Dieta przed ślubem – jak zrzucić zbędne kilogramy?

Dieta przed ślubem

Każda przyszła panna młoda marzy o zgrabnej, szczupłej sylwetce. Nie każdą z nas natura obdarzyła jednak wymarzoną figurą – jej uzyskanie często wiąże się z wyrzeczeniami, regularnymi wizytami na siłowni, a także zwracaniem bacznej uwagi na to, co jemy. O swoją sylwetkę warto dbać każdego dnia, a zwłaszcza planując tak ważne wydarzenie, jak własny ślub. Dieta przed ślubem nie powinna jednak opierać się na samym odchudzaniu, lecz przede wszystkim na wypracowaniu zdrowych nawyków w kontekście aktywności i odżywiania.

Kiedy warto zacząć dietę przed ślubem?

Mówi się, że ślubne przygotowania powinnyśmy rozpocząć na ok. 12 miesięcy przed planowaną datą zamążpójścia. Jest to także doskonały czas, aby spojrzeć na swoją sylwetkę i ocenić, czy jesteśmy z niej zadowolone. Jeśli tak, to świetnie – wystarczy robić to, co dotychczas, jeśli natomiast nie – mamy wystarczająco czasu, aby zmienić swój wygląd na lepsze i popracować nad figurą. Warto jednak robić to z głową i stawiać na zdrowe, polecane przez dietetyków i lekarzy rozwiązania.

Piękna figura nigdy nie powinna być rezultatem rygorystycznej diety pełnej wyrzeczeń, lecz wynikać ze znajomości zasad prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego, higienicznego stylu życia. Takie podejście do odżywiania pozytywnie wpływa nie tylko na sylwetkę, lecz także na stan naszej cery, włosów, paznokci, o których kondycję również warto zatroszczyć się przed ślubem.

Prawidłowe odżywianie przed ślubem i na resztę życia

Zdrowa dieta opiera się na wysokiej jakości produktach i regularnych posiłkach. Nie ma w niej miejsca na głodówki, magiczne ziółka odchudzające czy suplementy, które co najwyżej mogą odchudzić nasz portfel. To zdrowy, pełnowartościowy i dostarczający organizmowi wszystkiego, czego aktualnie potrzebuje sposób odżywiania, który sprawdzi się nie tylko w okresie przedślubnym, lecz powinien towarzyszyć nam na co dzień.

W takiej diecie powinny na stałe gościć sezonowe warzywa i owoce, chude wędliny, mięso i ryby gotowane na parze, nabiał, a także pełnoziarniste pieczywo bogate w błonnik. Podstawowym napojem powinna być natomiast niegazowana woda mineralna w ilości 1,5-2 litrów dziennie. Chcąc zadbać o linię, należy natomiast ograniczyć słodycze, produkty wysoko przetworzone, a także fast foody – jeśli chcemy schudnąć, powinny one zostać całkowicie wyeliminowane, jeśli natomiast naszym celem jest utrzymanie wagi i zadbanie o swój wygląd, zaleca się po nie sięgać nie częściej niż raz w miesiącu.

Systematyczna aktywność fizyczna

Zdrowy styl życia to nie tylko dieta, ale także aktywność fizyczna. Bieganie, jazda na rowerze, ćwiczenia na siłowni, pływanie czy inne formy sportu pozwalają nie tylko szybciej zrzucić zbędne kilogramy, ale także wyzyskać zgrabniejszą, ładniejszą sylwetkę. Kluczem jest nie czas trwania treningów, lecz ich regularność – lepsze efekty osiągniemy dzięki krótszym, lecz systematycznym treningom niż intensywnym, ale rzadkim ćwiczeniom.

Świetnym sposobem na połączenie przyjemnego z pożytecznym może okazać się także zapisanie do szkoły tańca. Z ich ofertą, cennikiem i wolnymi terminami warto zapoznać się na stronie weselezklasa.pl, na której dostępnych jest ponad 200 szkół tańca z całej Polski. Taniec to jedna z najlepszych i najprzyjemniejszych aktywności fizycznych, dzięki której nie tylko popracujemy nad sylwetką i przygotujemy się do pierwszego tańca, ale być może także znajdziemy wspólną pasję z małżonkiem na resztę wspólnego życia!

Artykuł partnera.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest