Płatki pod oczy – hydrożelowe są najlepsze?

Śmiech, zmęczenie, stres – wszystko to, co nas spotyka nie pozostaje bez wpływu na nasz wygląd. Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo emocje i wszelkie odczucia są widoczne na naszej twarzy. Po czym to widać? Przede wszystkim inni widzą to po naszych oczach oraz barwie skóry, która nieco zmienia swój odcień. O ile opalenizna może ukryć pewne mankamenty, o tyle zmarszczek zarysowujących się pod oczami nie ukryjemy już tak łatwo. Ale możemy w prosty sposób zadbać również o tą część i tym samym nabrać bardziej „świeżego” wyglądu.

Po co nam płatki pod oczy?

Kobieta chcąc czuć się młoda i atrakcyjna dba o każdy element ciała i nie zapomina o nawet większych szczegółach. Skóra pod oczami choć nie zajmuje ogromnych powierzchni to jednak jest niezwykle istotna. Jej grubość w tym miejscu to około 0,5 mm. Nie zawiera tylu gruczołów łojowych co pozostała część twarzy. W efekcie brakuje sebum, które to stanowi swego rodzaju warstwę ochronną. Tak więc wszystko co dzieje w ciągu dnia najszybciej odbije się na tej części twarzy. Tym samym rejony pod oczami są pierwszymi, które najwcześniej ulegają procesowi starzenia. Ponadto prócz reakcji na wszelką mimikę, bardzo często pojawiają się tzw. sińce pod oczami będące wynikiem zmęczenia. W wielu wypadkach jest to efekt nieprawidłowego odprowadzania płynu limfatycznego. Dlatego regularne stosowanie płatków pod oczy nie tylko odmładza skórę, ale również daje uczucie orzeźwienia i odprężenia.

Jakie płatki pod oczy wybrać?

Współczesna technologia kosmetyczna daje nam szerokie pole możliwości. Właściwie wszystko zależy od tego jaki efekty chcemy uzyskać.

  1.  Płatki hydrożelowe – płatki, które uwielbia znaczna większość pań. Mają kilka właściwości zastosowań. Mogą być przeciwzmarszczkowe, napinające lub też mogą mieć charakter liftingu. Bardzo dobrze się sprawdzają u osób, które chcą szybko pozbyć się opuchlizny pod oczami, dzięki temu że dostarczają substancji regeneracyjnych i odżywczych. Zawierają m.in. kwas hialuronowy, dzięki czemu bardzo intensywnie nawilżają co przekłada się na redukcję zmarszczek. Z kolei płatki kolagenowe typu hydrożelowego mają dodatkowo za zadanie rozświetlić skórę pod oczami, zredukować zmęczenie oraz znacznie poprawiają jędrność skóry w tych okolicach.
  2. Płatki żelowe – zadaniem tego typu płatków jest przede wszystkim redukcja zmarszczek oraz innych powstałych bruzd wokół oczu. Płatki żelowe pod oczy często nasączone są ekstraktami roślinnymi mają dodatkowo działanie hamujące w procesie starzenia się skóry. Wynika to ze skoncentrowanej dawki nawilżenia pochodzącej właśnie z tych ekstraktów.
  3. Płatki kolagenowe – płatki kolagenowe pod oczy mają przede wszystkim za zadanie nadać jędrności skórze i poprawić jej elastyczność co pozwala na wyeliminowanie wszelkich oznak zmęczenia na twarzy. Jeżeli ktoś potrzebuje bardzo szybko uzyskać taki efekt to sprawdzą się praktycznie idealnie. Czemu tak się dzieje? Ponieważ mają działanie liftingu, dzięki czemu napinają skórę wokół oczu. Zawierają kwas hialuronowy co znacznie poprawia nawilżenie. Dodatkowo niektóre mogą zawierać inne składniki jak np. kofeinę, która także usuwa oznaki zmęczenia, zmniejsza opuchliznę oraz rozjaśnia pojawiające się cienie.

Każdy rodzaj płatków ma swoje indywidualne zastosowanie, choć posiadają pewne cechy wspólne. Nie mniej szczególnie ogromną popularnością cieszą się płatki hydrożelowe pod oczy. Jeżeli naszym celem jest osiągnięcie długotrwałego efektu (a bardzo często przecież o to właśnie chodzi przy pielęgnacji ciała) to płatki hydrożelowe sprawdzą się najlepiej. Wynika to m.in. z faktu, że łączą one w sobie pewne właściwości wszystkich trzech rodzajów. Prócz wspomnianego wyżej kwasu hialuronowego, zawierają często ekstrakty roślinne, olejki oraz witaminę C. Dzięki temu nie tylko nawilżają skórę oraz poprawiają jej jędrność, ale też znacznie spowalniają proces starzenia i wzmacniają odporność skóry.

Każdy organizm jest inny, ale każdy z nas pragnie wyglądać młodo, rześko i czuć się zawsze świeżo. To jaki jest główny cel stosowania płatków pod oczy jest wyznacznikiem tego jakiego wyboru dokonamy. Należy jednak pamiętać, że główną zasadą jest regularność. Jednorazowe zastosowanie płatków pod oczy, nigdy nie przyniesie efektu długotrwałego. Dlatego bardziej od zmian rodzaju stosowanych płatków w zależności od potrzeb, istotniejsza jest ciągłość.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest