Postaw na pielęgnację anti aging!

„Od natury dostajesz buzię dwudziestolatki, trzydziestoletnia twarz to ta wyrzeźbiona doświadczeniem życiowym. Jako 50 – latka wyglądasz tak, jak sobie na to zasłużyłaś.” – Coco Chanel. Kto z nas nie chciałby zachować młodzieńczego wyglądu do późnych lat? Czasu nie da się zatrzymać, ale procesy starzenia się można spowolnić. Jak to zrobić?

Jak starzeje się skóra?

Z wiekiem skóra traci swoją sprężystość na skutek utraty kolagenu, zanikają także mięśnie i przestrzenie tłuszczowe, a kontur twarzy ulega obniżeniu, co jest związane z działaniem grawitacji. Pojawiają się również pierwsze zmarszczki i tu wyróżniamy:

  • zmarszczki grawitacyjne – powstające na skutek czasu i przyciągania ziemskiego. Włókna kolagenowe i elastyna zawarte w skórze ulegają rozkładowi jednocześnie zmniejsza się w organizmie zawartość substancji pobudzających ich produkcję, czyli witaminy A, C i E. Spadek poziomu kwasu hialuronowego, który wiąże wodę sprawia natomiast, że skórze trudniej jest zachować swoje naturalne nawilżenie.
  • Zmarszczki strukturalne zwane też posłonecznymi – są związane z mikrouszkodzeniami skóry powstającymi najczęściej wskutek oddziaływania promieni słonecznych
  • zmarszczki mimiczne – powstające na skutek naszej naturalnej mimiki

Pielęgnacja anti-aging, czyli opóźniamy proces starzenia się skóry

To, w jaki sposób i jak szybko starzeje ma wpływ parę czynników zarówno nasze uwarunkowania genetyczne, ale też a może przede wszystkim nawyki z pielęgnacyjne i tryb życia. Częste przebywania na słońcu, palenie papierosów, brak lub nieodpowiednia pielęgnacja to wszystko nie pomaga w walce o zachowanie młodzieńczego wyglądu. Nie bez znaczenia jest też rodzaj skóry, jaki posiadamy. Najszybciej efekty starzenia się skóry zobaczymy na cerze suchej a najpóźniej na tłustej i mieszanej. Co zatem jest naszym sprzymierzeńcem?:

1. Ochrona przed słońcem

promieniowanie słoneczne przyśpiesza starzenie się skóry i powoduje powstawanie zmarszczek strukturalnych dlatego kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym to podstawa w pielęgnacji anti-angig

2. Witaminy

Zarówno nasza dieta, jak i kosmetyki, które stosujemy, powinny być bogate w substancję, które wspomagają odbudowę i regenerację naszej skóry. Najistotniejszymi są tu przede wszystkim witaminy A,C i E.Wspomagające produkcję kolagenu i regenerację skóry.

3. Nawilżenie

Kremy, maseczki itd nawilżające, a także dbanie o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu na to wszystko powinniśmy zwrócić szczególną uwagę

4. Masaże

Oprócz kosmetyków i odpowiedniej diety okazuje się, że w walce ze starzeniem się skóry pomocne również może być wykonywanie specjalnych masaży. Są one szczególnie popularne w krajach azjatyckich, gdzie są jednym ze stałych elementów pielęgnacji anti-aging. Korzyści? Dobrze wykonany masaż pobudza krążenie krwi i limfy, dzięki czemu skóra staja się bardziej dotleniona i odżywiona, a także poprawia kontury naszej twarzy.
Kluczowa jest tu systematyczność i prawidłowe wykonywanie masażu. W internecie możemy znaleźć filmiki instruktażowe z tego rodzaju zabiegów.

5. Facefitness, czyli ćwiczenia mięśni twarzy

Facefitnes inaczej określany jako lifting bez skalpela – Tak samo jak ćwiczymy by nasze brzuchy czy pośladki, tak samo możemy wykonywać ćwiczenia, które ujędrniając mięśnie twarzy pomogą nam w walce z upływającym czasem.

  • poprawia elastyczność skóry poprzez pobudzenie produkcji kolagenu
  • pobudza krążenie
  • wygładza zmarszczki
  • zmniejsza drugi podbródek
  • zmniejsza wory pod oczami
  • poprawia koloryt skóry

6. Zimna woda

Zimna woda zdrowia doda. Powiedzenie sprawdzające się również w pielęgnacji anti-angig! Płukanie twarzy w zimnej wodzie lub masaże kostkami lodu sprawią, że nasza skóra będzie bardziej napięta i jędrna. Natomiast kąpiele w naturalnych zbiornikach jesienią i zimą, czyli tzn.morsowanie lub w wersji domowej zimne prysznice dodatkowo zahartują nas organizm i pomogą zapobiegać sezonowym przeziębieniom.

Im wcześniej tym lepiej

Lepiej zapobiegać niż leczyć – ta złota zasada powinna przyświecać w pielęgnacji anti-aging. Ochrona, nawilżanie, odżywianie, ćwiczenia i masaże to podstawy do tego, by spowolnić procesy starzenia i, zgodnie ze słowami Cocho Chanel, cieszyć się wypracowanymi efektami w późniejszym wieku.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest