Manicure tytanowy – czym tak na prawdę jest? Porównanie z hybrydą!

Zadbane dłonie to wizytówka każdej prawdziwej damy. Kobiety zwykle szczególną uwagę zwracają na paznokcie oraz ich estetyczną stylizację, jednak do takich zabiegów niezbędne są zdrowe i niełamliwe paznokcie. Na szczęście w XXI w. z pomocą przychodzą salony kosmetyczne oferujące „wyrafinowane metody” polepszające kondycje naszych dłoni oraz paznokci.

Manicure – czym jest?

Manicure jest zabiegiem wykonywanym na paznokciach rąk (ten stosowany na paznokciach stup to pedicure) w celu poprawy ich wyglądu. Zazwyczaj polega na wyrównaniu i polerowaniu płytki paznokcia, usunięciu narastających na nim skórek, nałożeniu lakieru i jego utrwaleniu. Wyróżniamy kilka typów manicure w zależności od tego czym zostaje zabarwiony oraz utrwalony paznokieć. Mamy więc możliwość wyboru pomiędzy zabiegiem akrylowym lub żelowym, bardzo popularnym hybrydom oraz manicure tytanowym. Znany jest również manicure francuski, japoński czy…kawiorowy. Spotkać można także pojęcia takie jak manicure biologiczny do wykonania którego używa się tylko naturalnych materiałów (np. patyczka różanego); manicure mechaniczny z wykorzystaniem narzędzi metalowych czy manicure spa, którego głównym celem jest odżywienie i regeneracja dłoni i paznokci.

Manicure tytanowy – wykonanie

Manicure tytanowy w początkowej fazie wykonywany jest podobnie jak pozostałe zabiegi. Aby do niego przystąpić odpowiednio przygotowuje się płytkę paznokcia. W tym celu zostają zmiękczone i usunięte skórki, delikatnie przemywa się paznokcie w celu usunięcia zanieczyszczeń oraz następuje zmatowienie płytki przy pomocy specjalnego pilnika. Oczywiście również wyrównuje się brzegi paznokci jeśli zachodzi taka konieczność. Kolejnym krokiem jest naniesienie na płytkę żelu-bazy, po czym wkłada się paznokcie do specjalnego pudru, który powleka powierzchnię pokrytą żelem. Czynność ta jest powtarzana po zaschnięciu żelu z pudrem. Następnie usuwa się nadmiar pudru oraz pokrywa się go specjalnym lakierem. W końcowym etapie nakłada się płyn, którego zadaniem jest utwardzenie poprzednio nałożonych specyfików. Na całość aplikuje się odżywcze olejki.

Manicure tytanowy vs manicure hybrydowy. Zalety tytanu

Jakie zalety kryje technika wykonywania manicure tytanowego? Jak można zauważyć jest to metoda mało inwazyjna. Największą zaletą jest fakt, że nie wykorzystuje się tutaj lampy UV, która jest niezbędna przy manicure hybrydowym. Dodatkowo tytanowy sposób na paznokcie cechuje bardzo duża trwałość, bo może utrzymywać się ok 4 – 5 tygodni. Jeśli paznokcie urosną, spokojnie można „dołożyć” barwnik w miejsce odrostu, bez konieczności usuwania całego lakieru. Jest to kolejna różnica pomiędzy nim a manicure hybrydowym, którego należy się pozbyć i wykonać ponownie, aby wyrównać ubytki.

Manicure tytanowy nie niszczy płytki paznokcia a wręcz przeciwnie – wzmacnia ją i odżywia. Nadaje się dla kobiet o bardzo cienkich i łamliwych paznokciach, ponieważ nie wymaga usuwania wierzchniej części paznokcia. Przy kłopotach z delikatnymi paznokciami może wręcz pomóc, ponieważ je wzmacnia dzięki zawartości akrylu. Nie powoduje także, że paznokieć jest nienaturalnie gruby gdyż ilość nakładanych specyfików jest nieduża.

Kolejnym atutem są „odczynniki” używane podczas wykonywania tego zabiegu. Po pierwsze nie posiadają one zapachu, co nie podrażnia śluzówki nosa, oczu oraz gardła. Cechuje je mniejsza toksyczność od standardowych preparatów używanych przy innych typach manicure. Puder wykorzystywany przy manicure tytanowym zawiera dwutlenek tytanu, który jest odpowiedzialny za utwardzanie oraz utrwalenie koloru pigmentu również obecnego w pudrze. Mieszanina ta posiada także polimer akrylu, który wzmacnia i utrzymuje wszystko „w kupie”. Dodatkowo wzbogacona jest ona o witaminy A, D3, E i B5 oraz wapń. Znajdziemy tam również substancję odkażającą i dezynfekującą czyli nadtlenek benzoilu, wobec czego nie musimy obawiać się zakażeń podczas wielokrotnego stosowaniu pudru.

Manicure tytanowy opinie

Wydaje się, że manicure tytanowy podbija serca kobiet w Polsce. Z opinii internautek wynika, że są niezwykle zadowolone z jego efektów. Bardzo często podkreślają one zalety wymienione powyżej ze szczególną uwagą poświęcaną braku konieczności użycia lamp UV. Przyszłe mamy również są zadowolone, że mogą w dalszym ciągu dbać o swój wygląd, nie szkodząc przy tym sobie i swojemu potomstwu.

Często również komentarzom na temat manicure tytanowego towarzyszą opinie podkreślające łatwość jego usuwania. Jest to równie ważny aspekt co samo wykonanie czy trwałość. Jak się okazuje wystarczy zwykły zmywacz na bazie acetonu, aby usunąć barwnik. Można się również pokusić o zeszlifowanie w salonie kosmetycznym.

Manicure tytanowy cena

Koszt takiego estetycznego zabiegu nie należy do najniższych. Usługa w profesjonalnym salonie może nas kosztować od ok. 80 zł nawet do 150 zł. Łatwość wykonania zachęca do samodzielnej próby w zaciszu domowym, jednak ceny zestawów są dość wysokie – od 200 do nawet 600 zł.

Chociaż koszt manicure tytanowego jest wysoki z pewnością do jego wykonania zachęca bezpieczeństwo. Weźmy także pod uwagę, że manicure tytanowy jest nowością i z czasem jego cena spadnie. Z resztą zdrowie, które idzie w parze z zadowoleniem z własnego wyglądu jest bezcenne.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest