Peeling gommage – sprawdź jak działa i jakie niesie ze sobą efekty!

Każdy z nas pragnie jak najdłużej zachować swoją młodość i dobry wygląd. Pomaga w tym chociażby zdrowy tryb życia, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Jednak, dbając o atrakcyjny wygląd zewnętrzny warto korzystać również z kosmetyków. Dobrym pomysłem na oczyszczenie skóry i usunięcie niedoskonałości jest peeling.

Wykonywany regularnie jest kluczem do uzyskania wygładzonej i delikatnej w dotyku skóry. Warto używać go do całego ciała, jak i do twarzy. Trzeba pamiętać, że systematyczność w tym zakresie jest fundamentalna, bowiem tylko ona może pomóc odnieść sukces. Ostatnimi czasy bardzo popularnym rozwiązaniem staje się peeling gommage. Sprawdź jak działa i jakie niesie ze sobą efekty!

Na czym polega peeling gommage?

Naturalnym procesem, którego dokonuje nasza skóra jest wymiana starego naskórka na nowy. Taka regeneracja wykonywana przez skórę zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie i realizowanie funkcji, do których została stworzona. Szczególnie w młodym wieku proces ten zachodzi w pełni samoczynnie i nie jest potrzebne mu żadne wspomaganie. Wymagane jest ono jednak, gdy skóra staje się nieco starsza, a tempo odnowy naskórka zdecydowanie się obniża. Wtedy nieocenioną pomocą okazują się być różnego rodzaju peelingi, które usprawniają wymianę naskórka. Jest wiele odmian peelingów – wybór konkretnego rodzaju powinien być dostosowany przede wszystkim do typu naszej skóry. Bowiem istnieją peelingi mocniejsze oraz bardziej delikatne.

Jednym z ciekawszych, który warto wypróbować jest peeling gommage. Jego nazwa wywodzi się z języka francuskiego, gdzie słowo to oznacza ścieranie gumką. Tego rodzaju peeling można zakupić w sklepach z kosmetykami, a nawet samodzielnie przygotować w domu. Peeling gommage jest peelingiem enzymatycznym, czyli zdecydowanie delikatniejszym niż peeling ziarnisty. W związku z tym peeling gommage przeznaczony jest głównie dla osób posiadających skłonną do podrażnień i wrażliwą cerę, w tym również trądzikową i naczynkową. Cechą wyróżniającą ten peeling jest to, że nie wymaga pocierania, a wręcz przeciwnie – wystarczy nałożyć go na twarz, czekać aż zastygnie i po upływie odpowiedniego czasu zmyć za pomocą niezbyt gorącej wody lub starcie go palcami. Ma on postać kremu, dlatego aplikacja nie sprawia trudności.

Jakie zalety ma peeling gommage?

Peeling gommage nie jest w Polsce jeszcze bardzo popularny. Jednak wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Bowiem coraz więcej kobiet decyduje się na wybór właśnie tego zabiegu, który pozwala im polepszyć stan cery. Wszystko za sprawą szeregu zalet, jakie posiada peeling gommage. Oto najważniejsze z nich:

  • ma bardzo łagodne działanie i nie powoduje podrażnień
  • idealny również dla wrażliwej skóry
  • poprawia koloryt skóry i eliminuje przebarwienia
  • gwarantuje przywrócenie gładkości
  • taki zabieg można wykonać zarówno w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak i w domu
  • poprawia wygląd i kondycję skóry
  • głęboko oczyszcza skórę z martwego naskórka, zanieczyszczeń i niedoskonałości
  • regularne zabiegi pomagają dotlenić skórę, dzięki czemu skóra lepiej wygląda – nie szarzeje i nie wiotczeje
  • skóra staje się widocznie miększa

Twoim marzeniem jest skuteczna pielęgnacja Twojej skóry? Już teraz wiesz jak to osiągnąć! Wybierz peeling gommage, a nie długo trzeba będzie czekać na pierwsze pozytywne efekty tego zabiegu. Jednak pamiętać trzeba oczywiście o systematyczności. Jedynie regularne wykonywanie tego zabiegu jest skuteczne. Najlepiej robić go raz lub dwa razy w tygodniu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest