Opalanie natryskowe — jak długo się utrzymuje i czy warto z niego skorzystać?

Coraz bardziej zyskujące na popularności, dające szybki brązowy odcień na skórze, jedna z bezpieczniejszych metod na zmianę kolorytu ciała, nadające ciału nawilżenia to właśnie opalanie natryskowe! Jednak czy aby na pewno warto je zastosować? Ile kosztuje? Jakie są jego wady? Oto co powinniśmy wiedzieć na ten temat!

Opalanie natryskowe – na czym polega i jak wygląda?

Polega rozpyleniu na skórę delikatnej mgiełki z barwnikiem opalającym, za pomocą specjalnego sprzętu. Znajdziemy w nim również substancje odżywcze poprawiające nawilżenie i kondycję skóry. Efekt następuje niemal natychmiast. Zyskuje coraz więcej entuzjastów ponieważ odpowiednio wykonany nie pozostawia przebarwień, nadaje się nawet dla ludzi o bardzo jasnej karnacji, nie wywołuje chorób skóry oraz jej nie postarza ponieważ nie poddajemy się podczas niego na szkodliwe promieniowanie słoneczne.

Na początku wybieramy interesujący nas odcień (najczęściej pomaga nam przy tym kosmetyczka). Następnie udajemy się do pomieszczenia, gdzie rozbieramy się, dostajemy bieliznę jednorazową od solarium, wchodzimy do specjalnej kabiny, a tam rozpyla się na nas preparat brązujący. Wykonujący zazwyczaj tłumaczy co jest w tym momencie opryskiwane i instruuje jak się obracać. Trwa to około 15 minut a potem następuje kilkuminutowe suszenie całego ciała. Według wskazówek należy pozostawić specyfik na od 2 do 8 godzin a następnie wziąć prysznic.

Dzień wcześniej powinniśmy wydepilować ciało (w przypadku skłonności skóry do występowania czerwonych plamek po goleniu należy zrobić to kilka dni przed) i zrobić peeling. Ważne, aby cała powierzchnia była czysta i sucha dlatego nie malujemy tego dnia twarzy ani nie stosujemy różnego rodzaju nawilżania.

Opalanie natryskowe – jak długo utrzymuje się efekt?

Zależnie od stosowania się do zaleceń oraz skóry działanie powinno się utrzymywać od tygodnia do dziesięciu dni. Szansę na dłuższe jego utrzymanie zależy również o to jak ją pielęgnujemy. Zaleca się częste nawilżanie skóry by wyglądała na zdrową. Jeśli chcemy dłużej utrzymać skutek należy zainwestować w balsamy brązujące które musimy nakładać ostrożnie by nie było zacieków i przebarwień.

Opalanie natryskowe – cena

Cena zależy od miasta w jakim się znajdujemy (w dużych zapewne zapłacimy więcej niż w mniejszych miejscowościach), renomy salonu kosmetycznego, doświadczenia kosmetyczki oraz jakości używanych produktów. Kwoty wahają się od 100 zł za całe ciało do nawet 200 zł. Można wykupić sobie opcję od pasa w dół lub od pasa w górę tu musimy liczyć od 30 zł do 80 zł. Szyja, twarz i dekolt to około 40 zł.

Opalanie natryskowe – opinie

Zwolenników tej metody nie brakuje. Klientki zazwyczaj chwalą to że same mogą sobie wybrać efekt jaki chcą osiągnąć oraz to że jest on od razu. Trwalsze od samoopalaczy króluje również na tym polu ponieważ utrzymuje się na dłużej i na przebarwienia jest dużo mniejsza szansa. Korzystają również kobiety w ciąży oraz alergicy, ponieważ im nie szkodzi. Tym, co jeszcze nie skorzystały nasuwają się pytania czy opalenizna nie jest pomarańczowa i czy nie zostawia brzydko wyglądających plam. Otóż nie, jeśli udamy się do kogoś wykwalifikowanego kto używa dobrych kosmetyków. W niektórych solariach jest nawet opcja na konturowanie ciała za pomocą dwóch odcieni dzięki czemu możemy się optycznie wyszczuplić.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest