Krem do depilacji twarzy – jaki wybrać, aby był skuteczny?

Krem do depilacji twarzy to skuteczny sposób na usunięcie zbędnych i nieestetycznych włosków, a w efekcie gładka skóra. Wykazuje przy tym bardzo łagodne działanie, daje osiągnąć szybkie rezultaty, a jego zakup nie nadweręży twojego portfela. To również świetna metoda dla osób borykających się
z zaburzeniami hormonalnymi, powodującymi nadmierne owłosienie.

Ale jak spośród dostępnych produktów wybrać najlepszy krem do depilacji twarzy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak dokładnie działają tego rodzaju kosmetyki i czym kierować się podczas zakupów.

Krem do depilacji twarzy

Krem do depilacji twarzy to kosmetyk, którego głównym zastosowaniem jest usunięcie zbędnych włosków z twarzy, a przy okazji również działanie nawilżające. Działanie kosmetyku opiera się na osłabieniu struktury włosa, dzięki czemu finalne jego usunięcie odbywa się w całkowicie bezbolesny i nieodczuwalny sposób. Co ważne, substancje zawarte w kremie są bardzo łagodne, więc z reguły nie podrażniają skóry twarzy. Niemniej jednak przed pierwszym zastosowaniem warto z pewnością sprawdzić reakcję skóry na działanie specyfiku – w tym celu wystarczy zaaplikować niewielką ilość produktu na najmniej widoczną część twarzy i obserwować ewentualne reakcje alergiczne.

Jak stosować krem do depilacji twarzy?

To proste! Należy nałożyć cienką warstwę kremu na miejsce z widocznymi włoskami na twarzy i odczekać kilka minut – czas zwykle określa producent, więc warto przed zastosowaniem zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania kosmetyku. Po upływie określonego czasu trzeba umyć dokładnie twarz letnią wodą i delikatnie wysuszyć.

Jak wybrać najlepszy krem do depilacji twarzy?

Rynek kosmetycznym oferuje szeroką gamę kremów do depilacji twarzy. Ich ceny zaczynają się od około 10 złotych, więc musisz przyznać, że nie jest to wielki i obciążający wydatek. Głównym kryterium wyboru kremu do depilacji powinien być jednak rodzaj twojej cery, jej stopień wrażliwości i ewentualne alergie. Jest to szczególnie istotne, jeśli masz skórę suchą czy bardzo wrażliwą.

Pamiętaj, że działanie kremu jest w gruncie rzeczy destrukcyjne – zaaplikowany kosmetyk ma przecież osłabić strukturę włosa (to zwykle związki chemiczne rozpuszczające keratynę), ale przede wszystkim ma kontakt z twoją skórą. Zwróć uwagę na zawarte substancje łagodzące – często poleca się w tym przypadku dodatek aloesu albo rumianku, które pozwalają uniknąć podrażnień. Najlepiej więc przeczytaj cały skład – najlepszy krem do depilacji twarzy powinien zawierać ponadto witaminy, mocznik (stwarzający barierę ochronną dla skóry, o działaniu wygładzającym) i d-panthenol (składnik pielęgnacyjny o właściwościach nawilżających i regenerujących).

Jeśli jesteś wrażliwa na zapachy sprawdź też, czy wybrany krem ma w swoim składzie substancje zapachowe – kwasy rozpuszczające keratynę mają zwykle niezbyt przyjemną woń. Zwróć uwagę, czy do opakowania dołączona jest specjalna szpatułka potrzebna do aplikacji. Z pewnością na wybór stałego kosmetyku wpłynie wykonana przez ciebie próbka alergiczna. Po próbnej aplikacji dobrze jest odczekać nawet 24-48h. Nie spiesz się – reakcje uczuleniowe niekoniecznie występują od razu.

Aby wybrać najlepszy krem do depilacji twarzy możesz skorzystać również z dostępnych w sieci rankingów kremów do tego celu, przejrzeć opinie użytkowników czy recenzje na blogach albo poradzić się kosmetyczki.

Krem do depilacji twarzy – zalety

Depilacja twarzy przy użyciu kremu posiada szereg niewątpliwych zalet, to przede wszystkim:

  • szybkość i łatwość przeprowadzenia zabiegu depilacji – zabieg jest prosty do wykonania i nie zajmuje zbyt wiele czasu;
  • zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny;
  • niska cena kosmetyku;
  • wydajność kremu – jedna tubka wystarczy ci na wiele aplikacji;
  • długotrwały efekt – krem osłabiając strukturę włosków, spowolnia ich odrastanie;
  • doskonała alternatywa dla innych metod depilacji – dla bolesnych plastrów wosku czy czasochłonnego usuwania włosków z użyciem pęsety. Krem jest również nieporównywalnie tańszy od zabiegu laserowej depilacji.

Krem do depilacji twarzy to skuteczna i bezbolesna metoda na pozbycie się zbędnego
i niechcianego owłosienia, a w efekcie gładka skóra twarzy. Z pewnością warto mieć tego rodzaju produkt na łazienkowej półce.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest