Lipoliza ultradźwiękowa – na czym polega? Efekty i opinie

Lipoliza ultradźwiękowa jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Polega na wykorzystaniu terapii ultradźwiękami w celu likwidacji cellulitu. Jej główną zaletą jest to, że jest całkowicie bezbolesna, a także bezpieczna dla zdrowia.

Na czym polega lipoliza ultradźwiękowa?

Lipoliza ultradźwiękowa jest metodą, która wykorzystuje energię ultradźwiękową, aby odłączyć tkankę tłuszczową od tkanek ją otaczających. Energia ultradźwięków jest nakierowana bezpośrednia na tkankę tłuszczową, która ma być zlikwidowana, nie wpływając jednocześnie na okalające tkanki. Nie istnieje zatem ryzyko uszkodzenia tkanki łącznej, naczyń krwionośnych lub nerwów. Dzięki działaniu ultradźwięków dochodzi do procesu kawitacji. Polega on na rozbiciu tkanki tłuszczowej w taki sposób, że z komórek, które zawiera, wytrącane są trójglicerydy trafiające następnie do wątroby. Wibracje związane z kawitacją ultradźwięków wpływają na metabolizm komórek, poprawiają krążenie krwi, a także redukują zwapnienia.

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem. Przygotowania obejmują głównie odstawienie leków kilka dni przed zabiegiem, w szczególności leków rozrzedzających krew. Należy również ograniczyć palenie papierosów. Zabieg lipolizy ultradźwiękowej rozpoczyna się od podania pacjentowi miejscowego znieczulenia. Następnie do tkanki tłuszczowej zostaje wprowadzona głowica wytwarzająca ultradźwięki. Dzięki temu tłuszcz zostaje zamieniony na emulsję. Finalnie emulsja zostaje usunięta z organizmu poprzez masaż lub za pomocą głowicy. Jeśli chodzi o czas trwania zabiegu, zależy on od objętości tkanki tłuszczowej, która zostaje poddana działaniu ultradźwięków. Jednak zazwyczaj cały zabieg nie przekracza 30 minut. Po jego zakończeniu pacjent powinien zakładać odzież uciskową, aby lepiej uformować tkankę tłuszczową oraz uniknąć podrażnień. Ponadto, przez kilka dni należy unikać basenu, sauny, wysiłku fizycznego, a także alkoholu i papierosów. Ważne jest, aby nawadniać organizm, zalecane jest picie dwóch litrów wody dziennie. Po zabiegu lipolizy ultradźwiękowej pacjent nie doświadcza skutków ubocznych i może wrócić do swojego trybu życia.

Liposukcja ultradźwiękowa opinie

Opinie na temat liposukcji ultradźwiękowej są pozytywne, ponieważ stan skóry po zabiegu poprawia się już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Ponadto, skóra nie jest poparzona, nie tworzą się rany i jest znacznie gładsza niż przed zabiegiem. Wiele pacjentek potwierdza, że obwód ciała w miejscach, w których wykonywana była lipoliza ultradźwiękowa zmniejsza się o 1 cm już po jednym zabiegu. Ponieważ liposukcja ultradźwiękowa nie jest inwazyjna, proces gojenia przebiega szybko, a skóra wygładza się. Dzięki miejscowemu znieczuleniu zabieg nie jest bolesny, co również wpływa na pozytywne opinie.

Liposukcja ultradźwiękowa efekty

Efekty liposukcji ultradźwiękowej widoczne są od razu, skóra jest bardziej jędrna, a sylwetka szczuplejsza. Należy jednak pamiętać, że skóra wymaga kilku miesięcy, aby zregenerować się całkowicie i dopiero wtedy zauważalne są pełne efekty, które stale się już utrzymują. Czas rekonwalescencji zależy od ilości tłuszczu, który został usunięty z organizmu oraz od ilości części ciała, które poddano zabiegowi. Zazwyczaj efekty są najlepiej widoczne po 3-6 miesiącach. Efekty obejmują również odżywienie skóry, stymulację przemiany materii oraz pobudzenie krążenia. Osoby, które poddały się liposukcji ultradźwiękowej, ponieważ chciały pozbyć się cellulitu lub rozstępów, z pewnością dostrzegą efekty widoczne gołym okiem. Różnice, które zachodzą po przeprowadzeniu zabiegu, nie dotyczą wagi ciała, a smukłości sylwetki. Aby efekty utrzymały się, pacjent musi jednak przestrzegać zdrowej diety oraz wykazać się aktywnością fizyczną.

Liposukcja ultradźwiękowa jest przeznaczona dla osób, których celem jest redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej w naturalny sposób oraz które chcą uniknąć długiego okresu rekonwalescencji. Lipoliza ultradźwiękowa jest więc dobrym rozwiązaniem dla pacjentów borykających się z rozstępami, cellulitem lub bliznami. Dzięki innowacyjności zabieg jest całkowicie bezpieczny oraz bezbolesny.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest