Olejki do brody – czy są skuteczne? Co zawierają?

Niestety nadal wielu mężczyznom wydaje się, że o brodę nie trzeba dbać – wystarczy ją zapuścić i usuwać z niej resztki jedzenia, które często zostają po posiłkach. Jednak aby broda dobrze wyglądała, należy dbać o nią, tak jak dbamy o włosy czy paznokcie. Co prawda odkąd broda stała się modna, pojawiło się mnóstwo salonów, zajmujących się podcinaniem i pielęgnacją bród, jednak do golibrody, jak do fryzjera, chodzi się co jakiś czas, a o brodę trzeba dbać codziennie.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej preparatów do pielęgnacji brody – specjalne żele do mycia, kosmetyki do układania etc. Dziś pod lupę weźmiemy oleje do brody. Ten kosmetyk można porówna do odżywki lub szamponu do włosów – jest niezbędny, jeśli ktoś zdecydował się zapuścić brodę i chce, aby była zadbana i dobrze się prezentowała oraz, przede wszystkim, chce zachować higienę brody.

Jak używać olejku do brody?

Wystarczy kilka kropli nanieść na dłoń (większość olejków ma dozowniki, dzięki którym można uniknąć wylania połowy buteleczki za jednym razem), rozsmarować olejek w obydwu dłoniach, a następnie wetrzeć w skórę i brodę. Po tym można rozczesać i ułożyć brodę, jeśli jest na tyle długa, że tego wymaga.

Co zawiera olejek do brody?

Olejki do brody składają się z olejów dodawanych do balsamów do ciała, kremów do twarzy i kosmetyków do włosów. W tym specyfiku można znaleźć olej makadamia, olej arganowy, olejek jojoba, wyciąg z moringi oraz tungu molukańskiego. Oleje nawilżają skórę i brodę oraz koją podrażnienia skóry. Dzięki regularnemu stosowaniu olejków do brody, staje się ona miękka, błyszcząca i nie plącze się, przez co wygląda na zadbaną i odżywioną.

Dodatkowo olejek chroni skórę i brodę przed wpływem czynników zewnętrznych takich jak mróz i wysokie temperatury. Wyciąg z tungu molukańskiego regeneruje skórę oraz łagodzi swędzenie, które jest szczególnie uciążliwe na początku zapuszczania brody. Nie można zapominać o tym, że olejki do brody są perfumowane, co powinno przekonać niezdecydowanych do ich stosowania.

Ceny kosmetyków do brody są dosyć wysokie, jest to spowodowane głównie tym, że nie ma jeszcze zbyt dużej konkurencji w tej kategorii. Jednak zadbana i gęsta broda dodaje urody każdemu mężczyźnie, dlatego warto wydać kilkadziesiąt złotych na buteleczkę olejku, która starczy na długo i cieszyć się wypielęgnowaną i pachnącą brodą.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *