Pocztex Kurier48 – sprawdzamy czy warto wybrać ten sposób dostawy!

Żyjemy w czasach, w których chyba już wszystko zatwierdzane jest wirtualnie. Zamówić online można produkty spożywcze, ubrania, meble i inne środki według potrzeb klientów. Bardzo ważnym aspektem przy zakupie poszczególnych rzeczy są przesyłki. Każdy kto choć raz kupował przez internet musiał zmagać się z decyzją o wyborze transportu i jednocześnie zaufać danej instytucji. Wszyscy przecież chcemy, by zamówione przez nas przedmioty zostały dostarczone do domu w całości, szybko i bez żadnych uszkodzeń.

Pocztex Kurier48 – co oferuje i na czym polega usługa?

Pocztex Kurier48 odpowiedzialny jest za przesyłkę i dostarczenie wszelkich towarów zamawianych przez osoby fizyczne, przedsiębiorców i przemysłowców. Oferowany jest przewóz szklanych i kruchych wyrobów, ważnych dokumentów, ładunków handlowych, a nawet żywych roślin. Zawartość produktów może być ubezpieczona w cenie usługi do 1000 zł. Gwarantuje wysyłkę paczek do 30 kilogramowej wagi. Serwis jest mobilny – świadczone usługi są na terenie całej Polski, a okres dostarczenia paczek wynosi tylko 2 dni.

Jak wygląda procedura zamówienia oraz dostarczenia paczki?

Na początku trochę teorii : przesyłkę można nadać przez aplikację eNADAWCA, bądź na Poczcie Polskiej, która świadczy usługą Pocztex Kurier48. Dostawy są rozporządzane indywidualnie, na podstawie umów i harmonogramu ustalonego przez usługobiorców. Dni i godziny odbioru paczki dopasowywane są do godzin pracy i oczekiwań klientów. Przesyłkę kurier odbiera bezpłatnie po dokonaniu zlecenia usługi drogą elektroniczną lub telefonicznie.  Nadawca może nadać przesyłkę bez opakowania lub częściowo opakowaną, jeśli wysłane rzeczy nie są narażone na uszkodzenie.

Paczki dostarczane są do domów klientów choć oferowany jest również odbiór na dowolnej wybranej przez siebie Poczcie Polskiej, bądź w placówkach pocztowych. Pocztex Kurier48 śledzenie dostaw umożliwia kontrolę i monitorowanie przesyłek wirtualnie, przez platformę online. Status przebiegu wysyłki zawsze jest widoczny dla konsumentów. Jak sama nazwa wskazuje doręczenie przesyłki powinno nastąpić do trzeciego dnia roboczego po nadaniu, od poniedziałku od piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Niestety rzeczywistość często wygląda inaczej, o czym świadczą negatywne opinie klientów. Termin dostarczenia paczki to definitywnie największy minus firmy, ale o tym wspomnimy na końcu.

Warto podczas zamówienia kuriera uzupełnić szczegółowe dane kontaktowe adresata – dzięki temu można uzyskać informację przez wiadomość SMS bądź e-mail o postępie dostarczenia przedmiotu.

Pocztex Kurier48 oferuje szereg dodatkowo płatnych możliwości:

 • Doręczenie do 90 minut
 • Doręczenie do 8:00
 • Doręczenie do 9:00
 • Doręczenie do 12:00
 • Doręczenie na wskazaną godzinę
 • Doręczenie po godzinie 17:00
 • Doręczenie do rąk własnych
 • Doręczenie we wskazanym dniu
 • Odbiór/doręczenie w sobotę
 • Odbiór w punkcie
 • Ostrożnie
 • Pobranie
 • Potwierdzenie doręczenia albo zwrotu
 • Potwierdzenie odbioru
 • Sprawdzenie zawartości
 • Wartość
 • Wielopaczkowość
 • Odbiór/doręczenie 20:00 – 7:00
 • Odbiór/doręczenie w niedzielę/święto

Jak sami widzimy mamy wiele możliwości do wyboru. Niestety wraz z nimi musimy liczyć się z dodatkową opłatą.

Pocztex kurier48 a reklamacja

Warto w tej części wspomnieć o reklamacji, która przysługuje po trzecim dniu roboczym, licząc od dnia następnego po dniu nadania. Reklamację mamy prawo wnieść w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi. Możemy to zrobić w każdej placówce pocztowej lub drogą elektroniczną.

Zgodnie z przepisami reklamację możemy wnieść nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia nadania przesyłki. Poczta Polska reklamację rozpatruje w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji.

Opinie Konsumentów

Wypowiedzi klientów świadczą o różnorodności usług nadanych i odebranych. Zdania są podzielone na negatywne i pozytywne. Częste uwagi prowadzone są do deklarowanej przesyłki 48 godzinnej. Nie każdy otrzymał przesyłkę o czasie ustalonej przez usługę Poczty Polskiej. Nie zawsze również widniała informacja o dostarczonym produkcie w podanych przez siebie danych kontaktowych.

Przeglądając fora niestety rzucający się zarzut niedostarczenia przesyłki w terminie dyskryminuje firmę kurierską. To bowiem jeden z najważniejszych punktów decydując się na wybór tego a nie innego kuriera. Klienci podkreślają, że ich zamówienie często kilka dni 'leżało’ w sortowni. Dodzwonienie się do Infolinii w celu zgłoszenia problemów także graniczyło z cudem. Wymienione punkty sprawiają, że klient jest zostawiony sam sobie, niestety zmuszony podporządkować się terminom dostarczenia przesyłki przez kuriera.

Co ciekawsze wiele zarzutów pojawiło się w kierunku kompetencji osób zatrudnionych przez firmę. Kurierzy wielokrotnie zdając sobie sprawę, że nie zdążą z przesyłką konkretnego dnia wysyłali do klienta sms z informacją, że nie zastali nikogo we wskazanym miejscu dostarczenia przesyłki. Wiadomość okazywała się nieprawdziwa, co potwierdzały osoby, który cały dzień oczekiwały na przesyłkę w domu. Te zarzuty niestety są trudne do udowodnienia, dlatego składając reklamację możemy liczyć się z odrzuceniem wniosku.

Ważne wskazówki przy zamówieniach

Pocztex Kurier48 pobraniowy polega na uiszczeniu kwoty przy odbiorze. Opłata podlega zwrotowi gdy usługobiorca sprawdzi zawartość paczki przy otrzymaniu jej od kuriera. Osobisty odbiór paczki w punkcie obniża koszty dostawy. Każdy ma prawo sprawdzić zawartość przesyłki, by uniknąć na wszelki wypadek późniejszych reklamacji.

Na szczęście dzięki dużej konkurencji w bardzo łatwy sposób możemy porównać oraz dobrać najbardziej korzystną dla nas opcję dostawcy. Podobnie sprawa tyczy się kosztów nadania paczki oraz ukrytych dodatkowych opłat. Dobrym rozwiązaniem zamówienia produktu lub jego nadania są trwające promocje np. Allegro Smart, który poprzez jednorazową roczną opłatę przy zamówieniu powyżej 40 zł dostajemy bezpłatną przesyłkę kurierską wysokiej jakości. Także Inpost oferuje usługi, które umożliwiają odebranie przesyłki w paczkomacie bez konieczności oczekiwania na kuriera w dowolnej godzinie przez okres 3 dni. Wybór należy do Ciebie!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest