Jak zniwelować żółty odcień na włosach?

Utrzymanie naturalnie wyglądającego koloru blond jest nie lada wyzwaniem, ponieważ po jakimś czasie lubi zmieniać swoją barwę, która przybiera żółtawy kolor. Jak sobie radzić z tym problemem bez konieczności zbyt częstego farbowania włosów?

Brak żółtego odcienia na włosach – proste rady

Bardzo ważnym aspektem w walce z żółtym odcieniem włosów jest wybór odpowiedniej farby i dobrze wykonana koloryzacja. Radykalna zmiana z brązu na blond będzie niosła za sobą ryzyko pojawienia się nieestetycznych plam i żółtego koloru, ponieważ wcześniej włosy będzie trzeba rozjaśnić. W takim przypadku, najlepiej skonsultować tą decyzję z fryzjerem. Także ponowne nakładanie farby na blond włosy naraża je na kolejne uszkodzenia, zmianę w ich strukturze i ogólny koloryt. Jednak przy założeniu, że koloryzacja przebiegła pomyślnie, jest kilka sposobów, które pomogą utrzymać twoją fryzurę w odpowiednim odcieniu.

shutterstock 218286076 1e6e01e7f

Szampony, płukanki, naturalne środki

Bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja. Wybieraj szampony dedykowane włosom rozjaśnianym, ponieważ zawarty w nich fioletowy barwnik będzie walczył z żółtym odcieniem. Po umyciu włosów, spłukuj szampon chłodną wodą i stosuj odpowiednie odżywki, które domkną łuski włosa.

Sięgnij także po płukanki, które zapobiegają pojawianiu się niepożądanej żółci. Przykładowo, w aptece możesz nabyć gencjanę: dodaj kilka jej kropli do wody i dokładnie opłucz taką miksturą włosy. Możesz także sięgnąć po naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów. Popularnym wyjściem jest wyciśnięcie 2 cytryn i dodanie do nich równej ilości wody; taką miksturę nakładamy na włosy, po czym wychodzimy na słońce na około 15 minut.

Z pomocą przyjdzie również rumianek: kiedy wystygnie nasz napar, należy dokładnie wetrzeć go we włosy, zostawić na 15 minut, po czym dokładnie spłukać. W tym przypadku, rumianek posłuży także jako środek pielęgnacyjny: ma właściwości oczyszczające i odżywiające.

Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja dostosowana do typu włosów, skóry głowy i przebytej koloryzacji to klucz do sukcesu. Z pomocą przyjdzie także konsultacja z fryzjerem, który z pewnością doradzi ci jak odpowiednio dbać o włosy i jak maksymalnie wydłużyć ich dobry wygląd.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest