje implant. Pomimo innowacyjnych metod pozwalających na zminimalizowanie blizn należy liczyć się z faktem, że pojawią się blizny. Po operacji konieczna jest rehabilitacja polegająca na noszeniu odpowiednio dobranych biustonoszy, kontrole lekarskie, ściąganie szwów (dostępne są również rozpuszczalne). Nie można również wykonywać pewnych czynności narażających „nowy biust” na przeciążenia oraz gwałtowne zmiany temperatur. Jak przy każdej operacji trzeba liczyć się z bólem oraz możliwością wystąpienia powikłań, zakażenia oraz reakcji ze strony układu immunologicznego na obce ciało (alergia).

Ceny zabiegów powiększających biust

Do zdecydowanie najtańszych przedsięwzięć będą należały ćwiczenia fizyczne. Nie zapłacimy za nie ani grosza, bowiem koszt takiego :zabiegu” to jedynie poświęcenie kilku – kilkunastu minut dziennie. Jak już wspomniano efekt nie będzie piorunujący, ale możemy wyjść na tym z korzyścią dla naszego zdrowia oraz całego ciała.

W drugiej kategorii cenowej znajdziemy krem i serum. Koszt takiego specyfiku waha się w granicach 20 – 150 zł za tubkę. Nie jest to wygórowana cena a jak już wspomniano może poprawić ogólną kondycję piersi. Czy naprawdę działają – o tym chyba musi przekonać się każda z Pań.

Wreszcie zabieg tłuszczowy będzie od nas wymagał wydatku rzędu kilkunastu tysięcy zł. Przeważnie ceny plasują się w granicach 11 tys. – 13 tys. Iniekcje kwasem hialuronowym to nakład od 7 tys. do 15 tys. zł. Oczywiście ceny zależne są od danego gabinetu medycyny estetycznej, specjalności lekarza prowadzącego oraz pakietu dostępnego w konkretnej cenie (wizyty, liposukcje, kwas hialuronowy itd.).

Implantacja z kolei będzie nas kosztować od 13 do 16 tys. włączając w to koszty samych implantów. Cena znowu uzależniona jest od klinki oraz rodzaju implantów.

Za i przeciw powiększaniu piersi

Największa korzyścią z zabiegu powiększania piersi jest zwiększenie rozmiaru biustu do takiego jaki pożądamy. Oprócz tego podczas zabiegu można skorygować wady jak asymetryczność, można podnieść biust, poprawić wygląd brodawek. Oczywistą korzyścią będzie satysfakcja z posiadania upragnionego biustu. Sam efekt może być również niezadowalający co wiąże się z koniecznością wykonania kolejnych zabiegów. Dodatkowym ogromnym minusem jest cena – nie każdą Panią na to stać. Przy zabiegu operacyjnym dochodzi szereg powikłań, możliwość wystąpienia uczulenia, długotrwały (ok 2-3 miesięcy) proces przywracania organizmu do równowagi. Niekiedy zabiegi trzeba powtarzać co wiąże się z kolejnymi wydatkami.

Czy warto zatem decydować się na taki krok? Z całą pewności należy sprawę dobrze przemyśleć kilkukrotnie przed podjęciem ostatecznej decyzji. Być może najlepiej byłoby po prostu zaakceptować własny wygląd oraz odpowiednio o niego zadbać.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest