Obwisła skóra po odchudzaniu: przyczyny i sposoby na ujędrnienie

Jak ujędrnić skórę na brzuchu

Luźna, a także obwisła skóra po odchudzaniu dotyka głównie te osoby, które szybko zmniejszyły masę ciała. Jak ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu? Sprawdź 7 sposobów i zadbaj o swoją skórę!

Czym jest obwisła skóra?

Obwisła skóra to taka, która straciła swoją jędrność i elastyczność, często w wyniku starzenia się, utraty wagi czy działania innych czynników.

Dlaczego skóra staje się obwisła po odchudzaniu?

Skóra po odchudzaniu staje się obwisła ze względu na brak elastyczności. Z kolei na elastyczność skóry wpływ mają:

  • wiek – skóra wraz z wiekiem skóra traci elastyczność
  • geny – niektórzy ludzie mają po prostu bardziej elastyczną skórę niż inni.
  • szybkość odchudzania – jeśli schudłeś bardzo szybko, skóra mogła nie mieć czasu na dostosowanie się.
  • nawodnienie – nawilżona skóra jest bardziej elastyczna.

To jednak nie wszystkie przyczyny powstawania wiszącej skóry. Szerzej wątek ten został opisany w materiale o obwisłej skórze na bio-oil.com.pl

Jak ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu?

Aby ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie, stosować dietę bogatą w białko, a także wykonywać ćwiczenia ujędrniające oraz peelingi i masaże.

1. Nawilżaj skórę

Dobry balsam lub olejek może dużo zdziałać. Szczególnie polecane są te produkty, które zawierają naturalne składniki. Warto w tym miejscu podkreślić, iż regularne nawilżanie pomaga skórze zachować elastyczność.

Można sięgnąć również po specjalistyczny olejek Bio-Oil, który zawiera w składzie nie tylko witaminę E, ale także olejki w tym ten z nagietka, rozmarynu i rumianku. Witamina E nawilża skórę, z kolei olejek z nagietka regeneruje i zmiękcza skórę.

2. Stosuj dietę bogatą w białko

Białko wspomaga regenerację skóry. Dlatego ważne jest, aby w naszej diecie znalazło się miejsce dla produktów bogatych w białko, takich jak ryby, chude mięso czy jajka.

3. Wykonuj ćwiczenia ujędrniające

Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w procesie ujędrniania skóry. Skup się na ćwiczeniach, które angażują mięśnie brzucha, takich jak plank czy skłony.

4. Wykonuj peelingi i masaże

Regularne zabiegi, takie jak peelingi czy masaże, pomagają poprawić krążenie w skórze, co przyspiesza jej regenerację. Z kolei, peeling kawowy to hit, który możesz przygotować w domu!

5. Stosuj kolagen

Kolagen jest białkiem odpowiedzialnym za jędrność skóry. Jego poziom można podnieść poprzez suplementację lub stosowanie kosmetyków z kolagenem.

6. Pij dużo wody

Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa. Pamiętaj o regularnym piciu wody przez cały dzień. Twoja skóra Ci podziękuje!

7. Wykonuj profesjonalne zabiegi

Jeśli domowe metody nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto rozważyć skorzystanie z oferty salonów kosmetycznych. Zabiegi takie jak laser frakcyjny czy ultradźwięki również mogą pomóc ujędrnić skórę.

Pacjenci mają również możliwość skorzystania z inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Operacyjne usunięcie nadmiaru skóry po odchudzaniu przynosi natychmiastowe rezultaty. Wybór tego rozwiązania często podejmują osoby, które zgubiły wiele kilogramów i borykają się z problemem obwisłej tkanki.

Warto pamiętać, że tego typu zabiegi niosą ze sobą ryzyko i mogą pozostawić blizny. Zanim zdecydujesz się na tak drastyczną metodę, warto rozważyć domowe metody na ujędrnienie skóry po odchudzaniu.

Czy można zapobiec obwisłej skórze podczas odchudzania?

Obwisłej skórze podczas odchudzania można zapobiec. Pamiętaj, aby chudnąć powoli i stopniowo. Ważne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu oraz odżywienie i nawilżenie skóry. Pomocne mogą okazać się również regularne ćwiczenia.

Obwisła skóra po odchudzaniu może być źródłem kompleksów, ale nie jest to koniec świata. Na szczęście istnieją sposoby, które pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem i odzyskać pewność siebie.

Bibliografia:

  1. S. Christopher Derderian, Dewberry L.C., Patten L., i in., Excess skin problems among adolescents after bariatric surgery, „Surgery for Obesity and Related Diseases” t. 16 nr 8 (2020), DOI: https://doi.org/10.1016/j.soard.2020.04.020, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7423629/.

Artykuł partnera.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest