Bibułki matujące: jak działają?

Każda kobieta doskonale wie, jak dużym utrudnieniem jest świecąca i nadmiernie błyszcząca się twarz. Jest ona głównym powodem, dla którego poprawienie makijażu w ciągu dnia jest po prostu niezbędne. Jednak nałożenie kolejnej warstwy podkładu czy pudru zwykle nie daje oczekiwanych rezultatów. Niezwykle ważne jest wcześniejsze oczyszczenie cery z nadmiaru serum. W tym celu pomocne okazują się bibułki matujące, które w dyskretny sposób pozwalają oczyścić cerę i nadać jej natychmiastowy matowy efekt. Nie niszczą przy tym starannie wykonanego makijażu. Musisz je wypróbować!

Czym są bibułki matujące?

Bibułki matujące to niewielkie kwadratowe lub prostokątne papierki, które wykonane są z delikatnych materiałów posiadających zdolność do absorbowania nadmiaru sebum z twarzy. Szczególnie dobrze sprawdzają się w tak zwanej strefie T, która obejmuje czoło, nos oraz brodę i ma przy tym zdolność do nadmiernego błyszczenia się. Szczególnie sprawdzą się w przypadku cery tłustej i mieszanej. Bibułki matujące to dosyć nowy produkt kosmetyczny, który mimo tego, że pojawił się w drogeriach stosunkowo niedawno już zdobył dużą popularność.

Najczęściej wybierane są bibułki matujące Rossmann, które można zakupić za niewielką cenę. Jednak kreatywne kobiety wpadły na wiele pomysłów, dzięki którym powstały alternatywny dla oryginalnych bibułek. Satysfakcja jest tym większa, że można wykonać je samodzielnie. Jednym ze sposobów jest użycie zwykłego papieru toaletowego jako bibułki matującej. Jednak oryginalne bibułki matujące Rossmann najbardziej przypominają papierki zbierające nadmiar tłuszczu wykonane z papieru do pieczenia.

Jak działają bibułki matujące?

Aby działanie bibułek matujących było jak najlepsze należy pojedynczą bibułkę delikatnie, centymetr po centymetrze przykładać do fragmentów twarzy, które szczególnie się przetłuszczają. Tak naprawdę od uzyskania lepszego wyglądu cery dzieli nas dosłownie jeden ruch ręką. Efekt odświeżenia będzie najlepszy, jeśli po zebraniu z twarzy nadmiaru sebum delikatnie się ją przypudruje. Dzięki temu kolejna warstwa makijażu nie będzie zbyt gruba. Twarz zostanie efektywnie odświeżona i oczyszczona, będzie przy tym nadal wyglądała promiennie i lekko. Jak widać, aby skutecznie poprawić makijaż wystarczy kilka minut. A efekty są zdumiewające. Bibułki matujące Rossmann stanowią również alternatywę dla ciężkich pudrów i podkładów. Jest to idealne rozwiązanie na lato, kiedy nasz makijaż powinien być wyjątkowy lekki i oddychający. Ich użycie sprawdzi się także u kobiet, które na co dzień stronią od malowania się, jednak pragną usunąć ze swojej twarzy niepotrzebny tłuszcz, który się na niej zgromadził.

Jakie są zalety korzystania z bibułek matujących?

Poznaj najważniejsze atuty bibułek matujących, które zachęcą Cię do skorzystania z nich:

  • pozwalają poprawić makijaż bez niszczenia go
  • są dyskretne w użyciu i łatwo się je stosuje
  • można mieć je zawsze przy sobie
  • zakup opakowania z bibułkami matującymi nie jest dużą inwestycją
  • to produkt wydajny, który wystarcza na długi czas
  • usuwają nadmiar sebum z twarzy
  • efektywnie matowią skórę
  • sprawiają, że cera nie świeci się, ani nie błyszczy
  • przywracają twarzy świeży i naturalny wygląd
  • są gwarancją komfortu

Bibułki matujące to idealne rozwiązanie dla kobiet borykających się z problemami związanymi z posiadaniem tłustej cery. Skorzystanie z ich pomocy pozwala przez cały dzień cieszyć się świeżym i efektownym wyglądem twarzy. Warto mieć je pod ręką w swojej torebce. Mogą przydać się w najmniej oczekiwanym momencie!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest