Masaż Gua Sha to nowy trend wśród modnych kobiet, które codziennie dbają o swoje ciało i skórę. Wywodzi się już ze starożytnych Chin, choć tak naprawdę kosmetologia powróciła do niego dopiero teraz. Na czym polega i jak go wykonać? Na wszystkie nurtujące pytania odpowiemy w tym artykule!
Spis treści
Na czym polega masaż Gua Sha?
Masaż Gua Sha wykonuje się kolorowymi kamieniami o różnych kształtach, które nie tylko idealnie pasują do instagramowych zdjęć, ale i potrafią zdziałać cuda na naszej skórze, skutecznie ją odmładzając i dodając jej przepięknego blasku.
Te magiczne kamienie składają się z kwarcu i jadeitu. Działają według tradycyjnej techniki masażu znanej już w starożytnych Chinach. „Gua Sha” oznacza po chińsku drapanie. Masaż ten wygląda właśnie tak, jakbyśmy skrobały kamieniami po twarzy.
Masaż kamieniami nagrzewa skórę poprawiając tym samym przepływ krwi w naczynkach. Dzięki temu nasza twarz jest bardziej dotleniona, a nasze komórki znacznie szybciej się regenerują.
Mówi się, że masaż ten działa jak naturalny lifting. I to prawda! Podczas masowania twarzy zmniejszamy napięcie w mięśniach.
Jak poprawnie wykonać masaż?
Choć masaż może wydawać się skomplikowany, jest tak naprawdę bardzo prosty i łatwy do wykonania, dzięki czemu jesteśmy w stanie korzystać z niego na co dzień. Do wykonania masażu potrzebujemy przede wszystkim wcześniej wspomnianych magicznych kamieni. Najpierw jednak na oczyszczoną i wysuszoną twarz nakładamy swój ulubiony olejek lub serum. Następnie kamieniem przesuwamy po skórze, kierując ruchy od środka na zewnątrz.
Masaż wcale nie musi trwać długo. Wystarczy dziesięć minut by pobudzić nasze mięśnie na twarzy. Ważne jest jednam by stosować go w miarę systematycznie. Wtedy najlepiej i najszybciej zauważymy poprawę w stanie naszej skóry. Masaż Gua Sha nie musi być wykonywany tylko i wyłącznie na twarzy. Poleca się również masowanie pleców, ramion czy ud.
Jakie efekty daje masaż Gua Sha?
Masaż Gua Sha przede wszystkim poprawia ukrwienie, rozluźnia mięśnie, dotlenia organizm. W medycynie chińskiej uważany jest za masaż czysto leczniczy, który potrafi wygrać z przeziębieniem i grypą, a także poprawia samopoczucie, szczególnie u osób narażonych na problemy z depresją. Zabieg polecany jest osobą, które odczuwają silne bóle kręgosłupa i stawów, skurcze mięśni. Masaż radzi sobie również z uciążliwą opuchlizną na twarzy, a także z gorączką i infekcjami.
Gua Sha powoduje zaczerwienienia na skóry, nie należy się ich jednak obawiać. Jest to naturalna reakcja skóry na kontakt z kamieniami i na mocne ocieranie nimi. Czerwone plamy, a nawet i czasem siniaki, schodzą po kilku dniach od wykonanego masażu.
Jak przy każdym innym zabiegu, istnieją przeciwwskazania do wykonywania masażu Gua Sha. Przede wszystkim powinny go unikać kobiety z menstruacją lub kobiety w ciąży. Dodatkowo osoby, które obecnie mają niepokojące zmiany skórne, między innymi: rany, krwiaki, czy ogólną skłonność do uciążliwego krwawienia. Masażu nie wykonuje się u osób z zaczerwienioną skórą po opalaniu, a także wśród tych, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe.
Cena masażu
Masaż można wykonywać w domu kupując odpowiednie do tego przyrządy. W Internecie dostępne są różne rodzaje kamieni. Najtańsze znajdziemy już od piętnastu złotych. Jednak inwestując w lepszy rodzaj narzędzi trzeba przygotować się na ceny powyżej 45 złotych.
Masaż wykonywany jest także w ośrodkach spa lub w salonach kosmetycznych. Tam ceny średnio wynoszą około 80 złotych za godzinę masażu twarzy. Warto inwestować w nowe zabiegi i kosmetyki. Masaż kamieniami Gua Sha jest tego idealnym przykładem! Oprócz cudownego rozluźnienia ma on także wartości zdrowotne.