Eyeliner w pisaku – jaki wybrać i jak zrobić perfekcyjną kreskę?

Każda z nas wie, że zrobienie idealnej kreski eyelinerem to nie lada wyzwanie. Wszak piękny makijaż nie zrobi się sam. Ostatnio triumfy w świecie eyelinerów w piasku święcą m.in. te z kolekcji Toma Forda, Estee Lauder i Marca Jacobsa, a także L’Oréal Paris i Max Factor. Każdy z nich ułatwia narysowanie perfekcyjnej linii, która utrzymuje się przez cały dzień. Sprawdźmy zatem jak szybko i czym najlepiej podkreślić swoje oczy.

Dokonała kreska na oku zależy od odrobiny wprawy i dobrze dobranego eyelinera. Na jaki kosmetyk postawić? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż oferta produktów dostępnych w drogeriach jest niezwykle różnorodna. Wydaje się jednak, że najlepszymi są eyelinery w piasku. To właśnie dzięki nim nasze oczy wyglądają tak pięknie. Które z nich wybrać? Jak perfekcyjnie wykonać kreskę eyelinerem?

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Kreska eyelinerem najczęściej robiona jest z pomocą skośnego pędzelka. Warto wybierać ten, którego włosie jest twarde i sztywne. Następnie wystarczy zamoczyć pędzelek w eyelinerze i odcisnąć nadmiar przyciskając poziomo włosie do swojej dłoni. Ponadto jeśli dopiero stawiamy pierwsze kroki, warto postawić na mazaki z wyprofilowaną, grubą końcówką. Bowiem pozwalają one tworzyć geometryczne kreski, a także sprawdzają się przy tych cieńszych.

Poza tym zarówno pędzelek, jak i flamaster pozwalają w łatwy sposób narysować idealną kreskę. Jeśli nie umiemy wykonać jej jednym ruchem wystarczy przykładać najszerszą stronę włosia miejsce przy miejscu wzdłuż linii rzęs. Warto wiedzieć o tym, że najtrudniejszym elementem podczas tego typu makijażu jest symetria. Łatwo ją osiągnąć, jeśli spojrzymy prosto w lustro i przy otwartych oczach zaznaczymy miejsca, w których ma kończyć się kreska. Na koniec należy połączyć ją z elementem narysowanym przy rzęsach i zamalować powstały trójkąt.

Jaki eyeliner w piasku wybrać?

Z pewnością powinniśmy unikać tych eyelinerów, które szybko się rozmazują i znikają. Natomiast warto wybierać szczególnie te, które są łatwe w aplikacji, umożliwiają wykonanie precyzyjnej kreski, trzymają się na oku przez kilkanaście godzin i dają oszałamiające efekty. Poniżej przedstawiamy pięć obecnie najpopularniejszych eyelinerów w piasku.

Po pierwsze płynny eyeliner Tom Ford Eye Defining Pen. Jego duża główka i włosie średniej gęstości są idealne dla osób, które chcą osiągnąć efekt no – make up. Jest też doskonały do lekkiej aplikacji pudru. Naturalne włosie wydaje się trochę sztywne, ale w rzeczywistości jest naprawdę miękkie. Trzonek jest doskonale wyważony i pozwala na bardzo komfortową aplikację. Pędzel został stworzony do nakładania podkładu i pudru. Ponadto dokładnie pobiera kosmetyk i wystarczy kilka ruchów, aby pozbyć się nadmiaru z główki.

Po drugie liquid eyeliner czarny Estee Lauder Little Black Liner. Jego pędzel został zaprojektowany do aplikowania przede wszystkim pudrów sypkich. Miękkie włosie jest przyjemne dla skóry, dlatego to idealny kosmetyk dla osób o suchej skórze. Pobiera dokładną ilość pudru i dzięki temu możemy uzyskać równomierny i naturalny finisz. Dodatkowo unikalny kształt główki pozwala na precyzyjną aplikację produktu także pod oczami, wokół nosa i we wszystkich ciężko dostępnych miejscach.

Po trzecie eye liner pen Clarins 3-dot Liner. Ten czarny eyeliner jest niedrogi i świetny dla początkujących. Jego aplikator wypełnia przestrzeń powieki, kropka po kropce. Dzięki temu dużo łatwiej jest narysować idealną kreskę lub zrobić nieoczywisty makijaż oczu. Jego formuła działa na zasadzie odżywki do rzęs – wydłuża i wzmacnia rzęsy. Ten eyeliner jest idealny, jeśli chcemy uzyskać cienką linię podkreślającą rzęsy na górnej powiece i pochwalić się naturalnym wyglądem. Kreski utrzymują się cały dzień, a malowanie ich jest bardzo proste.

Po czwarte Max Factor Masterpiece liquid liner. Wyjątkowa końcówka tego flamastra umożliwia malowanie szerokiej i cienkiej kreski na oku. Jest dosyć twarda, co ułatwia namalowanie płynnej, prostej kreski. To niedrogi produkt, który daje profesjonalny efekt. Ciepły, czekoladowy brąz wygląda pięknie z wszystkimi kolorami oczu i jest zaskakującą alternatywą dla czerni.

Po piąte L’Oréal Paris Super Liner Perfect Slim. To jeden z najcieńszych eyelinerów na rynku. Aplikator maluje linię o grubości 0,4 mm. Doskonały jeśli szukamy precyzji i dokładnej aplikacji, pozostaje na miejscu przez cały dzień.

Zatem jak ze wszystkim wykonanie kreski eyelinerem wymaga precyzji i uwagi. Z biegiem czasu i zwiększającą się liczbą wykonanych makijaży nasza kreska stanie się perfekcyjna. Ponadto w jej zrobieniu pomoże nam wybór doskonałego eyelinera w piasku, których ilości na rynku są nieograniczone, dlatego każdy z łatwością znajdzie doskonały dla siebie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest