Co uratuje włosy po kiepskim cięciu?

Niekiedy zdarza się, że wykonanie fryzury nie jest zgodne z naszymi oczekiwaniami. Teoretycznie miało być pięknie, a w praktyce coś poszło nie tak. Może być to również efekt własnych eksperymentów w domowej łazience. Niezależnie od przyczyny stanu fryzury pojawia się panika i strach przed komentarzami otoczenia. Poniżej prezentujemy poradnik jak ukryć i uratować włosy po kiepskim cięciu.

1. Wizyta u fryzjera

Samodzielne skracanie włosów nie jest najszczęśliwszym pomysłem i z reguły kończy się kompletną katastrofą. Gdy już jednak przekonamy się na własnej skórze, że nie mamy zdolności fryzjerskich najlepiej udać się do profesjonalisty, który naprawi to, co udało nam się zepsuć. W wielu przypadkach niestety nie da się zrobić zbyt wiele i trzeba zaczekać, aż włosy odrosną same.

2. Niewłaściwy fryzjer

Zdarza się też, że trafimy na złego fryzjera. Albo raczej takiego, którego styl nam nie odpowiada. Jednak to można wiedzieć dopiero po wizycie w salonie. Jeśli po powrocie do domu dostrzegamy, że nowa fryzura nie spełnia naszych wymagań, warto najpierw umyć włosy. Po czym samodzielnie je ułożyć tak by było wygodnie i nam pasowało. Być może fryzjer użył zbyt mocnych kosmetyków, co sprawiło, że włosy są przeciążone i wyglądają jak czepek. Samo cięcie może wykonano poprawnie?

3. Reklamacja

Kiedy idziemy do sklepu i widzimy, że jakiś produkt jest wadliwy, natychmiast prosimy o jego wymianę. Dlaczego podobnie nie możemy zachować się w salonie fryzjerskim? Skoro nie podoba nam się ,,produkt”, który jest efektem pracy fryzjera, poprośmy o jego zmianę. Nawet drobne poprawki wykonane przez profesjonalistę poprawią wygląd naszych włosów. Podczas rozmowy na pewno uda się wypracować jakieś dogodne rozwiązanie, które usatysfakcjonuje obie strony. Najważniejsze jest przecież zadowolenie klienta, a bez niego fryzjer nie istnieje. Ewentualnie warto pomyśleć o zmianie salonu, skoro nie spełnił naszych oczekiwań.

4. Dodatki

Istnieje kilka sposobów, by ukryć kiepskie cięcie. Jednym z nich jest użycie różnych dodatków do fryzury. Być może sprawdzą się wszelkie gumki, spinki czy opaski. Pomocny może okazać się też kwiat wpięty we włosy. Na pewno skutecznie odwróci uwagę od źle zrobionej fryzury. Kolejnym sposobem jest robienie loków przy użyciu lokówki. Włosy unoszą się od nasady oraz wzmacnia się ich objętość. W ostateczności można nałożyć na głowę chustkę.

5. Peruka

Może okazać się idealnym sposobem zamaskowania nieudanego cięcia. Choć niestety rozwiązanie to nie jest wygodne ani dla skóry głowy, która się poci i swędzi ani dla portfela, ponieważ dobra peruka kosztuje niemałe pieniądze.

6. Przedłużanie włosów

Przede wszystkim przedłużeniem włosów powinien zająć się profesjonalista. Nie należy robić tego samemu, bo możemy sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Na taki krok nie powinny decydować się kobiety, których włosy są cienkie, słabe i łamiące się.

7. Przyspieszenie porostu włosów

Można to zrobić, zmieniając sposób odżywiania i stosując suplementy oraz odżywki. Skuteczny może okazać się olejek z mięty pieprzowej, który wystarczy dodać do szamponu podczas mycia włosów. Innym sposobem jest picie siemienia lnianego. Nie tylko przyspieszy porost włosów, ale i poprawi wygląd skóry oraz paznokci. A nawet wzmocni odporność całego organizmu. Właściwości przyspieszające porost włosów ma również lawenda, która w tym celu wykorzystywana jest od dekad.

Mimo wszystko warto jednak pamiętać, że prędzej niż później źle obcięte włosy same odrosną. I może warto pozwolić działać naturze?

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest