Jak dobrać kolor kredki do brwi?

Kredki do brwi są często stosowane przez kobiety w celu ich podkreślenia. Dzięki nim można w łatwy i szybki sposób nadać brwiom pożądanego kształtu, koloru, a także odpowiednio je zagęścić. Jednak dobór właściwego koloru kredki do brwi to dla wielu kobiet dość spore wyzwanie. W efekcie decydują się na zakup kosmetyku, który nadaje ich brwiom całkowicie nienaturalnego wyglądu. Winą tego jest oczywiście wybór jej zbyt jasnego lub ciemnego odcienia. Na szczęście dobór koloru kredki do brwi, to wbrew pozorom nie tak trudne zadanie i istnieje na to skuteczny sposób.

A więc jak dobrać kolor kredki do brwi?

Najważniejszą zasadą, którą powinno się kierować, to dobór kredki do koloru swoich naturalnych włosów oraz karnacji. Według makijażystów, w ten sposób nie ma mowy o popełnieniu błędu w wyborze właściwego kosmetyku!

Kolor kredki do brwi dla blondynek

Brwi naturalnych blondynek zwykle są mało widoczne, więc warto je przyciemnić. Jasnowłose kobiety korzystnie wyglądają w brwiach ciemniejszych niż kolor ich włosów. Z tego względu idealnym wyborem dla blondynek będzie kredka do brwi w kolorze szarego brązu. Oprócz tego korzystne mogą okazać się takie odcienie jak złoto, grafit, blond lub jasny brąz. Jednak wszystko zależy od tego w jakiej tonacji mieści się blond – zimniej czy ciepłej. Kobiety o zimnej tonacji powinny zdecydować się na kredkę w kolorze szarego brązu lub grafitu, a o ciepłej, na przykład na te w odcieniach złota. Przy jasnych włosach zdecydowanie nie należy używać kredki o czarnym lub mocnym, ciemnobrązowym kolorze.

Kolor kredki do brwi dla brunetek i szatynek

Kobiety o brązowych odcieniach włosów zwykle z natury mają ciemne brwi. Jednak zawsze warto je delikatnie podkreślić, by nadać twarzy charakteru. W przypadku brązowowłosych kobiet warto wybrać kolor kredki do brwi delikatnie jaśniejszy niż barwa włosów. Natomiast jeśli zależy nam na ich przyciemnieniu, to należy pamiętać, by wybierać te o ton lub dwa ciemniejsze niż kolor włosów. Dzięki temu uzyskany efekt wciąż będzie bardzo naturalny. Idealne kolory kredek do brwi to głęboki brąz, czekolada, heban, karmel lub grafit. Kobiety o ciemnych włosach i oliwkowej karnacji mogą zdecydować się na kredkę w czarnym kolorze, natomiast te o jasnej karnacji zdecydowanie powinny jej unikać.

MG 0224

Kolor kredki dla rudowłosych

Kobiety o ognistych włosach świetnie wyglądają w brwiach o kolorze brązu i kasztanu, więc warto stosować właśnie tego typu kredki. Najlepiej wybierać te w ciepłych odcieniach, dzięki czemu będą się świetnie komponować z rudością na głowie.
Zastosowanie się do powyższych zasad powinno raz na zawsze rozwiać wszelkie trudności związane z doborem odpowiedniego koloru kredki do brwi.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest