Jak poprawnie nakładać tusz do rzęs?

Tusz do rzęs jest jednym z najczęściej używanych kosmetyków. Stosują go nawet kobiety, które nie są fankami mocnego makijażu na co dzień. Dzięki niemu marzenie związane z posiadaniem pięknych i długich rzęs może się urzeczywistnić. Właściwie nałożony tusz do rzęs sprawia, że spojrzenie staje się zalotne i uwodzicielskie. A chyba każda z nas pragnie osiągnąć taki efekt. Jednak jak wybrać dla siebie najlepszy tusz do rzęs? Jak poprawnie nałożyć ten kosmetyk na rzęsy? Dowiedz się wszystkiego co powinnaś wiedzieć o tuszach do rzęs!

Dobry tusz do rzęs – czyli jaki?

Istnieje wiele rodzajów tuszów do rzęs. Wybór najlepszego z nich zależy więc od wielu czynników. Jednym z nich jest chociażby jakość rzęs. Przykładowo, jeśli posiada się słabe i krótkie rzęsy warto postawić na pielęgnacyjny tusz. Oprócz efektów wizualnych jednocześnie może on również poprawić stan rzęs, bowiem zawiera substancje wzmacniające i odżywcze. Wybierając najlepszy tusz do rzęs trzeba także zwracać uwagę na rodzaj szczoteczki. Bowiem bezpośrednio przekłada się ona na sposób działania tuszu. Zatem jak widać bardzo trudno jest wskazać jeden najlepszy tusz do rzęs. Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć poprzez jego użycie. Inny tusz wybierzemy, jeśli zależy nam na długości rzęs, a jeszcze inny jeśli pragniemy zwiększyć jego objętość oraz grubość. Warto więc przetestować w praktyce tusze do rzęs różnych marek i metodą eliminacji wybrać kosmetyk, który najpełniej sprosta naszym oczekiwaniom.

Jak używać tuszu do rzęs?

Bezwzględnie trzeba jednak pamiętać, że o tym jaki efekt osiągnie się w wyniku tuszowania rzęs nie świadczy jedynie wybór konkretnego kosmetyku. Niebagatelne znaczenie ma również sposób nakładania go na rzęsy. A tak naprawdę ile kobiet, tyle metod nakładania tuszu na rzęsy. Różne bywają chociażby stanowiska odnośnie ilości nakładanych warstw. Jeśli wykonuje się makijaż codzienny zdecydowanie wystarczy jedna warstwa, jednak jeśli zależy nam na mocniejszym efekcie lepiej nałożyć ich więcej. Bez dwóch zdań żadnej kobiecie nie podobają się nieestetyczne grudki, które pozostają na rzęsach. Nakładając kolejne warstwy warto więc dać im wyschnąć, dzięki temu nadmiar kosmetyku nie zgromadzi się na rzęsach.

Aby idealnie wytuszować rzęsy należy trzymać szczoteczkę równolegle do linii rzęs. Stylizując rzęsy najlepiej jest rozpoczynać od środka oka i delikatnie wibrującymi ruchami przesuwać się aż do nasady rzęs w kąciku oka. Takie działanie pozwoli na dokładne rozdzielenie poszczególnych rzęs oraz symetryczne rozprowadzenie tuszu. Nie można również zapominać o dolnych rzęsach. Tylko wymalowanie górnej i dolnej części oka może przynieść najlepszy efekt. Jeśli marzysz o jeszcze większym pogrubieniu rzęs możesz przypudrować je przed użyciem tuszu. Pamiętaj – zdumiewający efekt sztucznych rzęs możesz osiągnąć nawet przy użyciu zwykłego tuszu. Wystarczy tylko, że odpowiednio go nałożysz.

Większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez chociażby delikatnego wymalowania swoich oczu tuszem do rzęs. Nic dziwnego, bowiem efekty, jakie przynosi zastosowanie tego kosmetyku są po prostu zdumiewające. Oko staje się bardziej wyraziste, twarz nabiera charakteru, rzęsy stają się wydłużone, a ich objętość zdecydowanie się zwiększa. Perfekcyjnie wytuszowane rzęsy to nie tylko atrybut aktorek, piosenkarek, czy celebrytek z telewizji i pierwszych stron gazet. Teraz również Ty możesz kusić zalotnym spojrzeniem. Wystarczy, że zapamiętasz wskazówki, które pomogą Ci szybko i efektownie nałożyć ten kosmetyk na Twoje rzęsy.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest