Czy musy owocowe to idealna alternatywa dla słodkich przekąsek?

Musy owocowe BIO

Słodkie przekąski bardzo często pojawiają się w planie żywieniowym dzieci oraz osób dorosłych. Nie jest to do końca dobre rozwiązanie, ponieważ dodaje się do nich duże dawki cukru. W związku z tym warto poszukać dla najmłodszych pociech jakichś zdrowszych alternatyw, wśród których na pierwszy plan wysuwają się naturalnie słodkie musy owocowe bez dodatku cukru. Co za nimi przemawia, kiedy warto je spożywać oraz w jakie smaki można zainwestować?

Musy owocowe BIO a słodkie przekąski

Słodkie przekąski, a konkretniej m.in. różnego rodzaju ciastka, batony czy też czekoladki dostarczają do organizmu dużo cukru. Wiele słodyczy cechuje się też bardzo wysokim indeksem glikemicznym, dlatego wypadałoby ich unikać. Jak to jednak zrobić? Wystarczy sięgnąć po naturalnie słodkie musy owocowe, do których nie dodaje się cukru. Słodkie przekąski, które i tak mają w sobie dużo naturalnej słodkości, nie powinny być dodatkowo dosładzane.

Czy musy owocowe są zdrowe? Jeśli wybiera się je z głową i bazuje się jedynie na tych musach, do których nie dodaje się zbędnych składników, to można je uznać za znacznie zdrowszy zamiennik słodkich przekąsek. W wysoko przetworzonych słodkościach znajduje się mało owoców i dużo cukru, natomiast musy owocowe Bio Babalscy opierają się na prostym składzie i wykorzystaniu ekologicznych składników.

Kiedy warto sięgać po musy owocowe BIO?

Po musy owocowe w wersji BIO można sięgać praktycznie o każdej porze dnia, chociaż zdecydowanie najczęściej robi się to:

  • w ramach II śniadania – dzieci korzystają z nich w szkołach, a dorośli w pracy,
  • przed treningiem i po jego zakończeniu,
  • w ramach podwieczorku/przekąski między obiadem a kolacją.

Godne uwagi jest to, że takie musy są łatwe w przechowywaniu i przenoszeniu. Bez problemów zabierze się je też w podróż lub na górski szlak.

Musy owocowe BIO – jakie smaki warto rozważyć w pierwszej kolejności? Przykłady

Zastanawiając się nad wprowadzeniem omawianych musów do własnego planu żywieniowego, warto wiedzieć o tym, że musy owocowe BIO dzielą się na wiele różnych smaków. Na szczególne wyróżnienie zasługują takie smaki, jak:

  • ananas, banan i jabłko,
  • malina, jabłko i banan,
  • marchew i jabłko,
  • truskawka, banan i jabłko.

Najciekawszym wyborem dla wymagających smakoszy będzie jednak mix musów Bio Babalscy, w którym można znaleźć wszystkie zaprezentowane wyżej smaki. Taki mix posłuży dzieciom przynajmniej przez kilka dni i na pewno zasmakuje ich kubkom smakowym. To zdrowa, naturalnie słodka i smaczna przekąska bez dodatku cukru, dzięki której można zyskać dodatkową energię do działania w trakcie męczącego dnia w szkole lub pracy.

Artykuł partnera.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest