Balsam do ust – czym się kierować podczas jego wyboru?

Marzysz o zadbanych i odpowiednio nawilżonych ustach? Balsam jest kosmetykiem szczególnie zalecanym kobietom, które borykają się z problemem spierzchniętych, wysuszonych warg.

Co wchodzi w jego skład i czym kierować się przy wyborze dopasowanego produktu?

Skóra ust jest znacznie cieńsza i delikatniejsza od skóry reszty twarzy, dlatego łatwiej o jej uszkodzenia i wysuszenie. Latem zagraża im działanie promieni UVA/UVB, natomiast zimą warunki klimatyczne i odruchowe zwilżanie ust na mrozie. Usta potrafią nie tylko spierzchnąć i stać się obolałe, ale także boleśnie popękać. Liczba produktów dostępnych na rynku i długa lista obecnych w nich składników utrudniają wybór właściwego balsamu. W celu znalezienia najlepszego kosmetyku dla siebie koniecznie trzeba określić, jakie ma być jego działanie.

Co powinien zawierać dobry balsam do ust?

Dobry balsam regeneruje i nawilża usta oraz nadaje im lekki, zdrowy połysk. Najlepsza możliwa ochrona powinna być dostosowana do zmieniających się pór roku. Balsam, który dobrze sprawdza się w miesiące letnie najprawdopodobniej nie odżywi ust odpowiednio w zimowe dni. Ważne, by przy wyborze produktu poszukiwać naturalnych składników odżywczych, takich jak miód, masło shea, olejki czy ekstrakty z ziół i kwiatów. Przy ogromnym wyborze nietrudno dopasować kosmetyk do indywidualnych upodobań. Nie każdemu przypadną do gustu klasyczne pomadki ochronne, ponieważ zapach wazeliny może drażnić. Świetną alternatywą są zapachowe balsamy o aromacie kwiatów i owoców. Warto pamiętać, by przy dokonywaniu wyboru unikać syntetycznych składników.

images 2

Najlepiej dopasować produkt, określając, jak balsam ma działać na Twoje usta. Intensywnie nawilżające kosmetyki, zawierający składniki takie jak masło shea czy olejek migdałowy zostały specjalnie przygotowane dla bardzo suchej skóry ust. Można też wybrać lżejszą formułę do stosowania na co dzień, która łatwiej się wchłania i dodatkowo nabłyszcza wargi. Decyzja należy do Ciebie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest