To, co chroni nas przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jednocześnie zmniejsza skuteczność zabiegów kosmetycznych. Tą barierą jest warstwa komórek rogowych na powierzchni naszego ciała. Rollery, które dzięki delikatnym i ostrym igiełkom nakłuwają skórę, pomagają sforsować tą przeszkodę. Mikroskopijne otworki tworzą jakby kanały, przez które substancje aktywne mogą przedostać się w głąb skóry. Dodatkowo mikrouszkodzenia pobudzają procesy regeneracyjne w jej wnętrzu, powodując zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.
Wszyscy, zarówno kosmetyczki jak i ich klientki, przyznają, że zabieg terapii mikroigłowej jest nieprzyjemny. W takim razie, czy jego efekty wynagrodzą nam nasze cierpienia? W tym punkcie panuje także zupełna zgodność. Użytkowniczki rollerów bardzo je sobie chwalą. Co zatem możemy uzyskać, odważając się na ten krok?
Spis treści
Terapia mikroigłowa gwarantuje:
- Poprawę jędrności, a co za tym idzie owalu twarzy.
- Spłycenie drobnych zmarszczek mimicznych.
- Zmniejszenie ujścia gruczołów łojowych, blizn i rozstępów.
- Redukcję przebarwień skóry.
- Jeśli sama chcesz się o tym przekonać, możesz przenieść gabinet kosmetyczny do swojego domu i zabieg wykonać
- samodzielnie.
Jak działa derma roller?
Jeśli korzystasz z gabinetu specjalistycznego, nie musisz się niczym przejmować, gdyż kosmetyczka zadba o wszystko. Jeśli jednak postanowiłaś zostać Zosią-Samosią, powinnaś pamiętać o kilku ważnych szczegółach. Podczas rolowania dochodzi do przerwania ciągłości nakórka. Kolokwialnie mówiąc-powstaje bardzo dużo drobniutkich ranek, dlatego dbałośc o higienę powinna być Twoim oczkiem w głowie. Przed zabiegiem koniecznie oczyść i zdezynfekuj skórę, aby resztki zanieczyszczeń na jej powierzchni nie dostały się w głąb tkanki. Możesz również wykonać delikatne złuszczanie. Nie chodzi tu o tradycyjny peeling. Taki może być w tym przypadku zbyt mocny. Użyj mieszanki kwasów owocowych, która delikatnie zmiękczy powierzchnię skóry. Następnym etapem jest zaaplikowanie odpowiedniego dla naszej cery serum. Jeśli zrobimy to przed rozpoczęciem rolowania, kosmetyk z łatwością dostanie się do wewnętrznych warstw skóry.
Teraz możesz już przystąpić do właściwej części zabiegu. Rolujemy całą powierzchnię twarzy, zmiejszając nacisk w okolicach oczu. Skórę rolujemy pionowo i poziomo w jednym miejscu aż do powstania zaczerwienienia. Wtedy zmieniamy obszar. Cała procedura powinna Ci zająć kilkanaście minut.
Twarz po zabiegu potrzebuje specjalnej troski. Zadbaj o nią nakładając serum lub zwiększoną dawkę kremu. Bardzo ważna jest też ochrona przed słońcem. Używaj filtra numer 30 przez dziesięć dni. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu nie wybieraj się na basen i saunę. Pozwól skórze zupełnie się wygoić zanim zdecydujesz się na kolejny zabieg.
Dobry roller-jak go rozpoznać?
Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnej wpadki, na zakupy wybierz się do profesjonalnej hurtowni kosmetycznej. Kupisz tam dobry sprzęt i trafisz na ludzi, którzy znają się na tym, co sprzedają. Porządny roller musi kosztować 100-150zł i posiadać odpowiednie certyfikaty: CEO120, ISO oraz FDA. Gwarantują, że nasz roller jest urządzeniem medycznym, a nie kosmetycznym gadżetem. Ważna jest też długośc igieł. Do oklic ust i oczu wybierz takie o długości 0,25mm. Jeśli zależy Ci na redukcji zmarszczek i przebarwień, odpowiednie będą igły 0,5mm. W gabinecie kosmetycznym może spotkać się z dłuższymi, sama raczej ich nie stosuj. Wymagają większego doświadczenia i profesjonalnego wyczucia. Igły o długości większej niż 1mm używa się w przypadku głębokich blizn, zmarszczek i rozstępów. Przy tym rozmiarze może już wystąpić delikatne krwawienie. Gdy klientka jest wrażliwa na ból, stosuje się znieczulenie.
Terapia mikroigłowa nie może być wykonana w przypadkach:
- Otwartych ran
- Stanów zapalnych
- Cukrzycy
- Łuszczycy
- Egzemy
- Chorób zakaźnych skóry (grzybicze,bakteryjne, wirusowe)
- Alergii na metal
- Zaburzeń krwawienia i odporności
- Szczególną ostrożność powinny zachowac posiadaczki skóry tłustej i łojotokowej. W tym wypadku lepiej skorzystać z usługi w specjalistycznym gabinecie.