Hydrabrazja, czyli idealnie czysta twarz! Sprawdź, na czym polega oraz czy jest skuteczna!

Każda z nas chce czuć się piękną i atrakcyjną, kobietom. Stosujemy wiele kremów, maseczek czy skłaniamy się w stronę różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Są to zarówno osoby w młodym wieku, jak i Panie, które chcą zatrzymać, nieunikniony moment, starzenia się, skóry.

Czym jest hydrabrazja oraz dla kogo?

Ten zabieg najprościej możemy określić, głębokim oczyszczeniem skóry. Jest on zaliczany do mikropeelingów oraz stał się ‘łagodniejszą’ wersją, mikrodermabrazji. Podczas hydrabrazji, ścierana jest zrogowaciała warstwa naskórka, za pomocą wody. Stąd zabieg jest uważany za delikatny oraz uniwersalny dla każdego z typów skóry, nawet cery wyjątkowo wrażliwej. Jako że zabieg jest nacechowany delikatnością, zaleca się go kobietom, które posiadają skórę-naczynkową, suchą oraz wrażliwą, okazuje się być dla nich pomocny, ze względu na to, że oczyszczenie oraz wyzbycie się ‘starego’ naskórka, odbywa się w nieinwazyjny, sposób. Hydrabrazja jest widoczna już po pierwszych kilku, zabiegach.

Jak wygląda zabieg hydrabrazji?

Głównym narzędziem do wykonania jest głowica obdarzona w pierścienie ścierające. Im grubsza ‘główka’ głowicy, tym głębiej dociera do warstw skóry. Naturalnie to kosmetyczka dobiera odpowiedni rodzaj do danego typu skóry.

W pierwszej kolejności, wykonywane jest dokładne oczyszczenie twarzy, a kolejno peeling chemiczny. Idealnie, jeśli na wizytę przyjdziesz bez makijażu, stanie się to dużym ułatwieniem.

Po tych czynnościach, możemy przejść do zabiegu, a polega on na ścieraniu warstwy rogowej za pomocą roztworu z soli fizjologicznej. Zapewnia to efekt łagodzący, dlatego hydrabrazja jest mniej odczuwalna niż pospolita, mikrodermabrazja.
Podczas zabiegu, odczuwalny jest śliski poślizg, kiedy głowica styka się z Twoją skórą, kawałek po kawałku, złuszczając przy tym warstwy. Cały proces trwa od trzydziestu do maksymalnie, sześćdziesięciu minut.

Jakie podjąć kroki po zabiegu?

Przede wszystkim musisz być świadoma, iż Twoja skóra przez około dwa dni, będzie zaczerwieniona, idealnie, jeśli powstrzymasz się od nakładania makijażu przez ten czas. Jej regeneracja stanie się szybsza. Koniecznie, bez względu na porę roku, używaj kremu z filtrem ochronnym, kosmetyczki zalecają nawet SPF 30. Jeśli zabieg został wykonany podczas lata, skieruj się w stronę kupna kremu, zapewniającym kompleksową ochronę, SPF 50. Zabieg powinien być wykonany w odstępach od dwóch do trzech, tygodni. Najczęściej od czterech do siedmiu razy, wszystko zależy od tego, jak będzie zachowywać się Twoja skóra.

Zalety hydrabrazji

Ze względu na to, że jest zabiegiem wykonywanym na każdym rodzaju skóry, nie podrażnia jej, a nadaje delikatności oraz rozświetlenia. Możesz poddać się jej w dowolnej porze roku oraz poprawić elastyczność swojej skóry. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają cerę naczyniową oraz niewielkie blizny, ponieważ po każdym zabiegu, stają się mniej widoczne. Dodatkowo mocno nawilża skórę oraz jest pomocna w tuszowaniu zmarszczek.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest