Olej kokosowy: maseczki regenerujące na zdrowe włosy i skórę

Olej kokosowy znany jest z tego, że posiada wiele różnych zastosowań. Używany jest nie tylko w kuchni, jako zdrowszy zamiennik oleju rzepakowego, ale także w kosmetyce. Czy wiedziałaś, że dzięki niemu możesz doskonale zregenerować swoje włosy? Jeśli nie, to właśnie w tym artykule dowiesz się jak stosować olej kokosowy i jakie są jego właściwości.

Olej kokosowy – właściwości urodowe

Olej kokosowy jest stosowany coraz częściej, a ludzie ciągle odkrywają jego kolejne zalety i cuda jakie potrafi stworzyć. Świetnie nadaje się do pielęgnacji cery, zwłaszcza u osób z cerą suchą, zapobiegając jej wysuszeniu i nadmiernemu łuszczeniu się. Te działania pomagają również w leczeniu niektórych chorób, takich jak łuszczyca, egzema czy zapalenia skórne.

Olej kokosowy na włosy to jeden z trików pięknych i lśniących włosów kobiet z krajów tropikalnych, gdzie oleju jest pod dostatkiem. Wspomaga on zdrowy rozwój oraz proces ponownego wzrostu zniszczonych włosów. Olej kokosowy dostarcza niezbędne białka, które potrzebne są w procesach regeneracji. Dodatkowo, olej świetnie radzi sobie z problemami łupieżu. Regularnie masując skórę głowy z użyciem oleju kokosowego, skutecznie pozbędziesz się tego problemu. Z kolei nakładając olej na włosy w okresie letnim, zabezpieczysz je przed uszkodzeniami oraz promieniowaniem słonecznym.

Olej kokosowy – zastosowanie

Olej kokosowy na włosy najlepiej zastosować w formie maski. Po takiej kuracji, powtarzanej 2-3 razy w tygodniu, włosy widocznie się regenerują, a codzienna stylizacja staje się zdecydowanie łatwiejsza. Włosy pozostają miękkie, gładkie i zdrowsze. Maska regeneracyjna z olejem kokosowym nie wymaga wielu składników, a produkty można wymieniać i łączyć ze sobą, w zależności od pożądanego efektu. Jedną z przykładowych masek, jest połączenie oleju kokosowego i awokado. Jej działanie jest silnie nawilżające, zwłaszcza suche włosy.

Maska regenerująca z olejem kokosowym i awokado

Składniki:

  • łyżka oleju kokosowego
  • pół awokado

Wykonanie:
Składniki dokładnie wymieszaj ze sobą i nałóż na włosy, pozostawiając maseczkę na około 30 minut. Po upływie czasu dokładnie umyj włosy z użyciem szamponu. Jeśli czujesz, że mieszanka nie zeszła całkowicie, powtórz czynność. Maseczkę powtarzaj przynajmniej 2 razy w tygodniu. Pierwsze efekty widoczne są od razu.

Olej kokosowy – jaki wybrać?

W sklepach znaleźć można dwa rodzaje oleju kokosowego – rafinowany i nierafinowany. Ten pierwszy zdecydowanie bardziej zachęca do zakupu, dlatego, że jest tańszy. Jednak jeśli chodzi o pielęgnację, najlepiej jest wybrać olej kokosowy nierafinowany, czyli tłoczony na zimno. Ma on bogatszy skład i więcej właściwości odżywczych. Jak odróżnić olej kokosowy rafinowany od nierafinowanego? Olej nierafinowany posiada lekko kokosowy zapach, czego nie ma w przypadku oleju rafinowanego.

Aktualnie olej kokosowy dostać można praktycznie w każdym większym sklepie, także warto zdecydować się na jego wypróbowanie. Produkty naturalne sprawdzają się najlepiej jako kosmetyki, a olej kokosowy występuje jako jeden z nich. Jeśli więc planujesz dla siebie wieczór spa, nie zapomnij o masce na włosy z dodatkiem tego cennego składniku. Na pewno nie pożałujesz, uzyskując w efekcie piękne i lśniące włosy!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest