Ile można schudnąć na głodówce?

Głodówka to często wykorzystywana forma zrzucenia zbędnych kilogramów. Z reguły, nie jest zachwalana przez dietetyków, mimo to kobiety dalej ją stosują. Dlaczego i jakie korzyści przynosi ograniczenie jedzenia do minimum?

Głodówka – czym jest?

Głodówka przez jednych traktowana jest jako doskonały pomysł na odchudzanie i oczyszczenie organizmu z toksyn, za to dla innych to coś niedopuszczalnego i działającego negatywnie na ciało. Cóż, prawda jest taka, że jeśli podejdzie się do tematu nierozsądnie, faktycznie skutki mogą być niepożądane. Jednak z prawidłowym przygotowaniem i wiedzą na ten temat, głodówka może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Głodówka jest to odstawienie wszelkiego rodzaju jedzenia. Zarówno w formie stałej jak i płynnej. Podczas jej stosowania, pije się jedynie wodę, ewentualnie herbaty ziołowe. Ma to na celu oczyszczenie organizmu, przywrócenie jego pierwotnych funkcji i odnowienie organizmu, na skutek wewnątrzustrojowego odżywiania.

Jak przygotować się do głodówki?

Bez odpowiedniego przygotowania, nie ma co zaczynać zabawy z głodówka. Może to wyrządzić wiele szkód. Startując głodówkę warto odhaczyć kilka punktów:

  • wizyta u lekarza – niezależnie od planowanej długości głodówki, najpierw trzeba wykonać badania kontrolne, upewniając się, że nie dolega Ci żadna choroba i wszystkie wyniki są prawidłowe.
  • wstępne oczyszczenie organizmu – nie można od razu rzucić się na głęboką wodę, więc wcześniej zacznij obniżać stopniowo kalorię lub zastosuj dietę sokową.

Jak wytrzymać na głodówce?

Dla wielu osób głodówka jest ciężkim przeżyciem, w końcu nie często, dobrowolnie przestaje się jeść. Kiedy już zaczniesz ją stosować, postaraj się wytrzymać pierwsze 3 dni, po tym okresie uczucie głodu zazwyczaj znika i głodówka staje się już tylko łatwiejsza. Kiedy uda Ci się dojść do dnia czwartego, sama zobaczysz jak szybko przestaniesz myśleć o jedzeniu, skupiając już tylko o efektach końcowych.

Głodówka – efekty

Pewnie wiele z was zadaje sobie pytanie – ile schudnę na głodówce? Ponieważ najwięcej kilogramów traci się w pierwszym tygodniu głodówki, najlepiej kiedy zastosujesz właśnie post 7-dniowy. Największe efekty widać po pierwszych 3-4 dniach. Oczywiście wszystko jest indywidualne i zależy od danego organizmu, jednak można ogólnie powiedzieć, że na głodówce da się schudnąć około 5 kg. Jest to więc całkiem satysfakcjonujący wynik!

Odpowiednie przygotowanie i przeprowadzenie głodówki przynosi zadowalające rezultaty, jednak należy pamiętać, że ten rodzaj diety nie jest dla każdego. Jej celem nie jest również zrzucenie zbędnych kilogramów, a raczej oczyszczenie i odnowienie organizmu. Dlatego planując głodówkę nie zapominaj o wyżej wymienionych poradach i najlepiej przeprowadź ją z kimś kompetentnym, kto ma odpowiednią wiedzę na ten temat.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest