Picie drożdży – czy to sprawdzony sposób na urodę?

Pamiętasz stare zdjęcia z albumu babci? Czy Ty też byłaś zachwycona urodą kobiet z fotografii? Przecież nie miały dostęp do tylu kosmetyków co my teraz, a ich włosy zawsze były piękne i lśniące, a twarz promienna i zadbana. Jak one to robiły? Miały sprawdzone przepisy przekazywane przez kobiety od pokoleń! Obecnie coraz częściej wracamy do sposobów pielęgnacyjnych sprzed lat. Są one zdrowe, niezawodne i o niebo lepsze dla naszego zdrowia, niż niektóre kosmetyki zawierające substancje niebezpieczne dla naszego organizmu.

Drożdże czym są?

Domowe sposoby to bardzo często niezawodne triki, które przede wszystkim nie są drogie, a przynoszą pożądane efekty. W ostatnim czasie coraz więcej z Nas docenia drogocenne właściwości drożdży. Poznajcie ich działanie i efekty ich picia!

Drożdże to przede wszystkim ogromne źródło witamin i minerałów. Są bogate w witaminy z grupy B oraz zawierają masę pierwiastków potrzebnych naszemu organizmowi, takich jak żelazo, fosfor, miedź cynk oraz selen. Naturalnie występują w organizmie, wspomagając rozkład cukrów prostych. Ich picie dodatkowo może wpłynąć na promienny wygląd oraz na zdrowie. Jednak aby tak się stało, należy być konsekwentnym i pić napój na bazie drożdży regularnie. Efekty na pewno będą widoczne, spektakularne i warte odrobiny poświęcenia.

Napój z drożdży

Do przygotowania możesz wykorzystać drożdże świeże, proszkowane, a także te w tabletkach. Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś okazji pić drożdży, warto rozpocząć kurację od niewielkich dawek, aby organizm się przyzwyczaił. Należy pamiętać, żeby drożdże zalewać gorącą, przegotowaną wodą. Służy to zabiciu drożdży, co z kolei zapobiegnie temu, żeby zwyczajnie nam nie zaszkodziły. Jednorazowo można wypić maksymalnie 5 gram drożdży. Pamiętaj, że nie powinno się ich przyprawiać (tj. solić, słodzić itp.), ponieważ mogą zostać pozbawione leczniczego działania.

Efekty picia drożdży

Systematyczne picie napoju na bazie drożdży ma zdrowotny wpływ na wiele aspektów. Przede wszystkim mieszanka będzie miała zbawienne działanie na twoje włosy. Zdecydowanie poprawi kondycję i wygląd włosów, a dodatkowo może przyspieszyć porost włosów. Nie będzie też miała skutków ubocznych, takich wzrost tendencji do łupieżu i przetłuszczania.

Drożdże mają zdrowotne działanie na cały organizm. Po kilku dniach spożywania napoju z drożdży, można zauważyć znaczą poprawę cery. Gdy skóra ma tendencję do wyprysków i trądziku pod wpływem drożdży zostaje przeprowadzony detoks – skóra zostaje oczyszczona i jest pełna blasku.

Picie drożdży poleca się przy problemach z łamliwymi i kruszącymi się paznokciami. Gdy brakuje witamin często kondycja paznokci zdecydowanie się pogarsza. Pod wpływem drożdży łatwo i szybko można je zregenerować i doprowadzić do zdrowego i lśniącego wyglądu.

Skutki uboczne picia drożdży

Gdy decydujemy się na picie ,,zdrowotnej mikstury” musimy się liczyć z tym, że każdy z nas jest inny. Przy pierwszych dawkach należy obserwować stan skóry, samopoczucie, oraz ogólny stan organizmu. Gdy zauważysz niepokojące objawy koniecznie zakończ picie drożdży, widocznie Ci nie służą. Możesz również zmniejszyć na początku dawkę, aby nie dzienna dawka drożdży była naprawdę niewielka (około 1 do 3 gram).

Picie drożdży jest bezpieczne, jednak nie nastawiaj się na wyleczenie chorób. Poważne problemy ze zdrowiem koniecznie trzeba konsultować z lekarzem i leczyć przypadłość farmakologicznie. Napój z drożdży działa jak suplement diety, może poprawić ilość minerałów i wspomagać organizm.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest