Manicure japoński – co to za nowość?

Azjatki są znane z zadbanej, pięknej, zdrowej skóry, włosów i paznokci. W związku z tym chyba nikogo nie dziwi popularność zabiegu, który przywędrował z Japonii i podbił zachodnie salony kosmetyczne. Manicure japoński, zwany również P. Shine, uratował paznokcie wielu kobiet. Zabieg potrafi przywrócić równowagę nawet bardzo zniszczonym i rozdwojonym paznokciom, dlatego jest szczególnie polecany osobom, które mają problemy z paznokciami. Korzystają z niego kobiety na całym świecie, w tym wiele aktorek i celebrytek.

Na czym polega manicure japoński i jak go wykonać?

Aby móc wykonać manicure japoński, potrzebny jest specjalny zestaw kosmetyków i przyrządów, dlatego wiele kobiet decyduje się na przeprowadzenie zabiegu w profesjonalnym salonie kosmetycznym, choć jeśli zaopatrzymy się w dobrej jakości zestaw do P. Shine, możemy z powodzeniem zrobić w domu manicure japoński.

W skład podstawowego zestawu wchodzą: pasta, puder, szpatułka, dwa pilniczki (lub jeden dwustronny) i dwie polerki. Zabieg rozpoczyna się od zmycia z paznokci lakierów i odżywek. Następnie należy pozbyć się skórek – do tego można użyć szpatułki, która znajduje się w zestawie. Wcześniej dobrze posmarować skórki oliwką lub namoczyć, aby było łatwiej je „schować”. Po tym odpowiednim pilniczkiem, dołączonym do zestawu, należy spiłować paznokcie do długości, która nam odpowiada. Kolejnym krokiem jest usunięcie warstwy płytki paznokcia, aby pozbyć się tłuszczu i zabrudzeń. Następnie należy nałożyć odrobinę pasty i wcierać ją polerką aż do całkowitego wchłonięcia. Pastę należy wcierać jednostronnym ruchem. Efektem użycia pasty powinny być błyszczące paznokcie. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie paznokci pudrem – należy go nanieść na paznokcie, a następnie wcierać go w jedną stronę, polerując przy tym płytkę paznokcia.

Zabieg powinno się powtarzać co 3 tygodnie, najlepiej wykonać go 3-4 razy, choć już po pierwszym efekty powinny być widoczne. Między zabiegami dobrze jest zrezygnować z malowania paznokci i nakładania odżywek.

Jakie efekty daje japoński manicure?

Preparaty, których używa się podczas zabiegu, zawierają keratynę, pyłek pszczeli, krzemionkę z Morza Martwego oraz witaminy A i E – dzięki tym składnikom odżywczym paznokcie stają się błyszczące, zdrowe, przestają się rozdwajać i łamać. Płytka paznokcia jest zabezpieczona i pięknie wygląda.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest