Karboksyterapia na twarz i ciało – sprawdź jej zalety!

Specjaliści medycyny estetycznej wciąż wymyślają nowe zabiegi, by pomóc nam utrzymać jak najdłużej młodość i piękno. Coraz to bardzo nowatorskie pomysły, jak pozbyć się cellulitu, rozstępów, zmarszczek i worów pod oczami, są codziennie opracowywane w laboratoriach firm kosmetycznych i kosmetologicznych.

Karboksyterapia- na czym polega?

Jednym z takich zabiegów jest karboksyterapia, czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla. Jego wszechstronne zastosowanie zdaje się przeczyć powiedzeniu, że jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego. Karboksyterapia to zabieg, który rzeczywiście pomaga na wiele dolegliwości i zwalcza niedoskonałości skóry tak skutecznie, że szybko została okrzyknięta największym przełomem w medycynie estetycznej od czasów wynalezienia botoksu.

Na czym polega ten zabieg? Na wstrzyknięciu pod skórę w ściśle określonych miejscach dwutlenku węgla. Terapeutyczne zastosowanie owych zastrzyków odkryto już w latach 30. XX wieku. Jednak dopiero niedawno okazało się, że tak skutecznie poprawiają one stan ludzkiej skóry. Po wstrzyknięciu gaz rozchodzi się w tkankach, rozszerzając naczynia krwionośne, co poprawia odżywienie i dotlenienie komórek, co stymuluje procesy regeneracji tkanek. Dwutlenek węgla pomaga również przy tworzeniu naczynek włosowatych, które poprawiają mikrokrążenie, a co za tym idzie, niwelują cienie pod oczami. Co więcej, wstrzyknięcie dwutlenku węgla wywołuje lekki stan zapalny, co z kolei uruchamia proces produkcji kolagenu i elastyny, które wygładzają naszą skórę i czynią ją bardziej sprężystą. Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły, umieszczonej w specjalnym aparacie, które reguluję jego temperaturę, ilość i siłę przepływu. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa jedynie lekkie ukłucie, a następnie niewielkie ból i uczucie rozpychania pod skórą.

Czas trwania zabiegu zależy od miejsca, z jakim jest wykonywany. Zabieg ten zmniejsza zmarszczki w okolicach oczy w zaledwie trzy minuty, rozstępy na udach spłyca w około 15 minut, a tkankę tłuszczową z brzucha usuwa około pół godziny.

Efekty i opinie o karboksyterapii

By zabieg przyniósł jak najlepsze efekty, zazwyczaj konieczne jest jego regularne powtarzanie. Opinie o karboksyterapii są niemal jednogłośne. Zarówno specjaliście, jak i pacjenci zgadzają się, ż zabieg ten jest dobroczynny dla całego naszego organizmu. Oprócz chęci ofiarowania pomocy starzejącej się skórze, istnieje szereg wskazań kosmetycznych do wykonania karboksyterapii. Po pierwsze, może ona pomóc przy łysieniu i wypadaniu włosów. Świetnie sprawdza się przy leczeniu opornej na wiele medykamentów łuszczycy. Dwutlenek węgla doskonale pomoże przy cerze naczynkowej, a także świetnie zniweluje każdego rodzaju blizny. Oprócz kosmetycznych wskazań, istnieją również tem medyczne. Lekarz medycyny może doradzić ten zabieg na trudno gojące się rany, przewlekłą niewydolność żylną, owrzodzenia żylakowe i cukrzycowe, zaburzenia krążenia, czy skurcze kończyn. Cena pojedynczego zabiegu waha się do 50 do 200 zł. Za pakiet 5 zabiegów zapłacimy zazwyczaj 850 zł.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest