Ćwiczenia Bodycombat – zasady, efekty i opinie

Bodycombat to jeden z programów ćwiczeń stworzonych i oferowanych przez firmę Les Mills, jest to połączenie sztuk walk takich jak karate czy boks wykonywanych w rytm muzyki. To zdecydowanie zajęcia idealne dla osób, które mają w sobie nadmiar energii a przy okazji chcą zadbać o swoją figurę.

Ćwiczenia Bodycombat – zasady

Bodycombat to grupowy trening cardio stawiający na wysoki wysiłek fizyczny, do uczestnictwa w zajęciach nie wymagana jest znajomość sztuk walk. Nie są to jednak ćwiczenia dla osób o braku kondycji fizycznej ze względu na intensywność treningu. Łączą w sobie sztuki walk takie jak karate, boks, capoeira, tai chi, Muy Thai czy taekwondo.

Aby uatrakcyjnić program treningowy, co 3 miesiące następują zmiany w muzyce i wykonywanej do jej rytmu choreografii. Zajęcia zawsze rozpoczynają się od rozgrzewki, która opiera się przygotowaniu mięśni do wysiłku oraz poznaniu ruchów i techniki.

Główna część treningu opiera się na dwóch formatach – Power i Combat. Power to część wzmacniająca kondycję i wytrzymałość, opierająca się na szybkich uderzeniach, natomiast Combat odpowiada za połączenie kopnięć i ciosów pomagających w poprawie koncentracji i techniki. Jeżeli brakuje nam warunków do skorzystania z ofert klubów w naszej okolicy lub oferta Bodycombat nie jest dostępna w miejscowych klubach warto pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa przy wykonywaniu ćwiczeń oraz o rozgrzewce i ćwiczeniach po zakończeniu treningu.

Ćwiczenia Bodycombat wymagają dużej ilości miejsca ze względu na wykonywane ruchy, przed rozpoczęciem ćwiczeń warto wziąć pod uwagę przestrzeń w jakiej wykonujemy ćwiczenia. Zajęcia zawsze zakończone są treningiem wzmacniającym mięśnie brzucha oraz rozciąganiem. Ta część treningu ma pomóc w ochłonięciu po wyczerpujących ćwiczeniach i relaksacji przed zakończeniem zajęć.

Zajęcia warto rozpocząć od pojedynczego treningu a następnie zwiększać ilość treningów tygodniowo.
Przeciwskazaniami w udziale treningu Bodycombat mogą być problemy i urazy stawów skokowych , biodra czy kolan, problemy zdrowotne wymagające mniejszej aktywności fizycznej oraz ciąża. W przypadku problemów zdrowotnych, które mogą być przeciwwskazaniami do uczestnictwa w treningu warto zasięgnąć porady lekarza. Ćwiczenia nie są zalecane dla dzieci i młodzieży

Bodycombat – efekty

Pierwsze rezultaty Bodycombat w zależności od ilości treningów możemy zauważyć już po pierwszych dwóch czy trzech miesiącach. Trening ten pozwala zrzucić nawet 600-700 kalorii w czasie jednej, godzinnej sesji. Ćwiczenia usprawniają również kondycje fizyczną oraz dodają siły nie tylko fizycznej, ale i umysłowej – treningi bazujące na sztukach walk pomagają zyskać pewność siebie. Efekty widoczne są również poprzez lepszą wydolność płuc czy poprawę postawy.

Opinie o Bodycombat

Bodycombat to nadal rozwijający się program cieszący się sporą popularnością. O jego skuteczności może świadczyć poszerzająca się oferta miejsc na całym świecie oraz również i w Polsce oferujących treningi tego typu. Należy jednak pamiętać, że Bodycombat to nie nauka samoobrony, a efektywne
ćwiczenia poprawiające kondycje i spalające tkankę tłuszczową.

Pomimo, że zajęcia Bodycombat nie są skierowane wyłącznie do wybranej grupy odbiorców to dużą część odbiorców stanowią kobiety, które nie tylko chcą poprawić wygląd swojej figury czy zrzucić wagę, ale i poprawić swoje odczucie pewności siebie. Trening ten szczególnie przypadnie do gustu osobom, które nie potrafią wysiedzieć na miejscu i lubią wyzwania.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest