Taniec przy którym spalisz najwięcej kalorii

Mamy całe mnóstwo sposobów na spalenie kalorii, poczynając od siłowni, po zajęcia fitness, bieganie czy wykonywanie jakiegokolwiek sportu. Niepozorne wychodzenie po schodach przez sześćdziesiąt minut pozwala stracić nam aż do tysiąca kalorii. Jest to wartość niemalże połowy spożywanego, dziennego zapotrzebowania.

Bardzo często wysiłek fizyczny kojarzy nam się z czymś niekoniecznie najprzyjemniejszym, a już na pewno osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, a nie są zwolennikami różnego rodzaju aktywności. Ludzki organizm jest bardzo sprytnie zaprogramowany, kalorie możemy tracić nawet podczas snu czy pisania smsów, ponieważ spalanie jest ‘aktywne’ przez całą dobę.

Wybieraną oraz lubianą formą spalania kalorii przez kobiety jest… taniec. Zapewnia nie tylko utratę ‘zbędnego’ ciała, ale też świetną zabawę oraz całe mnóstwo endorfin.

Jakie rodzaje tańca powinnaś wybrać?

Ze względu na to, iż rynek taneczny coraz bardziej się poszerza możesz zyskać szerokie pole działania. Każdy z nas zna popularne tango, walc czy latino.

Jeśli interesuje Cię jednak jak największa pula straconych kalorii powinnaś wybrać taniec energiczny, posiadający skoczność, szybkie ruchu oraz brak sztywnie utrzymywanej postawy, chociażby rąk. Ważne, aby całe Twoje ciało było odpowiednio rozgrzane oraz utrzymywało się w intensywnym ruchu.

Propozycja tancerzy oraz choreografów

Zumba! To, z pewnością styl, w którym musisz zaangażować wszystkie partie mięśniowe, a przy tym utrzymać szybkie tępo do rytmu muzyki. Bardzo często wykonuje się ją w większej grupie osób, a więc dodatkowo rozwinie się u Ciebie koordynacja ruchowa. Zumba coraz częściej zyskuje także popularność w klubach fitness, a więc nie będzie problemu, aby zapisać się na zajęcia i doskonale bawić się w grupie.

Salsa – być może nie jest na pierwszy rzut oka aż taki energicznym tańcem, aczkolwiek musisz tutaj idealnie dograć ruchy z partnerem, co także angażuje wszystkie Twoje mięśnie. Największą popularność taniec zyskał na Kubie, skąd wywodzą się także jego początki czy ‘kroki’.

Wskazówki

  • Prosta postawa, jest bardzo ważnym elementem, ponieważ chroni Cię przed niechcianymi kontuzjami
  • Odpowiednia rozgrzewka przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności, jest niezbędna. Każdy z Twoich mięśni powinien być odpowiednio rozgrzany. Poświęć na nią od dziesięciu do dwudziestu minut.
  • Odpowiednie obuwie także będzie Twoim sprzymierzeńcem, w tańcu zalecane są buty na lekkim podwyższeniu, aby stopa nie docierała bezpośrednio do podłoża.
  • Uspokojenie tętna po zaawansowanym tańcu – daj swojemu ciału odpocząć oraz powoli ‘dojść do siebie’ poprzez ćwiczenia oddechowe oraz końcowe rozluźnienie mięśni, dzięki ponownemu rozciąganiu.

Zasadniczo, niezależnie od tego, jaki wybierzesz rodzaj tańca – każdy z nich pozwala spalić Ci dużą ilość kalorii, dobierz dla siebie najwłaściwszy i ciesz się dobrą energią.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest